پنجشنبه, ۰۶ تیر ۱۳۹۸
»   اجتماعی  »   اجازه نخواهیم داد دشمنان با ایجاد تفرقه در افکار عمومی کنند
۱۲ دی ۱۳۹۷ , ساعت ۹:۳۳

اجازه نخواهیم داد دشمنان با ایجاد تفرقه در افکار عمومی کنند

رحیم بنامولایی در همایش “خروج آمریکا از برجام و تبعات آن در ایران”گفت: بر خلاف تبلیغات دشمنان ، این تحریم ها هرگز باعث نمی شود که ما عقب نشینی و یا بی تدبیری را پیشه کنیم.

وی افزود: با بهره گیری از تجربیات ۴۰ سال گذشته در برخورد با تحریم ها، می توانیم درجلسات متعدد کارشناسی مانند این جلسه ضمن بررسی و ریشه یابی مشکلات ، به راهکارهای مناسب و قابل اجرا در مسیر رفع چالش ها گام برداریم .

وی تصریح کرد: همانگونه که در هشت سال دفاع مقدس با وحدت و آگاهی کامل دسیسه های دشمنان را خنثی کردیم ، در این جنگ اقتصادی نیز هرگز اجازه نخواهیم داد دشمنان با ایجاد تفرقه در افکار عمومی جامعه ما نفوذ کنند .

وی اضافه کرد: قاطعیت و تسریع در برخورد با عوامل رانت و فساد ، نیرنگ دشمنان را که قصد دارند دیوار بی اعتمادی را بین مردم و حاکمیت ایجاد کنند خنثی خواهد کرد.

بنامولایی گفت: در بحث اقتصاد باید بهره وری را بالا ببریم تا قیمت تمام شده کاهش و در مقابل پول ملی تقویت شود.

وی افزود: برای تحقق این مهم بایستی به جای ایجاد کارخانه های جدید ، ظرفیت سازی واحدهای تولیدی و صنعتی موجود را در اولویت نخست قرار دهیم .

وی اضافه کرد: ایجاد واحدهای جدید با هدف تولید محصولاتی که به وفور در بازار موجود است با منطق و اصول اقتصادی همخوانی ندارد.

رییس پارلمان بخش خصوصی البرز تحول در اقتصاد جامعه را مستلزم توسعه صادرات دانست و از کشور عمان به عنوان پلی مناسب برای صادرات محصولات ایران به بازارهای افریقا نام برد.

بنامولایی گفت: در صورتی که طبق یک برنامه ریزی مناسب گمرک، وزارت صمت ، وزارت جهاد کشاورزی و بانک مرکز ی با بهره گیری از یک سامانه مناسب به صورت مستمر همدیگر را مورد پایش قرار دهند ، قطعا مسیر های واردات قاچاق کالا مسدود و صرفا کالاهای ضروری و موردنیاز وارد کشور خواهد شد.

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی

این بخشنامه از تاریخ 13 خرداد 98 بمدت 3ماه لازم الاجرا است. طبق این بخشنامه کلیه جرایم تا 29 اسفند 98 مشمول این بخشودگی خواهد بود. همچنین اخذ تاییدیه ستاد تسهیل و کارگروه های استانی علاوه بر دیگر دلایل ابرازی جهت...
با امضای تفاهم نامه ای بین کمیسیون گردشگری، فرش و صنایع دستی اتاق کرمان و خانواده گردشگری لطیفی، جاذبه های گردشگری کرمان به مردم استان های مختلف کشور معرفی می شوند. این خانواده با خودروی گردشگری خود ضمن سفر به نقاط...

مطالب مرتبط با برچسب

برای توسعه صادرات و جلب اعتماد کشورهای همسایه توجه به کیفیت کالاهای صادراتی ایران یک ضرورت است که اگر به آن توجه نشود نمی‌توان به توسعه صادرات رسید. همچنین توسعه صادرات به کشورهای همسایه با پول ملی آن کشور مساله‌ای...
این کارگروه با هدف شناسایی، بررسی و حل مشکلات فعالان اقتصادی توسط مرکز خدمات تسهیل گری و بهبود فضای کسب و کار برنامه ریزی و تشکیل شد. تحریم و ابعاد تحریم و انواع تحریم ها ،برخورد جهان در حمایت و ماندگاری...
خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 97 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها