شنبه, ۳۱ فروردین ۱۳۹۸
»   بین الملل, فرهنگی  »   ارسال 83 تخته فرش از کرمان به عتبات عالیات
۱ بهمن ۱۳۹۷ , ساعت ۸:۵۱

ارسال ۸۳ تخته فرش از کرمان به عتبات عالیات

مدیر پروژه فرش ستاد عتبات عالیات استان کرمان گفت: ۸۳ تخته فرش گره دار کمانه بالای بافت راور با طرح لچک ترنج در دو رنگ سبز و سورمه ای از گمرک کرمان به نجف اشرف ارسال شد.

مهدی تویسرکانی در گفت و گو با خبرنگار روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان، افزود: هر یک از این فرش ها در ابعاد ۳ متر و ۲۴ سانتیمتر در ۴ متر و ۲۶ سانتمیتر بافته شده که در مجموع هزار و ۱۴۵ مترمربع فرش را شامل می شود که به سفارش عتبات عالیات نجف اشرف در کارگاه های قالی بافی استان کرمان بافته شده است.

وی ادامه داد: ۱۴ کارگاه قالی بافی در شهرستان های کرمان، رفسنجان، شهربابک، رابر، گلباف، کوهبنان و راور مربوط به ستاد عتبات عالیات در استان وجود دارد که تمامی مراحل تولید این فرش ها از رنگ آمیزی گیاهی، پیرایش، روگیری و… در این کارگاه ها انجام می شود.

تویسرکانی بیان کرد: از سال ۹۳ تاکنون که پروژه بافت فرش برای عتبات عالیات در استان آغاز شده تاکنون به ازای هر پنج مترمربع یک فرصت شغلی مستقیم و پایدار ایجاد شده و تاکنون دو هزار و ۶۵۸ مترمربع فرش به ارزش با هزینه بیش از ۴ میلیارد و ۸۷۰ میلیون تومان تولید شده است.

مطالب مرتبط با موضوع بین الملل  , فرهنگی

به نقل از رویترز ; پنج شنبه شب در نزدیکی دوربان ، سومین شهر بزرگ آفریقای جنوبی در حادثه فرو ریختن بخشی از سقف کلیسا 13 نفر کشته  و 16 نفر هم شدند. سقف این کلیسا به دلیل بارش شدید باران...
کنسرت فرزاد فرخ خواننده جوان و خوش صدای ایرانی ، یکشنبه 8 اردیبهشت 1398 در دو سانس 19:15 و 22:15 ، در سالن میلاد نمایشگاه بین المللی تهران برگزار می...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 97 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها