یکشنبه, ۲۸ بهمن ۱۳۹۷
»   بین الملل, فرهنگی  »   ارسال 83 تخته فرش از کرمان به عتبات عالیات
۱ بهمن ۱۳۹۷ , ساعت ۸:۵۱

ارسال ۸۳ تخته فرش از کرمان به عتبات عالیات

مدیر پروژه فرش ستاد عتبات عالیات استان کرمان گفت: ۸۳ تخته فرش گره دار کمانه بالای بافت راور با طرح لچک ترنج در دو رنگ سبز و سورمه ای از گمرک کرمان به نجف اشرف ارسال شد.

مهدی تویسرکانی در گفت و گو با خبرنگار روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان، افزود: هر یک از این فرش ها در ابعاد ۳ متر و ۲۴ سانتیمتر در ۴ متر و ۲۶ سانتمیتر بافته شده که در مجموع هزار و ۱۴۵ مترمربع فرش را شامل می شود که به سفارش عتبات عالیات نجف اشرف در کارگاه های قالی بافی استان کرمان بافته شده است.

وی ادامه داد: ۱۴ کارگاه قالی بافی در شهرستان های کرمان، رفسنجان، شهربابک، رابر، گلباف، کوهبنان و راور مربوط به ستاد عتبات عالیات در استان وجود دارد که تمامی مراحل تولید این فرش ها از رنگ آمیزی گیاهی، پیرایش، روگیری و… در این کارگاه ها انجام می شود.

تویسرکانی بیان کرد: از سال ۹۳ تاکنون که پروژه بافت فرش برای عتبات عالیات در استان آغاز شده تاکنون به ازای هر پنج مترمربع یک فرصت شغلی مستقیم و پایدار ایجاد شده و تاکنون دو هزار و ۶۵۸ مترمربع فرش به ارزش با هزینه بیش از ۴ میلیارد و ۸۷۰ میلیون تومان تولید شده است.

مطالب مرتبط با موضوع بین الملل  , فرهنگی

به نقل از رویترز ; انتخابات ریاست جمهوری نیجریه که قرار بود در روز شنبه برگزار شود، به مدت یک هفته به تعویق افتاد و در تاریخ ۲۳ فوریه (چهار اسفند) برگزار می‌شود. محمود یعقوب، رئیس کمیسیون مستقل انتخابات ملی نیجریه گفت...
رئیس کمیسیون آب وکشاورزی اتاق کرمان در رابطه با پروژه سرمایه‌گذار روس برای سرمایه‌گذاری در سیرجان در رابطه با ضدعفونی موادغذایی، دامی و کشاورزی با استفاده از اشعه، تصریح کرد: باید این طرح در ابعاد مختلف بررسی و برای تصمیم...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 97 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها