یکشنبه, ۲۸ بهمن ۱۳۹۷
»   برندگان مناقصات  »   اعلام برنده مناقصه خدمات رسانی به ایثارگران زلزله زده کرمانشاه
۲۹ بهمن ۱۳۹۶ , ساعت ۹:۱۸

اعلام برنده مناقصه خدمات رسانی به ایثارگران زلزله زده کرمانشاه

مدیرکل تسهیلات رفاهی بنیادشهید و امور ایثارگران – محمود تبریزی درباره خدمات و ارائه تسهیلات به زلزله زدگان کرمانشاه گفت: در حادثه زلزله کرمانشاه تاکنون ۱۲ هزار و ۵۰۰ پرونده خسارت در شرکت بیمه تشکیل و هفت هزار و ۶۰۰ مورد آن ارزیابی شد و حدود سه هزار و ۲۰۰ نفر خسارتشان پرداخت شده است.
وی میزان خسارت پرداخت شده را ۲۳ میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: برآورد شرکت بیمه این است که اگر همه پرونده ها ارزیابی شود حدود ۹۰ میلیارد تومان شرکت بیمه باید به این افراد خسارت پرداخت کند.

وی اظهار داشت: البته این در شرایط فعلی است و علت اینکه تعدادی از منازل هنوز ارزیابی نشده اند این است که ما بعد از زلزله اصلی حدود ۲ هزار پس لرزه در منطقه کرمانشاه داشتیم که پس لرزه ها موجب تشدید خسارت و خسارت های جدید می شود.
تبریزی ادامه داد: به همین منظور شرکت بیمه اکنون ۱۳ تیم کارشناسی را به منطقه اعزام کرده است و در صورت آرام شدن منطقه و پایان پس لرزه ها برآورد خود شرکت بیمه این است که ظرف ماه آینده ارزیابی تمام شود و شرکت تمام خسارت های وارد شده را به ایثارگران خسارت دیده در این زلزله را پرداخت کند.
مدیرکل تسهیلات رفاهی بنیادشهید افزود: بنیادشهید هر سال برابر ماده ۴۶ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران از طریق برگزاری مناقصه قراردادی با یکی از شرکت های بیمه که برنده مناقصه می شود، منعقد می کند و قرارداد ارزشی معادل ۷۰ میلیارد تومان داشت که شرکت بیمه البرز برنده این مناقصه شد.

وی تصریح کرد: در این قرارداد شرکت های بیمه مکلف هستند در دو بخش بیمه عمر و حادثه برای ایثارگرانی که در طول مدت قرارداد فوت می کنند مبالغی را به عنوان غرامت عمر به بازماندگان یا وارثان آنان پرداخت کنند این غرامت در سه گروه پرداخت می شود که برای والدین شهدا، جانبازان زیر ۲۵ درصد و همسران جانبازان و آزادگان متوفی تا مبلغ ۵ میلیون تومان از این شرکت غرامت دریافت می کنند.
تبریزی اضافه کرد: همچنین برای همسران شهدا ۷ میلیون تومان و به جانبازان بالای ۲۵ درصد و فرزندان شهدا تا ۱۰ میلیون تومان غرامت بیمه عمر پرداخت می شود.
وی ادامه داد: علاوه بر این همه ایثارگران، والدین و همسران شهدا، جانبازان زیر ۲۵ درصد، جانبازان بالای ۲۵ درصد، فرزندان شهدا و همسران و فرزندان جانبازان متوفی منازل مسکونی آنها تحت پوشش بیمه حوادث غیرمترقبه است و در صورتی که حادثه ای طبیعی رخ دهد و منازل آنها دچار خسارت شود، شرکت بیمه مکلف است تا سقف ۳۵ میلیون تومان به این افراد پرداخت کند.

تبریزی درباره زلزله کرمان نیز گفت: برای کرمان حدود ۲ هزار پرونده تشکیل شده است که از این تعداد همه ارزیابی شده و ۲ میلیارد تومان خسارت برآورد شده که در حال پرداخت است و برای استان های ایلام و کردستان حدود یک هزار پرونده تشکیل شده که یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان برآورد خسارت شده و در حال پرداخت است.

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع برندگان مناقصات

ساختمانی مسیل بتون برنده مناقصه عملیات تکمیل کانال صالح آباد شهرداری منطقه 19 شد. مبلغ نهایی قراردارد (ریال) 2,885,475,073 که در تاریخ 1396/07/09 منعقد شد. مدت قرارداد 11 ماه و22روز و روش انتخاب پیمانکار بصورت مناقصه عمومی بوده...
بهساز نگهدار شهر برنده مناقصه عملیات اجرای زهکش خ سهروردی شمالی حد فاصل خ اندیشه دوم تا خ گودرزی شهرداری منطقه 7 شد. مبلغ نهایی قراردارد (ریال) 4,080,000,000 که در تاریخ 1397/07/01 منعقد شد. مدت قرارداد 10 ماه و روش انتخاب پیمانکار...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 97 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها