جمعه, ۰۳ خرداد ۱۳۹۸
»   اقتصادی  »   افزایش صادرات محصول از لرستان به 35 کشور
۱۰ آذر ۱۳۹۷ , ساعت ۹:۲۱

افزایش صادرات محصول از لرستان به ۳۵ کشور

محمدرضا صفی‌خانی پیش از ظهر امروز در آیین تجلیل از صادرکنندگان نمونه لرستان بیان کرد: ضمن قدردانی بسیار زیاد از بخش خصوصی و مسوولان، تعامل موجود باعث شد روند رو به رشد صادراتی در استان را تجربه کنیم و به این باور برسیم که لرستان ظرفیت زیادی دارد.

وی ادامه داد: بر اساس گزارش‌های سازمان توسعه تجارت از سال ۹۴ به بعد رشد صادرات در استان را تجربه کرده‌ایم به نحوی که در ۶ ماهه ابتدایی امسال و با تعامل مناسب بخش خصوصی و مدیریتی استان حدود ۱۲ درصد رشد را در صادرات استان را داشتیم.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان عنوان کرد: با وجود شرایط موجود استان لرستان این قابلیت را داشت که تنوع محصولات و کشورهای هدف را در سال جاری افزایش دهد به نحوی که سال گذشته ۲۵ نوع محصول صادراتی استان به کشورهای هدف صادر می‌شد اما امسال ۳۵ نوع محصول را صادرشده و ۱۰ محصول جدید به سبد صادراتی لرستان اضافه‌شده است و این موضوع نشان‌دهنده توانمندی لرستان است.

صفی‌خانی گفت: در ۶ ماهه ابتدایی امسال ۱۵۹ میلیون دلار محصول از لرستان به کشورهای مختلف صادر شده‌است که سهم بخش صنعت ۹۷.۸ درصد، بخش معدن یک درصد و بخش کشاورزی ۱.۲ درصد بوده است.

این مسوول عنوان کرد: اعتقاد داریم در ۶ ماهه دوم با توجه به ظرفیت‌های استان می‌توانیم حرکت روبه‌جلو را در حوزه صادرات ادامه دهیم.

رییس سازمان صمت لرستان بیان کرد: امسال کاهش ظرفیت تولید را در استان نداشتیم و شاهد افزایش تولید در این استان بودیم؛ معتقدیم تحریم‌ها و فشارهای اقتصادی فرصتی است که تولیدات را در قالب تولیدات قابل‌رقابت به فروش برسانیم.

در این مراسم  از ۱۰ صادرکننده نمونه بخش صنعت، ۵ صادرکننده بخش معدن و ۳ صادرکننده بخش کشاورزی تجلیل به‌عمل‌آمد.

همچنین از ۹ کارشناس دستگاه‌های اجرایی استان و ۷ کارشناس واحدهای تولیدی نیز تجلیل شد.

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی

فهرست‌بهای واحد پایه رشته نگهداری، تعمیر، روسازی و ابنیه خطوط راه‌آهن سال 1398 برگرفته از سایت نظام فنی و اجرایی کشور جهت دانلود اینجا کلیک...
به نقل از انجمن خدمات فنی و مهندسی، رئـیس این انجمـن در نشست مشترک انجمن خدمات فنی و مهندسی و فعالان بخش کشاورزی گفت: در شرایط کنونی نقش بخش خصوصی در اقتصاد ایران و کشورهای هدف بیشتر از گذشته پررنگ...

مطالب مرتبط با برچسب

محمد خاکی گفت : لرستان رتبه ۱۶ را از نظر مساحت در کشور دارد و سهم جمعیتی این استان در کشور نیز ۲٫۳ درصد است . وی ادامه داد: میزان اراضی کشاورزی در لرستان ۸۰۰ هزار متر مربع است . خاکی اضافه...
احمد مرادپور معاون عمرانی استانداری لرستان در نشست هم‎‌اندیشی استاندار با تولیدکنندگان استان اظهار کرد: فعالان اقتصادی معتقد هستند که آفت اقتصاد ما ورود دولتمردان به بخش خصوصی است و دولت نیز توجیهات خود را در این شرایط دارد. وی تاکید...
خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 97 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها