دوشنبه, ۲۶ آذر ۱۳۹۷
»   اعلام مناقصه  »   انجام مناقصه برای اجرای سد ورگر
۱۲ اسفند ۱۳۹۶ , ساعت ۹:۲۸

انجام مناقصه برای اجرای سد ورگر

نماینده مردم شهرستان های دهلران، آبدانان، دره شهر و بدره با بیان اینکه در بودجه سال ۹۷، اعتبار تونل کبیرکوه آبدانان دو برابر شده است، تصریح کرد: در پایان سال ۹۷ شاهد اتمام حفاری این تونل خواهیم بود.

شادمهر کاظم زاده با بیان اینکه بهسازی دو مسیر ارتباطی آبدانان-میمه و آبدانان-دهلران یکی از مطالبات مردمی بوده است، افزود: با رایزنی های انجام شده، اعتبارات بهسازی این دو مسیر، در ردیف اعتبارات ملی قرار گرفت و مبلغ ۱۴ میلیارد تومان در بودجه سال آینده برای بهسازی این دو مسیر و مسیر بدره-قازی خان، مصوب شده است.

وی افزود: با پیگیری های انجام شده، برای بهسازی مسیر ورودی آبدانان تا دشت عباس، مبلغ ۵ میلیارد و ۶۲۰ میلیون تومان بصورت نقدی و غیر یارانه ای برای بهسازی و روکش آسفالت از طریق سازمان حمل و نقل جاده ای و راهداری هزینه شده است.

وی تصریح کرد: با دستور وزارت راه و شهرسازی، هیچ گونه محدودیتی بدای تامین قیر یارانه ای برای اجرای هرگونه طرح و پروژه راه روستایی در شهرستان های حوزه انتخابیه وجود ندارد.

نماینده مردم استان در مجلس شورای اسلامی از آغاز عملیات اجرایی اتصال شهرستان آبدانان به آزادراه پل زال لرستان از طریق بخش مورموری-روستای هلیوه به سمت پاعلم در چند روز آینده خبر داد.

کاظم زاده با بیان اینکه به ۱۰ شهرداری حوزه انتخابیه در سال جاری اعتبارات خوبی تزریق شده است، گفت: در سال جاری بیش از یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به شهرداری آبدانان کمک شده است.

وی همچنین از گازرسانی به ۸ روستای بخش مورموری با اعتباری بالغ بر ۳ میلیارد تومان در هفته آینده خبر داد و گفت: از ۲۳ روستایی که در بخش کلات مورموری مشکل آبرسانی دارند، مشکل آبرسانی به ۹ روستای این بخش با اعتباری بالغ بر ۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان مرتفع می شود.

نماینده مردم شهرستان های دهلران، آبدانان، دره شهر و بدره در مجلس شورای اسلامی به زیرساخت هایی همچون برق در شهرستان اشاره و تصریح کرد: کار پست ۲۳۰ شهرستان آبدانان نهایی شده و با ورود بخش خصوصب، نیروگاه ۵ مگاواتی خورشیدی در مورموری نیز اجرایی می شود.

وی با اشاره به سد ورگر بعنوان یکی از مطالبات اساسی مردم منطقه، گفت: مبلغ ۵ میلیارد تومان برای اجرای سد ورگر مصوب شده است که با انجام مناقصه اجرایی و تغییر واگذاری این سد از وزارت جهاد کشاورزی به وزارت نیرو، کار اجرایی آن تسریع و تلاش می کنیم اعتبار آن از ردیف استانی به ملی تغییر یابد.

وی در ادامه با فرودگاه آبدانان اشاره کرد و گفت: ایجاد حداقل یک فرودگاه در حوزه جنوب استان ضروری است که با توجه به مرکزیت شهرستان آبدانان و فرودگاه قدیمی آن، بهترین نقطه برای ایجاد فرودگاه خواهد بود که تلاش می کنیم با رایزنی و هماهنگی دستگاه های مربوطه، فرودگاه آبدانان از بخش نظامی به سازمان هواپیمایی تحویل داده شود.

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اعلام مناقصه

طبیعت سبز کاسپین برنده مناقصه نگهداری فضای سبز ناحیه 3 منطقه شهرداری منطقه 7 شد. مبلغ نهایی قراردارد (ریال) 13,799,999,630 که در تاریخ 1397/09/28 منعقد شد. مدت قرارداد 1سال و روش انتخاب پیمانکار بصورت مناقصه عمومی بوده...
 و بر اساس گزارش ایلنا، ریس کل بانک مرکزی نوشت: «آنچه امروز در بازار ارز شاهد آن هستیم روند طبیعی تعدیل تدریجی قیمت ارز در مسیر واقعی شدن آن است. بانک مرکزی به دور از هیجانات غیر ضرور و با...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 97 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها