دوشنبه, ۲۶ آذر ۱۳۹۷
»   اجتماعی  »   بازخوانی جعبه سیاه در ایران انجام می شود
۵ اسفند ۱۳۹۶ , ساعت ۷:۳۸

بازخوانی جعبه سیاه در ایران انجام می شود

رییس کمیسیون بررسی سانحه هواپیمای ATR آسمان – حسن رضایی فر با تاکید بر اینکه تمام اطلاعات FDRو CVR جعبه سیاه هواپیما در ایران بررسی می‌شود، اظهار داشت : بیش از ۱۰۰ نوع اطلاعات پرواز در FDR ثبت و ضبط می‌شود و  FDR هواپیما شامل اطلاعات پروازی مانند ارتفاع، سرعت، زاویه، درجه دما، وضعیت دکمه ها و… است.

وی ادامه داد: CVR شامل مکالمات خلبان است که معمولا ۳۰ دقیقه تا ۲ ساعت از مکالمات خلبان را می تواند ضبط کند و باید دید جعبه سیاه این هواپیما چه مقدار از مکالمه‌های خلبان را ضبط کرده است.

رییس کمیسیون بررسی سانحه هواپیمای ATR آسمان تاکید کرد:اگر جعبه سیاه ضربه دیده باشد و قادر به بازخوانی جعبه سیاه نباشیم تیم ایرانی در فرانسه این اقدامات را انجام می دهد و در لابراتورهای فرانسه مراحل بازخوانی اطلاعات طی می‌شود اما اگر جعبه سیاه سالم باشد در ایران قابل بازخوانی است.

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی

به گزارش روابط عمومی جایزه پژوهش سال سینمای ایران، خسرو دهقان درباره پژوهش گفت: پژوهش آکادمیک است و بیشتر در دنیای مستند، معنا دارد و در مورد سینمای هنری و داستانی، اصطلاح پژوهشگر سینمایی، کمی دور از ذهن است. وی، ادامه...
به گزارش رسیده،رضا رفیع – طنزپرداز که اجرای این نشست را بر عهده داشت، جشنواره طنز را یکی از نیازهای جامعه عنوان کرد و گفت: جشنواره، پشتوانه علمی مقوله طنز است و یکی از دلایل اهمیت این جشنواره، نامی است...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 97 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها