چهارشنبه, ۲۸ شهریور ۱۳۹۷
»   اجتماعی  »   بازخوانی جعبه سیاه در ایران انجام می شود
۵ اسفند ۱۳۹۶ , ساعت ۷:۳۸

بازخوانی جعبه سیاه در ایران انجام می شود

رییس کمیسیون بررسی سانحه هواپیمای ATR آسمان – حسن رضایی فر با تاکید بر اینکه تمام اطلاعات FDRو CVR جعبه سیاه هواپیما در ایران بررسی می‌شود، اظهار داشت : بیش از ۱۰۰ نوع اطلاعات پرواز در FDR ثبت و ضبط می‌شود و  FDR هواپیما شامل اطلاعات پروازی مانند ارتفاع، سرعت، زاویه، درجه دما، وضعیت دکمه ها و… است.

وی ادامه داد: CVR شامل مکالمات خلبان است که معمولا ۳۰ دقیقه تا ۲ ساعت از مکالمات خلبان را می تواند ضبط کند و باید دید جعبه سیاه این هواپیما چه مقدار از مکالمه‌های خلبان را ضبط کرده است.

رییس کمیسیون بررسی سانحه هواپیمای ATR آسمان تاکید کرد:اگر جعبه سیاه ضربه دیده باشد و قادر به بازخوانی جعبه سیاه نباشیم تیم ایرانی در فرانسه این اقدامات را انجام می دهد و در لابراتورهای فرانسه مراحل بازخوانی اطلاعات طی می‌شود اما اگر جعبه سیاه سالم باشد در ایران قابل بازخوانی است.

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی

مدیرکل بهزیستی استان تهران از پرداخت کمک هزینه تحصیلی و دانشجویی به حدود ۶ هزار مددجوی تحت پوشش خبر داد و تصریح کرد: براساس برنامه ریزی های انجام شده بهزیستی در راستای توانمندسازی مددجویان تحت پوشش و ایجاد اشتغال برای آنها برنامه...
رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر  در مورد پوشش مراسم تاسوعا و عاشورا اظهار کرد: امسال تیم پزشکی ۳۹ نفری به عراق اعزام می‌شوند و در ایام تاسوعا و عاشورا به همه زائران از جمله زوار ایرانی و...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 96 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها