شنبه, ۰۵ خرداد ۱۳۹۷
»   فرهنگ و هنر  »   بازدید از لوور در تهران رکورد زد
۱۵ فروردین ۱۳۹۷ , ساعت ۱۰:۰۰

بازدید از لوور در تهران رکورد زد

مدیر کل موزه ملی ایران از بازدید بیش از ۱۰۰ هزار نفر در طول یک ماه نخست، نمایش ۵۶ شیء تاریخی از “لوور در شعبه تهران” خبر داد.

تا روز پنجم فروردین ماه ۹۷ بیش از ۴۴ هزار تن از موزه ملی دیدن کردند اما اکنون و بعد از پایان تعطیلات نوروزی بازدید از موزه‌ی ملی ایران با حضور “لوور” بیش از چهار برابر شده است.

جبرئیل نوکنده تصریح کرد: بازدید از نمایشگاه “لوور در تهران” از ۱۴ اسفند ۹۴ تا ۱۳ فروردین ۹۷؛ به ۱۰۴ هزار و ۴۷ نفر رسیده است که این آمارِ بیش از ۱۰۰ هزار بازدید در این مدتِ کوتاه، بسیار خیره‌کننده است. برآورد ما این بود که در طول مدت زمان سه ماهه نمایشگاه، در حالت کلی ۱۰۰ هزار بازدید از آن داشته باشیم، اما هنوز این نمایشگاه نزدیک به ۶۰ روز دیگر در موزه ملی نمایش داده می‌شود و  تاکنون آمار بازدیدها از آن از ۱۰۰ هزار نفر گذشت.

و همچنین با اشاره به افزایش ۴۰۹ درصدی حضور مخاطبان در موزه ملی ایران در دو بخش ایران باستان و دوران اسلامی؛ از ۲۵ اسفند ۹۶ تا ۱۳ فروردین ۹۷؛ می‌افزاید: کل بازدیدکنندگان موزه ملی ایران در این مدت در سال گذشته ۳۸ هزار و ۱۸۲ نفر بودند، در حالی که امسال این تعداد به ۱۵۶ هزار و ۴۲۰ نفر رسیده است، همچنین دو هزار و ۵۷۶ گردشگر خارجی نیز در این مدت از موزه ملی ایران دیدن کرده‌اند.

نوکنده با تاکید بر این‌که باید این واقعیت را نیز مطرح کرد که بخشی از افزایش بازدیدها به دلیل وجود نمایشگاه “لوور در تهران” است، بیان می‌کند: نخستین سوال مخاطبان نوروزی موزه ملی ایران این بود که نمایشگاه لوور کجاست، هر چند آن‌ها به دیدن موزه‌ی ایران باستان هم رفته‌اند، چون متوسط بازدیدهای روزانه در این دو بخش از موزه ملی ایران به شش تا هفت هزار نفر در طول روز می‌رسید.

مدیر کل موزه ملی ایران؛ همچنین از ادامه نمایش هفت شاهکار زرین ایرانی که همزمان با نام‌گذاری سال “حمایت از کالای ایرانی” در طبقه اول بخش ایران باستان در موزه ملی به نمایش درآمده، تا پایان فروردین ۹۷ و همزمان با ساعات بازدید در طول روز خبر داد.

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع فرهنگ و هنر

 علی‌اصغر محمدخانی، معاون فرهنگی و بین‌الملل شهر کتاب درباره‌ شخصیت علمی و کارنامه‌ دکتر حسین معصومی‌ همدانی گفت که دکتر معصومی در میان اهل علم و فرهنگ در دوران معاصر شخصیتی استثنایی و بی‌بدیل است. او گفت معصومی رکن استواری...
«قاسم افشار» گوینده خبر صدا و سیما ساعتی قبل در اثر سکته قلبی دارفانی را وداع گفت.به نقل از روابط عمومی رسانه ملی،قاسم افشار که از سال های اول انقلاب، گویندگی در بخش های خبری رادیو و تلویزیون را بر...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 96 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها