دوشنبه, ۰۱ بهمن ۱۳۹۷
»   اقتصادی  »   باید به دنبال خلق منابع باشیم
۱۱ دی ۱۳۹۷ , ساعت ۸:۳۹

باید به دنبال خلق منابع باشیم

سیدمهدی طبیب‌زاده در نشست بررسی واگذاری طرح های نیمه تمام استان کرمان ، افزود : واحدهای تولیدی، پیمانکاری، مشاوره‌ای و… معتقدند در استان کرمان نیروی انسانی، تجهیزات و ماشین‌آلات لازم و ۱۲ تا ۱۵ هزار میلیارد تومان توان اجرایی طرح های عمرانی وجود دارد اما طرح و منابع مالی لازم را برای اجرا ندارد.

طبیب زاده اظهار کرد: دولت به دلیل محدودیت در اعتبارات عمرانی به ناچار تصمیم به واگذاری طرح‌های نیمه تمام گرفته و امیدواریم بخش خصوصی در این زمینه شجاعانه وارد شود تا بتوان این روند را پایدار کرد. رئیس اتاق کرمان ادامه داد: در طول بیش از چهار سال گذشته به دنبال ضمانت برای سرمایه گذاری های خارجی در استان بودیم که واگذاری طرح ها با تضمین فاینانس خارجی فرصت خوبی است که باید از آن استفاده کرد.

معاون هماهنگی برنامه و بودجه سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان نیز در ادامه این نشست با بیان اینکه دولت در واگذاری طرح ها شرایط خوبی را برای بخش خصوصی فراهم کرده است، گفت: معافیت های مالیاتی، کمک هایی در زمینه بیمه و تضمین های خرید از جمله موارد در نظر گرفته شده توسط دولت است. یحیی حاتمی، افزود: دولت بسته های تامین مالی خوبی در قانون بودجه سال ۹۷ در بحث واگذاری طرح های نیمه تمام در نظر گرفته که ۲۰ درصد از اعتبارات استانی صرف امور زیربنایی طرح هایی می شوند که واگذار خواهند شد.

رئیس انجمن خدمات فنی و مهندسی استان کرمان نیز در این نشست بیان کرد: برای عبور از پیچ خطرناکی که کشور در آن قرار گرفته راهی به جز واگذاری اجرای طرح ها به بخش خصوصی وجود ندارد. محمدجواد کامیاب، با اشاره به اینکه طرح های مدنظر برای واگذاری در استان باید امکان سنجی و جمع بندی شوند، وی با تاکید بر اینکه بانک ها نیز باید همراه بخش خصوصی و دولت در این زمینه باشند، اظهار کرد: بانک ها نسبت به پرداخت تسهیلات سختگیرانه عمل می کنند.

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی

همایش آموزشی چالش های مدیریتی اقتصاد ایران با حضور جمعی از مدیران ارشد دستگاههای اجرایی استان و فعالان بخش خصوصی در سالن اجتماعات اتاق بازرگانی مازندران برگزار شد. در این مراسم ابتدا عبدا… مهاجر رئیس اتاق بازرگانی مازندران با برشمردن ضرورت...
رقم شاخص ملی محیط کسب و کار در پاییز امسال به 6.49 رسیده است. با توجه به این که نمره 10 ، نشان دهنده بدترین ارزیابی است، این شاخص نسبت به تابستان امسال 1.37 درصد و نسبت به پاییز سال...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 97 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها