پربازدید های چهارشنبه, ۲۷ تیر ۱۳۹۷

چهارشنبه, ۲۷ تیر ۱۳۹۷
»   اعلام مناقصه  »   برگزاری مناقصه احداث پل تقاطع گاران در جاده سنندج – مریوان
۳۱ خرداد ۱۳۹۷ , ساعت ۱۱:۳۲

برگزاری مناقصه احداث پل تقاطع گاران در جاده سنندج – مریوان

مدیر طرح احداث راه اصلی و جدید سنندج – مریوان  گفت: این طرح هم اکنون ۶۹ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تکمیل آن نیازمند جذب اعتبار ۶۴۰ میلیارد ریالی است.

عرفان مرادی اظهار داشت: احداث واریانت تیژگاران در مسیر جدید سنندج – مریوان از طرح های اولویت دار حوزه راه و شهرسازی کردستان محسوب می شود.
وی افزود: ۶۴۰ میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز این طرح شامل ۳۴۰ میلیارد ریال برای اتمام تونل یک هزار و ۸۸۶ متری باغان و ۲۴۰ میلیارد ریال نیز برای اتمام احداث راه و ابنیه های این مسیر ۵۲ کیلومتری است.
مرادی تاکید کرد: عملیات احداث راه در ۳۰ کیلومتر از ۵۲ کیلومتر این طرح به اتمام رسیده و اجرای عملیات در ۲۲ کیلومتر باقی مانده نیز با ۳۴ درصد پیشرفت فیزیکی ادامه دارد که پیش بینی می شود در سال جاری هفت کیلومتر دیگر از این مسیر به بهره برداری برسد.
وی یادآور شد: ۲۲ کیلومتر راه باقی مانده در قالب قطعه چهارم و ششم در حال احداث است که در این قطعات ۴۰ دستگاه پل به طول حداقل سه متر تا ۸۰ متر در حال ساخت است که این بخش هم ۶۰ میلیارد ریال اعتبار در حال جذب دارد و اتمام کامل آن نیازمند ۲۴۰ میلیارد ریال است.
مدیر طرح احداث راه اصلی سنندج – مریوان اضافه کرد: قطعه پنجم این طرح نیز شامل عملیات احداث تونل باغان به طول یک هزار و ۸۸۶ متر است که تاکنون عملیات حفاری در یک هزار و ۲۷۰ متر و همچنین ۶۲۰ متر لاینینگ آن انجام شده است.

مرادی گفت: عملیات حفاری تونل باغان حدود ۶۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که در حالت کلی برای اجرای عملیات این تونل ۲۸۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده و اتمام آن نیازمند ۳۴۰ میلیارد ریال دیگر است.

مرادی طرح احداث پل تقاطع گاران در این مسیر را از دیگر بخش های مهم جاده اصلی و جدید سنندج – مریوان اعلام کرد و گفت: این بخش که هم اکنون مراحل مناقصه گذاری خود را سپری می کند به طول ۲۴۰ متر و به صورت تقاطع کاملا غیر هم سطح اجرا می شود.
وی یادآور شد: این تقاطع جاده های سنندج – مریوان و سقز – مریوان را به هم متصل می کند و پیش بینی می شود اجرای آن حدود ۲۲۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه داشته باشد.

 

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اعلام مناقصه

معاون عمرانی فرمانداری تهران از احداث سه بیمارستان با ظرفیت 1000 تخت خواب از محل مالیات بر ارزش افزوده در شهر تهران خبر داد. غلامحسین آرام در جلسه بررسی مشکلات اهالی منطقه 8 که در محل مسجد جامع نارمک برگزار شد،...
معاون فرهنگی اجتماعی سازمان تامین اجتماعی به اعلام جزئیات برنامه‌های فرهنگی و به ویژه سفرهای سیاحتی و زیارتی بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی پرداخت و اظهار کرد: سال گذشته حدود ۳۳ هزار نفر از مستمری بگیران تامین اجتماعی به...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 96 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها