پنجشنبه, ۰۲ اسفند ۱۳۹۷
»   اعلام مناقصه  »   برگزاری مناقصه بازسازی تصفیه خانه ثامن آبادان
۷ تیر ۱۳۹۷ , ساعت ۱۷:۴۶

برگزاری مناقصه بازسازی تصفیه خانه ثامن آبادان

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان گفت: بحران شوری آب نشان داد که باید فوری به سمت اصلاح شبکه توزیع آب شهری آبادان و خرمشهر پیش برویم.

صادق حقیقی پور اظهار کرد: در شهرهای آبادان، اروندکنار و چوئبده یک هزار کیلومترشبکه توزیع آب داریم که از سال ۱۳۷۱ تا ۱۳۹۵ تنها ۲۸۰ کیلومتر از آن یعنی سالی ۱۰ کیلومتر اصلاح شد اما سال گذشته با حمایت های وزرات نیرو و استاندار خوزستان توانستیم ۵۰ کیلومتر از این شبکه را اصلاح کنیم و این یعنی ۵ برابر سال های گذشته کار انجام شده است.

وی با اشاره به شوری بی سابقه آب شهرهای آبادان و خرمشهر در سال جاری تصریح کرد: ای.سی آب شبکه آبادان در روز جمعه به ۱۰ هزار میکروموس رسید که بی سابقه بود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان خوزستان همچنین با قدردانی از مسئولان شهرهای آبادان و خرمشهر و کارکنان صنعت آب خوزستان به دلیل حمایت های همه جانبه و تلاش های انجام شده، گفت: برخی ها از ما ایراد می گرفتند که چرا وضعیت را پیش بینی نکردید اما باید بگویم که سازمان آب و برق خوزستان از مدت ها پیش با تشکیل ستاد خشکسالی برنامه هایی را نیز برای اجرا پیش بینی کرده بود ضمن آنکه جلسات مختلفی را با موضوع خشکسالی و با حضور شخص استاندار در استانداری برگزار شد.

وی با اشاره به اینکه پروژه های زیادی در حوزه فاضلاب به انجام رسیده است، تصریح کرد: در این بحران با تجمع مقابل اداره آب و فاضلاب اعتراض کردند در صورتی که ما کار خاصی را نمی توانستیم انجام دهیم، بحران شوری آب شیرینی اقدامات انجام شده صنعت آب خوزستان در حوزه احداث و نوسازی خط انتقال شهری و روستایی و احداث سد خاکی مارد را در کام کارکنان صنعت آب خوزستان تلخ کرد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان خوزستان توجه ویژه به اصلاح شبکه آبرسانی درون شهری شهرهای آبادان و خرمشهر را الزامی خواند و گفت: انجام این کار از عهده آب و فاضلاب خوزستان خارج است.

حقیقی پور افزود: در حال حاضر مناقصه بازسازی تصفیه خانه ثامن آبادان به پیمانکار ابلاغ شد که بر این اساس قرار است تا مخزن ۲۵ هزار مترمکعبی را در مدار قرار دهند؛ به وضعیت فیلترهای تصفیه خانه، پل ساترها و ایستگاه پمپاژ رسیدگی کرده و کار نوسازی سیستم کلر زنی را نیز به انجام برساند.

وی اظهار کرد: پروژه بزرگ خط انتقال هزار از تصفیه خانه ثامن به سمت ایستگاه ۱۱ و تلمبه خانه شهید کشتکار واقع در جمشید آباد از دیگر کارهای در دست اقدام است که برای اجرای آن در برخی مکان ها این خط به  دو خط ۶۳۰ میلی متری تقسیم می شود تا بتواند از موانعی همچون کریدور نفتی، بزرگراها و غیره عبور کند.

وی تصریح کرد: با اجرای این خط و فاز دوم طرح غدیر به طور حتم شاهد بهبود وضعیت آب خواهیم بود؛ ضمن آنکه آب ورودی از طرح غدیر پیش از ارسال به تصفیه خانه ثامن افزایش می یابد و می توان آن را به برخی مناطق شهری آبادان و شهرهای اروندکنار و چوئبده فرستاد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان گفت: در حال حاضر در شهر آبادان ۱۲ هزار و ۵۰۰  متر مکعب آب شیرین کن در تاسیسات دیری فارم داریم که این تاسیسات علاوه بر اینکه آب بخشی از شهر آبادان را تامین می کند تامین آب مینوشهر را نیز بر عهده دارد.

حقیقی پور افزود: در برنامه جدیدی که در نظر گرفتیم مقرر شد تا ۳۰ درصد از آب مورد نیاز شهرهایی که در نوار ساحلی قرار گرفته اند یعنی از هندیجان تا آبادان، به دستگاه های آب شیرین کن تجهیز شوند؛ با توجه به افزایش تامین اعتبار مورد نیاز برای طرح های آبرسانی خوزستان، طولانی بودن خطوط آبرسانی و امکان وقوع حادثه در لوله ها با توجه به قطر و طول زیاد آنان، نیاز به نگهداری این خطوط و تغییر اقلیم، صلاح را در این است که حتما به سمت استفاده بهینه از آب دریا پیش برویم و برای آن در گام نخست با تائید و تصویب مهندسی و توسعه آبفا کشور ۳۰ درصد هر شهر موجود در نوار مرزی به دستگاه آب شیرین کن در راستای پایداری آب تجهیز کنیم.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان تصریح کرد: در تلاش هستیم تا همچون شهر اروندکنار که یک آبگیر مجزا در بهمنشیر برای آن تعبیه شده و امسال نیز با پایداری خوبی در بحث کمی آب مواجه بود، برای چوئبده نیز چنین کار مشابهی را به انجام برسانیم؛ با انجام این کار تحول چشمگیری را در بحث آب مصرفی در چوئبده شاهد خواهیم بود.

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اعلام مناقصه

سازه رهاورد دنا برنده مناقصه قرارداد عملیات تهیه مصالح و اجرای خط کشی معابر سطح منطقه 21 شهرداری منطقه 21 شد. مبلغ نهایی قراردارد (ریال) 27,392,281,487 که در تاریخ 1397/07/11 شد. مدت قرارداد 12 ماه و روش انتخاب پیمانکار بصورت مناقصه عمومی...
شرکت سازانه گستر آرمان برنده مناقصه عملیات احداث پل دوربرگردان غیر همسطح تقاطع مدرس -آفریقا (فاز سوم) شهرداری منطقه 3 شد. مبلغ نهایی قراردارد (ریال) 93,748,670,441 که در تاریخ 1396/12/13 منعقد شد. مدت قرارداد 12 ماه و روش انتخاب پیمانکار بصورت مناقصه...

مطالب مرتبط با برچسب

مدیرعامل آبفا خوزستان با بیان این‌که هر متر مکعب فاضلاب حدود 40 مترمکعب آب را آلوده می‌کند و برای حفاظت از منابع آبی استان و ارتقاء شاخص‌های حفظ محیط زیست احداث 5 تصفیه خانه در دست اجرا است، گفت:پنج تصفیه...
مدیرعامل آبفا خوزستان در نشست با سرمایه گذاران کشور هلند که در اهواز برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به شرایط خشکسالی امسال و کاهش 60 درصدی بارندگی، امسال سیاست‌های جدیدی برای تامین آب در دستور کار قرار گرفته است. وی افزود:...
خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 97 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها