شنبه, ۰۵ خرداد ۱۳۹۷
»   اعلام مناقصه  »   برگزاری مناقصه برای تامین ۲هزار واگن مورد نیاز
۹ بهمن ۱۳۹۶ , ساعت ۱۰:۱۰

برگزاری مناقصه برای تامین ۲هزار واگن مورد نیاز

محسن هاشمی، رئیس شورای شهر تهران گفت : پارک در محدوده آغاز طرح را باید بالا ببریم که مردم با خودروی شخصی تا شروع طرح بیایند. ظرفیت خط ۱، ۲، ۳ و ۴ مترو خوشبختانه نیز به اندازه کافی است اما برای خطوط ۶ و ۷ و بخشی از خط ۳ واگن کم داریم و دولت هم مصوبه خرید ۲هزار واگن را صادر کرده است.

هاشمی افزود: از گذشته تا امروز مترو و بی‌آر‌تی مرکز شهر و محدوده طرح ترافیک ساخته شده و ظرفیت وجود دارد ما فقط باید واگن اضافه کنیم.وی با بیان اینکه به جای ایراد به طرح باید بگوییم که چرا اتوبوس و متروی جدید وارد نمی‌شود، گفت: هفت کارخانه اتوبوس سازی و چهار کارخانه واگن سازی در کشور وجود دارد که ظرفیت بالای ایجاد اشتغال دارند و اکنون بی کار هستند که با ساخت اتوبوس و مترو ضمن ایجاد اشتغال مشکلات نیز رفع می شود.

او خاطر نشان کرد: دولت و شهرداری باید تلاش کنند کارخانجات واگن‌سازی و اتوبوس‌سازی را فعال کنند تا هم اشتغال‌سازی صورت بگیرد و هم برای تهران ۹هزار اتوبوس شیک و تمیز با کیفیت بالا و واگن‌های تمیز بسازند تا مردم از خودروهایشان دست بکشند. ما نیاز به واگن داریم تا معطلی در ایستگاه مترو از ۴ دقیقه به ۲ دقیقه برسد.

هاشمی با اشاره به مصوبه ۲میلیارد دلاری دولت برای تامین واگن افزود: این مصوبه در وزارت کشور است و مناقصه باید زودتر انجام شود تا بتوانیم به سمت این مسیر حرکت کنیم.

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اعلام مناقصه

شهردار کرمانشاه گفت : با 2 منبع مالی جدید قرار است وضعیت آسفالت شهر دچار یک تحول مثبت شود. یکی از این منابع، کمک دولت به مبلغ 210 میلیارد ریال از محل اعتبارات سال 96 است که به تازگی ابلاغ شده...
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان گفت: سالانه 450 میلیون متر مکعب فاضلاب وارد پیکره آبی این استان می شود که از این میزان، 310 میلیون متر مکعب در سال فاضلاب ورودی به کارون است.صادق حقیقی پور در نشست شورای...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 96 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها