سه شنبه, ۰۱ اسفند ۱۳۹۶
»   اعلام مناقصه  »   برگزاری مناقصه برای تامین ۲هزار واگن مورد نیاز
۹ بهمن ۱۳۹۶ , ساعت ۱۰:۱۰

برگزاری مناقصه برای تامین ۲هزار واگن مورد نیاز

محسن هاشمی، رئیس شورای شهر تهران گفت : پارک در محدوده آغاز طرح را باید بالا ببریم که مردم با خودروی شخصی تا شروع طرح بیایند. ظرفیت خط ۱، ۲، ۳ و ۴ مترو خوشبختانه نیز به اندازه کافی است اما برای خطوط ۶ و ۷ و بخشی از خط ۳ واگن کم داریم و دولت هم مصوبه خرید ۲هزار واگن را صادر کرده است.

هاشمی افزود: از گذشته تا امروز مترو و بی‌آر‌تی مرکز شهر و محدوده طرح ترافیک ساخته شده و ظرفیت وجود دارد ما فقط باید واگن اضافه کنیم.وی با بیان اینکه به جای ایراد به طرح باید بگوییم که چرا اتوبوس و متروی جدید وارد نمی‌شود، گفت: هفت کارخانه اتوبوس سازی و چهار کارخانه واگن سازی در کشور وجود دارد که ظرفیت بالای ایجاد اشتغال دارند و اکنون بی کار هستند که با ساخت اتوبوس و مترو ضمن ایجاد اشتغال مشکلات نیز رفع می شود.

او خاطر نشان کرد: دولت و شهرداری باید تلاش کنند کارخانجات واگن‌سازی و اتوبوس‌سازی را فعال کنند تا هم اشتغال‌سازی صورت بگیرد و هم برای تهران ۹هزار اتوبوس شیک و تمیز با کیفیت بالا و واگن‌های تمیز بسازند تا مردم از خودروهایشان دست بکشند. ما نیاز به واگن داریم تا معطلی در ایستگاه مترو از ۴ دقیقه به ۲ دقیقه برسد.

هاشمی با اشاره به مصوبه ۲میلیارد دلاری دولت برای تامین واگن افزود: این مصوبه در وزارت کشور است و مناقصه باید زودتر انجام شود تا بتوانیم به سمت این مسیر حرکت کنیم.

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اعلام مناقصه

مدیرکل فرودگاه‌های استان اردبیل گفت: سال آینده و با انتخاب پیمانکار عملیات بهسازی و نوسازی باند اصلی فرودگاه اردبیل به شکل مدرن و با 18 ماه مدت قرارداد اجرای پروژه آغاز می‌شود. سیدفخرالدین هاشمی اظهار کرد: با توجه به اینکه باند اول...
نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی نظارت بر حسن اجرای قوانین را در دستگاههای اجرایی  از وظایف نمایندگی توصیف کردو  افزود: پیگیری مطالبات مردمی در حوزه راههای مواصلاتی که با رفاه و جان مردم ارتباط تنگاتنگ  دارد از وظایفی ...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 96 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها