چهارشنبه, ۲۵ مهر ۱۳۹۷
»   اعلام مناقصه  »   برگزاری مناقصه ساخت مقبره امام محمد غزالی
۲۴ خرداد ۱۳۹۷ , ساعت ۲۰:۱۵

برگزاری مناقصه ساخت مقبره امام محمد غزالی

رئیس کمیسیون توسعه و عمران توس در شورای اسلامی شهر مشهد گفت: اکثر مردم “کهندژ توس” را ندیدند و نسبت به آن بی‌اطلاعند.

مسعود ریاضی اظهار کرد: این کهندژ شبیه ارگ بم است که در طول زمان بر اثر باد و باران آسیب زیادی دیده است، در زیر شهر تاریخی توس قرار گرفته است و اکثر مردم از آن اطلاعی ندارند.

وی در پاسخ به این پرسش که چرا در طی سال‌های متمادی، توس مورد بی‌توجهی مسئولان قرار گرفته است، خاطرنشان کرد: تاکنون کمیته‌ها و نشست‌هایی در این زمینه تشکیل شده، اما به دلیل بروکراسی حاکم به نتیجه نرسیده است. در واقع همتی نیز برای شکستن این بروکراسی وجود نداشته است.

این عضو شورای اسلامی شهر مشهد درباره این سوال که آیا مقبره مهدی اخوان ثالث که در جوار آرامگاه فردوسی واقع شده است توسعه می‌یابد، گفت: در حال حاضر برنامه‌ای برای توسعه مقبره این شاعر وجود ندارد، باید اشاره کرد که هنگام فوت اخوان مقرر شد که پیکر وی در هارونیه دفن شود، اما یکی از برکات این تصمیم آن بود که هنگام حفر مقبره، مسجد جامعی در عمق نیم متری زمین کشف شد و بالاخره تصمیم گرفته شد تا در محل فعلی دفن شود.

وی ادامه داد: ۱۲ تن در مقبره‌الشعرای در محل پیشخوان آرامگاه فردوسی دفن شدند و میراث فرهنگی تمایل ندارد که آرامگاه فردوسی تحت الشعاع قرار گیرد و این مقبره الشعرا گشترش یابد.

رئیس کمیسیون توسعه و عمران توس در شورای اسلامی شهر مشهد در پاسخ به پرسشی در خصوص ساخت مقبره برای امام محمد غزالی گفت: بعد از اینکه مقبره غزالی در دهه هفتاد کشف شد، مقام معظم رهبری به این موضوع توجه ویژه‌ای داشتند، از این رو طرحی برای مقبره تهیه شد و اکنون سند مناقصه این طرح آماده اجرایی شدن است.

ریاضی درخصوص جذب سرمایه‌گذار خارجی در توس، بیان کرد: اگر در حال حاضر سرمایه هنگفتی نیز وجود داشته باشد نمی‎دانیم که باید با آن چه کنیم، لذا ابتدا باید توس احیا و طرحی برای آن تهیه شود، بعد از آن سرمایه‎گذار جذب کنیم، زیرا اگر ما به آبادانی توس فکر می‎کنیم تفاوتی ندارد که سرمایه‎گذار داخلی یا خارجی باشد.

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اعلام مناقصه

هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه در نشست بررسی وضعیت پروژه قطار شهری کرمانشاه که با حضور معاون عمرانی استانداری و مدیران حوزه شهری و شهرداری برگزار شد، اظهار داشت: متاسفانه اجرای پروژه قطار شهری کرمانشاه در شکل فعلی و با عبور...
معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: طی دو ماه گذشته در دانشگاه علوم پزشکی مشهد بالغ بر 100 میلیارد تومان داروهای حیاتی و موردنیاز بیمارستان‌ها را برای ماه‌های آتی خریداری و ذخیره کرده‌ایم سید محمدحسین بحرینی در...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 96 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها