سه شنبه, ۲۶ تیر ۱۳۹۷
»   اعلام مناقصه  »   برگزاری مناقصه نصب آب شیرین کن در خوزستان
۲۱ فروردین ۱۳۹۷ , ساعت ۱۱:۳۵

برگزاری مناقصه نصب آب شیرین کن در خوزستان

مدیرعامل آبفا خوزستان در نشست با سرمایه گذاران کشور هلند که در اهواز برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به شرایط خشکسالی امسال و کاهش ۶۰ درصدی بارندگی، امسال سیاست‌های جدیدی برای تامین آب در دستور کار قرار گرفته است.

وی افزود: بسیاری از شهرهای ما در خوزستان در نوار ساحلی قرار دارند و اکثر شهرها فاصله نزدیکی با دریا دارند و در تلاش هستیم از این ظرفیت برای تامین آب شرب با کیفیت استفاده کنیم.

حقیقی پور تصریح کرد: یکی از تفاهم نامه‌های مطرح شده شرکت آبفا خوزستان با سرمایه گذاران هلندی تامین آب شهرهای بندرامام، ماهشهر و هندیجان از منابع آبی دریا است.

وی با اشاره به مناقصه نصب آب شیرین کن در شهرهای آبادان و خرمشهر گفت: در حال برنامه‌ریزی برای تامین ۳۰ درصد آب شهرها از طریق آب دریا هستیم و با توجه به افزایش ظرفیت آب شیرین کن‌ها و مشکلات شهرهای آبادان و خرمشهر در تلاش هستیم مناقصه این پروژه را انجام دهیم تا عملیات اجرایی آن آغاز شود.

مدیرعامل آبفا خوزستان با اشاره به نگاه دولت به خوزستان اظهار کرد:  دولت نگاه ویژه‌ای به خوزستان دارد و در بحث جمع‌آوری فاضلاب و احداث تصفیه‌خانه‌های فاضلاب شهری اقدامات خوبی انجام شده و برای رفع مشکلات آب و فاضلاب خوزستان نزدیک به ۳ میلیارد دلار سرمایه گذاری کرده است.

حقیقی پور با اشاره به مطالعات پروژه‌های فاضلاب شهرهای ایذه ومسجد سلیمان تصریح کرد: شهرهای مسجد سلیمان و ایذه مشکلاتی در زمینه فاضلاب دارند که مطالعات اجرایی این پروژه‌ها انجام شده است و با برنامه‌ریزی برای احداث شبکه‌های جمع‌آوری فاضلاب و تصفیه‌خانه‌های این دو شهر مناقصه انجام عملیات اجرایی آن آغاز شود.

مدیرعامل آبفا خوزستان خاطر نشان کرد: در حال حاضر۴۰۰ کیلومتر شبکه فاضلاب و۴۵۰ کیلومتر شبکه آب، ۵ تصفیه‌خانه بزرگ فاضلاب با ظرفیت ۳۰۰ متر مکعب در شبانه روز توسط آبفا خوزستان در حال انجام و۵ تصفیه خانه بزرگ فاضلاب دیگر در مرحله مناقصه است.

همچنین سرمایه گذار هلندی نیز در این جلسه اظهار کرد: ما ۱۱ شرکت بزرگ آب در کشور هلند داریم که این شرکت‌ها در کشور هلند اول و در دنیا رتبه سوم را دارند. هلند در حال حاضر یکی از کشورهای مهم در صنایع آب است که کارشناسان خوبی در زمینه کیفیت منابع آبی دارد.

سرمایه گذار هلندی بیان کرد: مشکل پساب‌های صنعتی در ۱۵ کشور دنیا وجود دارد که ما در حال حاضر تکنولوژی برای تصفیه پساب‌های صنعتی را در اختیار داریم.

مطالب مرتبط با موضوع اعلام مناقصه

معاون عمرانی فرمانداری تهران از احداث سه بیمارستان با ظرفیت 1000 تخت خواب از محل مالیات بر ارزش افزوده در شهر تهران خبر داد. غلامحسین آرام در جلسه بررسی مشکلات اهالی منطقه 8 که در محل مسجد جامع نارمک برگزار شد،...
معاون فرهنگی اجتماعی سازمان تامین اجتماعی به اعلام جزئیات برنامه‌های فرهنگی و به ویژه سفرهای سیاحتی و زیارتی بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی پرداخت و اظهار کرد: سال گذشته حدود ۳۳ هزار نفر از مستمری بگیران تامین اجتماعی به...

مطالب مرتبط با برچسب

شرکت آب منطقه ای هرمزگان طی نامه ای به شرکت آب و فاضلاب استان اعلام کرد ذخیره آب سد استقلال به حجم غیرمفید رسیده است و با توجه به اینکه منابع آبی برخی از چاهها هم غیر قابل استفاده شده...
خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 96 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها