دوشنبه, ۰۴ تیر ۱۳۹۷
»   اعلام مناقصه  »   برگزاری مناقصه گابیون بندی در شهرستان درمیان
۱۶ اسفند ۱۳۹۶ , ساعت ۸:۲۱

برگزاری مناقصه گابیون بندی در شهرستان درمیان

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری درمیان در مراسم روز درختکاری در مدرسه عفاف شهر اسدیه گفت: اسناد پنج هزار و ۶۶۰ هکتار از اراضی ملی این شهرستان به نام دولت صادر شد. سنددار شدن اراضی ملی موجب تثبیت نهایی مالکیت دولت بر روی این اراضی و جلوگیری از سوء استفاده و تصرف به انفال می شود.

مهدی حاجی زاده با بیان اینکه از ابتدای امسال ۳۰ فقره پرونده شهرستان درمیان به مساحت ۱۰۹ هکتار در خصوص اعتراض به ملی شدن اراضی در شعب ویژه دادگستری مرکز استان ثبت و رسیدگی شده است گفت: هم اکنون نیز ۹ فقره پرونده به مساحت ۳۰ هکتار در حال رسیدگی است.
وی بیان کرد: امسال ۱۹۰ هکتار هلالی آبگیر، هفت هزار و ۸۴۷ هکتار ممیزی مرتع، ۱۶ هزار و ۲۰۷ هکتار واگذاری طرح های مرتعداری و ۹ هزار و ۱۴ هکتار تهیه طرح های مرتعداری در شهرستان انجام شده است.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری درمیان از کاشت ۷۱ هزار اصله نهال گلدانی، ریشه ای و جنگلی در نهالستان منابع طبیعی شهرستان خبر داد و گفت: همچنین در قالب اجرای طرح جنگل کاری چند منظوره در ۱۰ هکتار با کاشت یکهزار و ۷۰۰ اصله نهال توسعه جنگل انجام شد.

وی متوسط فرسایش خاک در جهان را ۶ تن در هکتار اعلام کرد و گفت: با بررسی های صورت گرفته این رقم در شهرستان درمیان ۱۲.۵ تن در هکتار است.
وی عنوان کرد: اجرای یکهزار و ۹۳۴ متر مکعب گابیون بندی در قالب ۶ پروژه در شهرستان در دستور کار قرار دارد که از این مقدار یکهزار و ۴۳۴ متر مکعب در قالب چهار پروژه در مرحله برگزاری مناقصه و عقد قرارداد است.
حاجی زاده با بیان اینکه احداث هشت طرح بند خاکی به حجم ۱۰۱ هزار و ۷۰۰ متر مکعب در دستور کار قرار دارد گفت: همچنین اجرای ۲۹۰ متر مکعب عملیات سنگ و ملاتی در قالب یک پروژه در مرحله برگزاری مناقصه است.

مطالب مرتبط با موضوع اعلام مناقصه

فرماندار شهرستان جم در نشست با شوراها و دهیاران بخش مرکزی با تاکید بر نقش و جایگاه شوراها و دهیاران در انسجام بخشی امور روستاها و ایجاد ارتباط موثر میان مردم و دولت اظهار داشت: شوراها و دهیاران در راستای ایجاد...
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شیراز با تاکید براینکه کمبود آب در شیراز جدی است، گفت: در ماه های تیر و مرداد به دلیل شدت گرما، شاهد افزایش مصرف آب هستیم و با توجه به میزان تولید، کمبود آب در...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 96 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها