پنجشنبه, ۲۹ شهریور ۱۳۹۷
»   سیاسی  »   بیست و نهمین سالگرد بزرگداشت امام خمینی (ره) برگزار شد
۱۵ خرداد ۱۳۹۷ , ساعت ۱۰:۵۶

بیست و نهمین سالگرد بزرگداشت امام خمینی (ره) برگزار شد

بیست و نهمین سالگرد بزرگداشت امام خمینی (ره) با تلاوت آیاتی از قرآن کریم آغاز شد و زائران با نوحه‌خوانی و مرثیه‌سرایی مداحان اهل بیت (ع) و عزاداری به مناسبت شهادت امام علی (ع) پرداختند.

در ادامه رهبر معظم انقلاب به ایراد سخنرانی پرداختند. ایشان به شباهت‌های موجود میان امام خمینی(ره) و امام علی(ع) اشاره کردند.

رهبر معظم انقلاب در ادامه به بیان مطالبی پیرامون مساله برجام پرداختند.

ایشان در پایان در سخنانی به زبان عربی جوانان کشورهای عربی را مورد خطاب قرار دادند. مردم نیز با سر دادن شعارهایی نظیر «ای رهبر آزاده آماده‌ایم آماده»، «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر انگلیس»، «مرگ بر منافق»، «مرگ بر اسرائیل» و «نه سازش نه تسلیم نبرد با آمریکا» با رهبر انقلاب و امام راحل تجدید میثاق کردند.

همه ساله قبل از سخنان رهبر معظم انقلاب در مراسم بزرگداشت یادگار امام (ره) سخنرانی می‌کردند اما سال گذشته و امسال به لحاظ مراعات حال مردم و روزه‌داران این سخنرانی انجام نشد.

از رئیس‌جمهور نیز برای حضور در سخنرانی در مراسم بزرگداشت دعوت شده بود اما وی نیز به دلیل تقارن با لیالی قدر و رعایت حال مردم و روزه‌داران عذرخواهی کرد.

از نکات قابل توجه در مراسم امسال این بود که این مراسم در مقایسه با سال قبل از نظم بیشتری برخوردار بود.

نحوه پذیرایی از حاضران و توزیع آب و بسته افطار از نظم خوبی برخوردار بود و همه میهمانان هنگام خروج بااحترام بسته‌ها را تحویل می گرفتند.

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع سیاسی

شورای شهر آکسفورد به دلیل ظلم و خشونت علیه روهینجاها در میانمار و سکوت آنگ سان سوچی در برابر آن، شهروندی افتخاری سوچی را پس گرفت. به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه صباح، باب پرایس، رهبر شورای شهر آکسفورد با...
به نقل از وستی، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در مقایسه خود با آدولف هیتلر واکنش نشان داد و گفت: مسکو هم می‌تواند از چنین قیاس‌ها و تشابه‌هایی برای توصیف عملکرد سیاستمداران آمریکایی استفاده کند، اما کرملین در تلاش است...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 96 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها