یکشنبه, ۲۵ آذر ۱۳۹۷
»   اجتماعی  »   تامین شیر خشک خانواده های چند قلویی به کمک بهزیستی
۲۴ تیر ۱۳۹۷ , ساعت ۱۰:۳۳

تامین شیر خشک خانواده های چند قلویی به کمک بهزیستی

معاون اجتماعی سازمان بهزیستی در نشست خبری در رابطه با مشکل خانواده‌های دارای چندقلو گفت: در حال حاضر ۵۰ هزار خانواده دارای دو قلو به بالا تحت پوشش سازمان بهزیستی قرار دارند.

وی در رابطه با مشکل تامین شیرخشک این خانواده‌ها، گفت: بهزیستی شیر خشک لازم را از وزارت بهداشت می‌گیرد و به صورت رایگان در اختیار خانواده‌های چند قلو قرار می‌دهد.

حبیب‌الله فرید گفت:  به طور سالانه ۵۰۰ هزار قوطی شیر خشک از وزارت بهداشت می‌گیریم. این در حالی است که سیاست وزارت بهداشت این است که هر خانواده که دارای چند قلویی است حتما به شیر خشک نیاز ندارد به همین دلیل خانواده‌ها را بررسی کرده و اگر نیاز باشد اجازه مصرف شیر خشک را می‌دهد.

معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور افزود: بهزیستی در بحث تامین و خرید شیر خشک به خانواده‌های چند قلو کمک می‌کند و ماهانه برای هر قُل ۳۲ هزار تومان می‌پردازد.

وی ادامه داد:برای خانواده‌هایی که دارای قل‌های بیشتری هستند خدمات را به صورت ویژه می‌دهد به طوری که برای خانواده‌های سه قلو به بالا حق پرستاری در نظر گرفته شده است.

فرید گفت: همچنین برای خانواده‌هایی که چند قلو دارند اما درآمد آنها در حداقل حقوق است، حمایت‌های تحصیلی و حق اولاد برای ۴قلو و ۵ قلو در نظر گرفته‌ایم.

معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور در رابطه با تعداد کودکانی که مادران معتاد دارند، گفت سال گذشته هزار و ۳۰ کودک از سوی وزارت بهداشت به بهزیستی سپرده شد که نیمی از آنها پس از ترک مادر به خانواده برگشته و مابقی آنها در بهزیستی نگهداری می‌شود چرا که از وضعیت خانواده آنها مطمئن نیستیم.

فرید افزود: کنترل در بیمارستان‌ها انجام می‌شود و ما آمادگی پذیرش این کودکان را داریم. نهادهای قضایی به شدت پیگیر این پرونده‌ها هستند اما اینکه به صورت رویه در صف خیابان و بیمارستان‌ها خرید و فروش کودکان را داشته باشیم، اینگونه نیست بلکه به صورت موردی وجود دارد. هر چند که یک کار خطا و جرم محسوب می‌شود.

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی

محمد اسلامی گفت: مدیران دستگاه های اجرایی و خدماتی مجری قوانین هستند و نباید با تفسیر های شخصی از اجرای آن سرباز زنند. وی تاکید کرد: مصوبات شورای گفت و گو نباید در حد فرمایشی باقی بماند و اجرای آن مخدوش...
اصلاح و تصویب اساسنامه، انتخاب اعضا اصلی و علی البدل، استماع گزارش هیات مدیره و بازرس از دیگر بخشهای مختلف این مجمع را به خود اختصاص داد. ایجاد بستری مناسب برای تبادل دانش فنی و تجربیات اعضا به یکدیگر ، هماهنگی...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 97 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها