چهارشنبه, ۲۸ آذر ۱۳۹۷
»   اجتماعی  »   تسهیلات کمیته امداد برای بیماران صعب‌العلاج
۱۰ مهر ۱۳۹۷ , ساعت ۱۱:۳۰

تسهیلات کمیته امداد برای بیماران صعب‌العلاج

مدیرکل بهداشت، درمان و امور بیمه کمیته امداد امام خمینی (ره) با بیان اینکه مبتلایان به ایدز جزو بیماران صعب العلاج محسوب می‌شوند و براساس آیین نامه‌های کمیته امداد خدمات اضافه بر سازمان را دریافت می‌کنند، گفت: به بیماران صعب‌العلاج هزینه درمان پرداخت نمی‌شود و هزینه درمان دارویی آنها از سوی وزارت بهداشت رایگان است. عوارضی مثل مشکلات دندانپزشکی یا بیماری‌های دیگری همراه بیماری ایدز به وجود می‌آید که به شکل مستقیم مرتبط با ایدز نیست اما به خاطر آن تشدید می شود. به طوریکه هزینه‌های این بیماران افزایش می‌یابد. به همین دلیل کمیته امداد این هزینه‌ها را تقبل می‌کند و آنها تحت پوشش بیمه‌های مکمل و ویژه در می‌آیند.

جعفر رحیمی ضمن اشاره به بسته بیمه تکمیلی برای بیماران صعب العلاج و ارائه خدمات خاص به آنها اظهارکرد: امسال ۲ هزار میلیارد ریال اعتبار به این بخش اختصاص یافته است، که به غیر از بیمه درمان پایه آنهاست و در بخش تکمیلی هزینه می‌شود.

مدیرکل بهداشت، درمان و امور بیمه ضمن تشریح گروه بیماری‌های خاص و صعب العلاجی که کمیته امداد آنها را تحت پوشش قرار می‌دهد، توضیح داد: بیماری سرطان و بدخیمی‌ها، عقب ماندگی ذهنی، صرع، ام اس، آلزایمر، بیماری‌های مادرزادی( ترنس)، بیماران زمین‌گیر، سالمند، پیوند اعضاء، بیماری‌های مزمن روانی، بیماری‌های شدید پوستی( بیماران پروانه‌ای)، قطع نخاع و پارکینسون، بیماری‌های عفونی حاد، هپاتیت و جذام و از جمله این بیماریها هستند.

وی افزود: کمیته امداد ۴۲ هزار نفر از بیماران صعب العلاج و خاص را تحت پوشش قرار داده است و خدماتی نظیر افزایش ۳۰ درصدی خدمات درمانی مکمل نسبت به سایر مددجویان، پرداخت صددرصدی فرانشیز، خرید تجهیزات درمانی، هزینه ماهانه پرستاری برای بیماران نیازمند مراقبت، هزینه اقامتگاه و ایاب و ذهاب، ارائه خدمات غربالگری و دندان پزشکی از سوی کمیته امداد ارائه می‌شود.

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی

سیدناصر موسوی لارگانی، با اشاره به مصوبه اخیر مجلس در خصوص تصویب گزارش کمیسیون تلفیق درباره بند الحاقی (۲) تبصره ۱۶ لایحه بودجه سال ۹۷ در مجلس، گفت: برای بررسی و تصویب این بند، کمیسیون اقتصادی مجلس بارها با مسئولان...
خلاصه داستان: داستان فیلم، درباره مرد جوانی به نام قدرت ( حامد بهداد ) است که سودای رسیدن به قدرت و سخنرانی در مجلس را دارد اما با اتفاقات گوناگونی مواجه می شود که سرنوشت او را تغییر می دهد. کارگردان : کمال...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 97 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها