پنجشنبه, ۰۲ اسفند ۱۳۹۷
»   انرژی  »   توسعه 28 مخزن منتخب شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب
۲ مرداد ۱۳۹۷ , ساعت ۹:۴۹

توسعه ۲۸ مخزن منتخب شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب

مدیر طرح واگذاری ۲۸ مخزن منتخب شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب گفت: ۲۸ مخزن منتخب مورد نظر شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب به ارزش چهار هزار و ۶۰۰ میلیون دلار توسط شرکت ها و متخصصان داخلی توسعه می یابند.

صادق فتح اللهی در حاشیه آیین انعقاد قرارداد محرمانگی واگذاری نخستین بسته EPCF/D (طراحی، ساخت ، نصب و حفاری همراه با تامین مالی ) در حوزه جغرافیایی واحدهای بهره‌برداری اهواز ۲،۳،۵ در شرکت مناطق نفتخیز جنوب در اهواز در بیان کرد:این قرارداد نخستین قرارداد از طرح توسعه ۲۸ مخزن با اعتباری بالغ بر ۳۰۰ میلیون دلار است که در محدوده جغرافیایی واحدهای بهره‌برداری اهواز ۲،۳،۵ است و از شهریور امسال این پروژه آغاز می‌شود و مدت اجرای آن ۲ سال است.
وی افزود: قرارداد این پروژه ها با شرکت‌های داخلی و با هدف بالا بردن توان این شرکت ها بسته می شود.
مدیر طرح واگذاری ۲۸ مخزن منتخب شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب افزود: علاوه بر انعقاد نخستین قرارداد که امروز انجام گرفت ۶ مناقصه دیگر نیز در حال انجام است.
وی بیان کرد:در این روش قرارداد، طرح به صورت یک پکیج کامل به پیمانکار واگذار می شود و تمامی بخش های یک پروژه در قالب یک بسته اجرایی می شود.
فتح ‌اللهی افزود: از پیش مشخص شده بود تا بسته اهواز به شرکت پتروگوهر فراساحل کیش واگذار شود؛ این شرکت در گذشته در مناقصات شرکت ملی مناطق نفتخیز شرکت کرده و در بحث حفاری تایید صلاحیت شده بود.
وی خاطرنشان کرد: هم اکنون ۳۲۰ هزار بشکه نفت به طور روزانه از واحدهای بهره‌برداری اهواز ۲،۳،۵ تولید می‌شود که با تکمیل این پروژه، میزان تولید نفت در این واحدها ۴۲ هزار بشکه افزایش می‌یابد و همچنین از افت تولید ۳۵ هزار بشکه نفت جلوگیری می‌شود.
قرارداد محرمانگی واگذاری نخستین بسته EPCF/D (طراحی، ساخت ، نصب و حفاری همراه با تامین مالی ) ویژه واحدهای بهره‌برداری اهواز ۲،۳،۵بین شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب و شرکت پتروگوهرفراساحل کیش در اهواز منعقد شد.

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع انرژی

فرشاد مومنی در ششمین همایش توسعه پایدار با رویکرد بهبود محیط کسب و کار که در اتاق مشهد برگزار شد، گفت: باید کمک کنیم تا دولت بیش از گذشته، شهامت روبه رو شدن با واقعیات را پیدا کند و به...
 و بر اساس گزارش ایلنا، ریس کل بانک مرکزی نوشت: «آنچه امروز در بازار ارز شاهد آن هستیم روند طبیعی تعدیل تدریجی قیمت ارز در مسیر واقعی شدن آن است. بانک مرکزی به دور از هیجانات غیر ضرور و با...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 97 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها