پنجشنبه, ۰۲ اسفند ۱۳۹۷
»   اقتصادی  »   حمایت از کالای ایرانی / راه مقابله باتحریم ها با بومی سازی استاندارها
۱۳ آذر ۱۳۹۷ , ساعت ۸:۳۶

حمایت از کالای ایرانی / راه مقابله باتحریم ها با بومی سازی استاندارها

رحیم بنامولایی در هشتمین همایش استاندارد و کیفیت در البرز گفت: با بومی سازی استاندارد ها و با تکیه بر توانمندی های داخلی ، بخش های تولید و صادرات تقویت و بستر برای تحقق شعار حمایت از کالای ایرانی بیش از پیش فراهم خواهد شد.
وی افزود: امروز شرایط تحریم بهترین فرصت برای بومی سازی استانداردها است.
رئیس پارلمان بخش خصوصی البرز گفت: با بومی سازی استانداردها می توانیم موانع تولید را یکی پس از دیگری از بین ببریم و درکنار آن از واردات‌ محوری که رشد صنعت را کند میکند فاصله بگیریم . 
وی گفت: حرکت های اقتصادی جامعه باید به سمتی هدایت شود تا به تدریج بخش تولید کشور را تا سطح بین المللی ارتقاء دهیم و بتوانیم در دنیا به عنوان یک کشور صادرات محور معرفی شویم.
وی با تاکید بر این نکته که بخش تولید باید کالاهایی تولید کند که در داخل و خارج از کشور مشتری پسند باشد گفت: تولید کننده ای موفق است که بر اساس نیازها و ذایقه هر منطقه محصولات مرغوب تولید و وارد بازارهای مصرف داخل و خارج از کشور کند.
وی تصریح کرد: باید تولیدات را به نحوی مدیریت کنیم که کیفیت روز به روز بالاتر برود و تنوع محصول داشته باشیم تا خریدار برای انتخاب مشکل نداشته باشد.
وی تاکید کرد :با همکاری ، همدلی و کنارهم قرار گرفتن دستگاه های اجرای و جلوگیری از موازی کاری می توانیم باعث رشد، ایجاد اشتغال و تو سعه اقتصادی کشور شویم.
بنا مولایی با اشاره به برگزاری نشست های کارشناسی در اتاق بازرگانی البرز در راستای رفع موانع و مشکلات بخش صنعت گفت: بخش خصوصی از ظرفیت بالایی برای رفع چالش های اقتصادی برخوردار است، و این تشکل های خصوصی البرز به کمک دولت می آیند.
البرز سه هزارو۵۰۰ واحد تولیدی و صنعتی دارد.

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی

در بند الحاقی2 تبصره 2 آمده است: در اجرای ماده (12) قانون برنامه پنجساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران مصوب 14 اسفدن 1395 و با رعایت قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل چهل و چهارم (44) قانون...
رحیم بنامولائی در نشست کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی ایران که در اتاق البرز تشکیل شد گفت: نظر به اینکه تبدیل اقتصاد نفتی به غیر نفتی علاوه بر حمایت از کالای ایرانی، بهبود فضای کسب و کار و توسعه صادرات را...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 97 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها