پنجشنبه, ۰۲ اسفند ۱۳۹۷
»   اعلام مناقصه, سیاسی  »   درخواست نماینده مردم سراب برای برگزاری مناقصه راه آهن / آسفالت پل
۱۶ مهر ۱۳۹۷ , ساعت ۱۲:۰۰

درخواست نماینده مردم سراب برای برگزاری مناقصه راه آهن / آسفالت پل

نماینده مردم سراب در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از واردات بی‌رویه آلومینیوم و صرف میلیون‌ها دلار در این خصوص تاکید کرد: خیلی از کشورها آلومینیوم را از معادن خود استخراج می‌کنند، در حالی که ما آلومینیوم را از کشورهای دیگر وارد می‌کنیم و به معادن خود تکیه نمی‌کنیم.

یوسف داوودی نماینده مردم سراب در مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی ابتدا ضمن محکوم کردن حادثه اخیر تروریستی در اهواز آغاز سال جدید تحصیلی را به دانش‌آموزان و دانشجویان تبریک گفت و اظهار کرد: ما نیاز داریم که مدارس مخروبه در مقابل سرما، گرما و زلزله مقاوم‌سازی شوند.

وی افزود: آقای رییس جمهور پروژه استخراج آلومینیوم از میلیون‌ها تن ذخائر آلومینیوم سراب از ۲۵ سال پیش کلید خورده، اما تا به امروز بلاتکلیف باقی مانده است. روسیه، کانادا، آمریکا و قرقیزستان از معادن آلومینیوم خود استفاده می‌کند، اما ما با وجود این معدن از خارج از کشور آلومینیوم را وارد می‌کنیم و میلیون‌ها دلار را صرف این موضوع می‌کنیم.

نماینده مردم سراب در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: این موضوع را خطاب به مقام معظم رهبری می‌گویم که شما فرمودید مسئولین معادن کشور را استخراج کنند تا کشور به خود تکیه کند، اما به این موضوع عمل نمی‌شود آنها تلاش می‌کنند کشور را به کشورهای بیگانه وابسته کنند و به جای سرمایه‌ گذاری در معادن کشور در قاره آفریقا و در گینه کوناکری برای استخراج آلومینیوم سرمایه‌ گذاری می‌کنند و با میلیون‌ها دلار ارز از بیت‌المال برای کشورهای بیگانه اشتغال ایجاد می‌کنند. این خیانت به کشور است و در تاریخ ثبت می‌شود. آقای رییس جمهور در این خصوص به شما چه بگویم؟

وی با اشاره به مسائل حوزه انتخابیه خود عنوان کرد: از وزیر بهداشت به دلیل تجهیز بیمارستان ۲۵۵ تختخواب سراب تشکر می‌کنم. همچنین از وزیر راه و شهرسازی به دلیل موفقیت چشمگیر در حوزه توسعه راه تشکر می‌کنم. همچنین درخواست برگزاری مناقصه راه‌آهن بوستان آباد و سراب را دارم. با توجه به بازگشایی پل راه سراب به میانه درخواست آسفالت آن را دارم.

نماینده مردم سراب در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: طبق مصوبه مجلس شورای اسلامی جریمه دیرکرد وام‌های کشاورزی باید بخشیده شود. علی‌رغم ابلاغ رییس جمهور چرا به این مصوبه عمل نمی‌شود؟ پس نظام بانکداری بدون ربا کجا است؟ سود نجومی وام‌ها کمر کشاورزی و کشاورزان را شکسته است. طبق برنامه ششم توسعه دولت به پوشش اجرایی بیمه دامداری موظف شده و موظف شده که دراین خصوص واکسیناسیون انجام دهد. باید این کار انجام شود. بازنشستگان ذخائر کشور هستند. دولت حقوق آنها را افزایش دهد. وزیر آموزش و پرورش وضعیت معلمین حق‌التدریسی را تعیین تکلیف کند.

مطالب مرتبط با موضوع اعلام مناقصه  , سیاسی

سازه رهاورد دنا برنده مناقصه قرارداد عملیات تهیه مصالح و اجرای خط کشی معابر سطح منطقه 21 شهرداری منطقه 21 شد. مبلغ نهایی قراردارد (ریال) 27,392,281,487 که در تاریخ 1397/07/11 شد. مدت قرارداد 12 ماه و روش انتخاب پیمانکار بصورت مناقصه عمومی...
شرکت سازانه گستر آرمان برنده مناقصه عملیات احداث پل دوربرگردان غیر همسطح تقاطع مدرس -آفریقا (فاز سوم) شهرداری منطقه 3 شد. مبلغ نهایی قراردارد (ریال) 93,748,670,441 که در تاریخ 1396/12/13 منعقد شد. مدت قرارداد 12 ماه و روش انتخاب پیمانکار بصورت مناقصه...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 97 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها