یکشنبه, ۰۱ مهر ۱۳۹۷
»   اقتصادی, بازار دیجیتال  »   دفاتر پیشخوان دولت با اجرای طرح کارپوشه حذف نمی‌شوند
۱۲ مرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۰:۰۴

دفاتر پیشخوان دولت با اجرای طرح کارپوشه حذف نمی‌شوند

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به رونمایی از طرح کارپوشه ایرانیان گفت: دفاتر پیشخوان دولت با اجرای طرح کارپوشه حذف نمی‌شوند.

محمود واعظی با ارائه توضیحاتی درباره کار پوشه ملی ایرانیان بیان کرد: اگر پیش از این نامه‌های ارسالی هر فرد به صندوق پست او ارسال می‌شد، امروز هر فرد ایرانی می‌تواند با استفاده از کار پوشه و وارد کردن کد ملی، از مراجعات دولتی و سندهای خود آگاه شود. البته خود کاربران نمی‌توانند در این کارپوشه اطلاعاتی را وارد کنند. زیرا این کار به معنی دست بردن به اسناد دولتی است، در واقع اعتبار و امنیت کارپوشه نیز به همین است که دولتی‌ها اطلاعات را وارد این سیستم می‌کنند.

واعظی ادامه داد: کار پوشه با دولت الکترونیک ارتباط دارد. یعنی تا زمانی که در کارپوشه اسناد معتبر وجود دارد، کاربران می‌توانند به این کار پوشه مراجعه کنند.

وی در پاسخ به نگرانی‌هایی که درباره ادامه فعالیت دفاتر پیشخوان دولت وجود دارد، اظهار کرد: ادامه کار دفاتر پیشخوان دولت برای ما اهمیت دارد. دولت دوازدهم، همان قدر که از پست حمایت می‌کند از دفاتر پیشخوان دولت هم حمایت می‌کند. طراحی کارپوشه به نحوی است که دفاتر پیشخوان دولت حذف نمی‌شوند. بنابراین نباید در این خصوص نگرانی وجود داشته باشد.

مراسم افتتاح سامانه کارپوشه ایرانیان امروز با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مرکز تجزیه و مبادلات شرکت پست افتتاح شد.

کارپوشه ملی ایرانیان در راستای دسترسی آزاد به اطلاعات ایجاد شده است به این صورت که برای هر شخص ایرانی طبق قانون دسترسی آزاد به اطلاعات، کارپوشه‌ای ایجاد شده است. مردم ثبت‌نام کرده و سپس به کارپوشه خود دسترسی پیدا می‌کنند. مصوبه کارپوشه در جلسه شورای اجرایی سازمان فناوری اطلاعات تصویب شده بود.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی  , بازار دیجیتال

آمارها نشان می‌دهد واردات نفت هند از ایران در اوت ۵۶ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته است. به نقل از رویترز، آمار رهگیری نفتکش‌ها نشان داد هند در ماه اوت حدود ۵۲۳ هزار بشکه در روز نفت از...
در حالی که پس از اعتراض به فعالیت نسخه‌های فارسی تلگرام، اعلام شد که این اپلیکیشن‌ها تا نیمه شهریورماه فرصت دارند به پیام‌رسان‌های کاملا بومی تبدیل شوند، اکنون که این موعد سر رسیده، به نظر می‌رسد هنوز امکان تفکیک این...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 96 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها