جمعه, ۲۳ آذر ۱۳۹۷
»   اجتماعی  »   رئیس مجمع نمایندگان خراسان رضوی از بدقولی وزیر کشور گلایه کرد
۱۲ آذر ۱۳۹۷ , ساعت ۸:۵۹

رئیس مجمع نمایندگان خراسان رضوی از بدقولی وزیر کشور گلایه کرد

استاندار خراسان رضوی٬وزیر,نماسندگان

حمید بنایی در حاشیه پنجاه و هشتمین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان در گفتگو با خبرنگار ما درباره عدم نظرخواهی وزارت کشور از نمایندگان مردم در خصوص انتخاب جانشین علیرضا رشیدیان، گفت: این ضعف به دولت وارد است و علی رغم اینکه به همراه نمایندگان مجلس و اعضای مجمع نمایندگان استان جلسه ای با معاونان و رئیس دفتر رئیس جمهور و نیز وزیر کشور و معاون پارلمانی اش داشتیم و آن ها اعلام داشتند در انتخاب استانداران جدید، زمانی که به گزینه ها برسند، حتما با نمایندگان مشورت می کنند.

وی اضافه کرد: ما قصد دخالت در امور دولت را نداریم اما انتظار داشتیم حداقل حرف ها و قول هایی که پیش از رای گیری چهار وزیر از سوی وزیر کشور مبنی بر انتخاب مرضی‌الطرفین برای استانداری خراسان رضوی داده شد، محقق شود.

بنایی درباره شاخص های استاندار خراسان رضوی اظهار کرد: استاندار باید مزیت های خراسان رضوی را به خوبی بشناسد و با دولت، قوه قضائیه و مجلس رابطه خوبی داشته باشد تا بتواند گره مشکلات را بگشاید. از طرفی، استان ما در بحث اعتبارات و زیرساخت ها دچار کمبود و مشکل است و در سند توسعه استان هنوز عقب هستیم. استاندار جدید و فردی که قرار است برای مدیریت خراسان رضوی تعیین شود باید به همه این مسائل اشراف داشته و وزارت کشور هم فردی با این ویژگی ها را منصوب کند.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به قول وزیر کشور مبنی بر مشورت با نمایندگان استان برای انتصاب استاندار جدید، ما هم با توجه به اینکه سکانداری استانداری خراسان رضوی دارای جایگاه خطیری است؛ از امنای استان خواستیم تا به این قضیه ورود کرده و به مجلس و دولت کمک کنند تا استاندار خوبی برای خراسان رضوی منصوب شود اما متاسفانه این ضعف و نقد به وزیر کشور وارد است که چرا هیچ نظرخواهی در این زمینه صورت نمی گیرد.

رئیس مجمع نمایندگان خراسان رضوی درباره گزینه های مطرح شده استانداری در فضای مجازی گفت: این نام‌ها تنها در بین افواه عمومی عنوان می شود و این طور نبوده که بر روی گزینه خاصی در مجمع بحث و نتیجه گیری شود.

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی

به گزارش ایسنا، طبق اعلام بانک مرکزی، با توجه به روند مساعد بازار ارز در کشور، کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی و صادرکنندگان می‌توانند ارز در اختیار خود را علاوه بر صرافی‌ها، دربانک‌ها نیز به فروش برسانند و  شعب ارزی بانک‌های...
 و براساس گزارش ایرنا، احمد توکلی روز چهارشنبه در نشست پرسش و پاسخ با دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی در مشهد افزود: سازمانهای جهانی بوسیله قدرتهای بزرگ، تاسیس شده و به گونه ای کار می کنند که سهم و قدرت آنها...

مطالب مرتبط با برچسب

در پی وقوع زلزله روز چهارشنبه، رئیس‌جمهور ضمن گفت‌وگو با استاندار خراسان رضوی در جریان گزارش دقیق حادثه و ابعاد و گستره خسارات آن قرار گرفت و همچنین، دستور رسیدگی فوری به حادثه‌دیدگان زلزله خراسان رضوی را صادر کرد. حجت‌الاسلام والمسلمین حسن...
خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 97 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها