چهارشنبه, ۲۸ آذر ۱۳۹۷
»   اعلام مناقصه, امور زیربنایی  »   سانحه تلخ زیرگذر دخانیات گرگان / ماجرای مناقصه خدمات شهری شهرداری
۱۵ مهر ۱۳۹۷ , ساعت ۱۲:۰۰

سانحه تلخ زیرگذر دخانیات گرگان / ماجرای مناقصه خدمات شهری شهرداری

خبر تصادف ساعت سه و ۱۵ دقیقه زیرگذر ناهار خوران گرگان را کمتر کسی هست که نشنیده باشد. حادثه ای تلخ که جان چهار جوان گرگانی را گرفت.

این حادثه بین یک دستگاه پژو پارس و یک دستگاه کامیون باری حمل آب مربوط به شهرداری گرگان در زیرگذر دخانیات صورت گرفت.

سرهنگ ایوب شرافتی، رئیس پلیس راهور استان گلستان در روز حادثه که بیش از یک ماه از آن گذشته گفت که در این تصادف متأسفانه چهار نفر فوت کردند.

وی در آن زمان با بیان این‌که علت حادثه در دست بررسی است، گفت که شواهد حاکی است که عدم مهارت و کنترل از سوی راننده پژو دلیل این اتفاق بوده است.

بعد از روز حادثه سخنانی مبنی بر این‌که ماشین پیمانکار خدمات شهری شهرداری گرگان کاربری تانکر نداشته یا ساعت شستشو مناسب نبوده، مطرح شد.

محل حادثه که در بلوار ناهارخوران و در ورودی زیرگذر دخانیات قرار دارد در منطقه یک شهرداری واقع شده و زیر نظر پیمانکار منطقه یک است. این پیمانکار از تاریخ یک مرداد ۹۷ کار خود را شروع کرده و آن‌ها در ابتدای کار خود بودند.

پیمانکار خدمات شهری ۵۰ درصد مقصر حادثه است

برای اطلاع از نتیجه کارشناسی حادثه با رئیس پلیس راهور گرگان گفتگو کردیم، سرهنگ عباس مهاجر بسطامی  گفت: کارشناس ما ۵۰ درصد پژو را به علت نداشتن گواهینامه و مهارت کافی و سرعت زیاد و ۵۰ درصد پیمانکار خدمات شهری شهرداری گرگان را به علت عدم رعایت نکات ایمنی حین کار مقصر شناخته است.

چند سؤال مطرح است، خودرویی که برای این کار استفاده شده خودروی مجاز بوده است یا خیر؟ زمان اجرای این کار مناسب بوده است
مهاجر بسطامی گفت: تغییر کاربری در اصل ماجرا تغییری ایجاد نمی‌کند زیرا اگر به جای این ماشین، خودروی دیگری هم بود، این اتفاق می‌افتاد.

پیمانکار خدمات شهری باید قبل از شروع به کار تجهیز کارگاه کند، یعنی قبل از شروع کار باید همه موارد که شامل نیروی انسانی و ماشین آلات خدمات شهری است را تجهیز کرده و کارشناسان شهرداری از آن بازدید کنند.

در همین زمینه و برای آگاهی از کارهایی که پیمانکار ملزم به رعایت آن‌ها است با کارشناس ارشد مدیریت شهری گفتگو کردیم؛ احمدرضا باستانی  گفت: بعد از شرکت پیمانکار در مناقصه، کمیسیونی در شهرداری و سپس خود شهردار باید برنده را تأیید کند و بعد از آن پرونده مناقصه به کمیسیون مالی و اداری شورای شهر رفته که اگر تأیید شد به صحن برود ولی گویا این مناقصه به کمیسیون مالی و اداری نرفته و مستقیماً در شورای شهر تأیید و سپس به فرمانداری اعلام شده است.

مطالب مرتبط با موضوع اعلام مناقصه  , امور زیربنایی

سیدناصر موسوی لارگانی، با اشاره به مصوبه اخیر مجلس در خصوص تصویب گزارش کمیسیون تلفیق درباره بند الحاقی (۲) تبصره ۱۶ لایحه بودجه سال ۹۷ در مجلس، گفت: برای بررسی و تصویب این بند، کمیسیون اقتصادی مجلس بارها با مسئولان...
و بر اساس گزارش خبرنگار مهر، جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۷ برابر است با ششمین سالگرد درگذشت زنده‌یاد جاهد جهانشاهی، مترجم و متخصص ادبیات معاصر آلمان و آمریکای لاتین. جهانشاهی در عرصه نقد تئاتر فعالیت بسیاری کرد و مدتی نیز، رئیس انجمن منتقدان...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 97 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها