پنجشنبه, ۲۵ مرداد ۱۳۹۷
»   اعلام مناقصه  »   صدای صوت قطار در سنندج حداکثر طی ۳۰ ماه آینده
۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ , ساعت ۹:۴۶

صدای صوت قطار در سنندج حداکثر طی ۳۰ ماه آینده

معاون وزیر راه – خیرالله خادمی در جریان بازدید از پروژه بزرگراه غرب کشور در کردستان اظهار کرد: پروژه های خوبی در دولت یازدهم و دوازدهم تعریف شده و عملیات اجرایی آنها هم در حال انجام است.

وی افزود: یکی از اقدامات خوب پروژه بزرگراهی غرب کشور بوده که ۳۲۰ کیلومتر آن در استان کردستان واقع شده است.

معاون وزیر راه با اشاره به اینکه طول کل این کریدور یک هزار و ۴۸۰ کیلومتر است، عنوان کرد: در حال حاضر ۱۴۰ کیلومتر از این بزرگراه در استان کردستان زیر بار ترافیک رفته و ۱۲۰ کیلومتر آن نیز در حال عملیات اجرایی بوده و ۴۰ کیلومتر هم باید به مناقصه گذاشته شود.

وی ادامه داد: در سال گذشته مطالعات تمام قطعات این محدوده در کردستان انجام شد و پیمانکاران آن هم انتخاب شدند که امیدواریم در برنامه سه ساله آینده آن را به اتمام برسانیم.

خادمی بیان کرد: این کریدور می تواند نقش توسعه ای برای غرب کشور ایفا کند و برای مردم منطقه هم سودبخش خواهد بود.

وی در ادامه سخنان خود تصریح کرد: امسال در بخش بزرگراهی بیش از ۱۲۰ درصد با رقمی بالغ بر ۱۲۰ میلیارد تومان در استان کردستان تخصیص داشته ایم و در محور مریوان هم حدود ۳۰۰ درصد با رقمی بالغ بر ۸۵ میلیارد تومان تخصیص صورت گرفته است.

معاون وزیر راه در بخشی دیگر از سخنان خود به بخش ریلی هم اشاره و اعلام کرد: امسال در این بخش پنج مرکز استان در اولویت ما هستند که اتصال استان کردستان به شبکه ریلی یکی از این پروژه های اولویت دار ماست.

وی ادامه داد: عملیات زیرسازی قطعات راه آهن سنندج به همدان با پیشرفت خوبی در حال اجراست که به محض اتمام آن بحث ریل گذاری را هم آغاز خواهیم کرد.

وی گفت: برای این پروژه تخصیص اعتبار خوبی را پیش بینی کرده‌ایم و حدود دو سال و نیم سال آینده انتظار داریم به بهره برداری برسد.

خادمی خاطرنشان کرد: ۱۵۰ کیلومتر طول مسیر ریل گذاری راه آهن سنندج است که حداکثر طی ۳۰ ماه آینده صدای صوت قطار در سنندج شنیده خواهد شد.

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اعلام مناقصه

محمدعلی جاوید-شهردار بیرجند با اشاره به اینکه در سال ۹۷ برای پارک جنگلی تامین اعتبار شده است، گفت: برای اینکه پروژه پارک جنگلی با کیفیت بیشتری انجام شود طرح این پارک را از ۲۰ مرداد ماه جاری در روزنامه رسمی...
 رئیس ورزش و جوانان میناب- جعفر متقی از به مناقصه گذاشته شدن احداث فاز اول ورزشگاه ۱۰ هزار نفری این شهرستان خبر داد. وی با اشاره به اینکه شهرستان میناب در رشته های ورزشی استعداد های بی نظیری دارد گفت: سالهاست...

مطالب مرتبط با برچسب

مدیرکل راه‌آهن شمال گفت: پروژه برقی کردن خطوط راه آهن شمال کشور با مشارکت روس‌ها و با اعتباری معادل یک میلیارد و 200 میلیون یورو اجرایی می‌شود. یوسف گران پاشا گفت: بزرگترین و مهمترین پروژه راه آهن شمال در سال 97...
نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی گفت: دو مسیر ریلی برای اتصال جهرم به شبکه راه‌آهن سراسری در قانون بودجه‌ی امسال تعریف شده است. وی افزود: علاوه بر مسیر شیراز- جهرم- لار- بندرعباس، خط آهن جهرم- سروستان – شیراز- تهران نیز...
خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 96 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها