سه شنبه, ۰۲ بهمن ۱۳۹۷
»   اعلام مناقصه  »   صدای صوت قطار در سنندج حداکثر طی ۳۰ ماه آینده
۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ , ساعت ۹:۴۶

صدای صوت قطار در سنندج حداکثر طی ۳۰ ماه آینده

معاون وزیر راه – خیرالله خادمی در جریان بازدید از پروژه بزرگراه غرب کشور در کردستان اظهار کرد: پروژه های خوبی در دولت یازدهم و دوازدهم تعریف شده و عملیات اجرایی آنها هم در حال انجام است.

وی افزود: یکی از اقدامات خوب پروژه بزرگراهی غرب کشور بوده که ۳۲۰ کیلومتر آن در استان کردستان واقع شده است.

معاون وزیر راه با اشاره به اینکه طول کل این کریدور یک هزار و ۴۸۰ کیلومتر است، عنوان کرد: در حال حاضر ۱۴۰ کیلومتر از این بزرگراه در استان کردستان زیر بار ترافیک رفته و ۱۲۰ کیلومتر آن نیز در حال عملیات اجرایی بوده و ۴۰ کیلومتر هم باید به مناقصه گذاشته شود.

وی ادامه داد: در سال گذشته مطالعات تمام قطعات این محدوده در کردستان انجام شد و پیمانکاران آن هم انتخاب شدند که امیدواریم در برنامه سه ساله آینده آن را به اتمام برسانیم.

خادمی بیان کرد: این کریدور می تواند نقش توسعه ای برای غرب کشور ایفا کند و برای مردم منطقه هم سودبخش خواهد بود.

وی در ادامه سخنان خود تصریح کرد: امسال در بخش بزرگراهی بیش از ۱۲۰ درصد با رقمی بالغ بر ۱۲۰ میلیارد تومان در استان کردستان تخصیص داشته ایم و در محور مریوان هم حدود ۳۰۰ درصد با رقمی بالغ بر ۸۵ میلیارد تومان تخصیص صورت گرفته است.

معاون وزیر راه در بخشی دیگر از سخنان خود به بخش ریلی هم اشاره و اعلام کرد: امسال در این بخش پنج مرکز استان در اولویت ما هستند که اتصال استان کردستان به شبکه ریلی یکی از این پروژه های اولویت دار ماست.

وی ادامه داد: عملیات زیرسازی قطعات راه آهن سنندج به همدان با پیشرفت خوبی در حال اجراست که به محض اتمام آن بحث ریل گذاری را هم آغاز خواهیم کرد.

وی گفت: برای این پروژه تخصیص اعتبار خوبی را پیش بینی کرده‌ایم و حدود دو سال و نیم سال آینده انتظار داریم به بهره برداری برسد.

خادمی خاطرنشان کرد: ۱۵۰ کیلومتر طول مسیر ریل گذاری راه آهن سنندج است که حداکثر طی ۳۰ ماه آینده صدای صوت قطار در سنندج شنیده خواهد شد.

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اعلام مناقصه

مهندسي شهر گلهاي ايرانيان برنده مناقصه نگهداری بوستان کوهسار به شماره مجوز 9736611 شهرداری منطقه 5 شد. مبلغ نهایی قراردارد (ریال) 29,588,783,068 که در تاریخ 1397/10/12منعقد شد مدت قرارداد 1سال و روش انتخاب پیمانکار بصورت مناقصه عمومی بوده...
مسير گستر آرتيمان برنده مناقصه ساماندهی و بهسازی انهار و جداول فرسوده ضلع شرق خیابان اسم زمانی شهرداری منطقه 16 شد. مبلغ نهایی قراردارد (ریال) 6,668,412,228 که در تاریخ 1397/10/25. مدت قرارداد 10 ماه و روش انتخاب پیمانکار بصورت مناقصه عمومی بوده...

مطالب مرتبط با برچسب

شرکت "احیاصنعت ادوات" یکی از زیرمجموعه‌های شرکت واگن‌پارس اراک است که تعمیرات واگن‌ها و صنایع ریلی را به انجام می‌رساند و مجوز تمامی شاخه‌های مورد نیاز برای تعمیرات واگن‌ها را در اختیار دارد و به جهت نوع فعالیت شرکت، کارگرانش...
مدیرکل راه‌آهن شمال گفت: پروژه برقی کردن خطوط راه آهن شمال کشور با مشارکت روس‌ها و با اعتباری معادل یک میلیارد و 200 میلیون یورو اجرایی می‌شود. یوسف گران پاشا گفت: بزرگترین و مهمترین پروژه راه آهن شمال در سال 97...
خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 97 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها