دوشنبه, ۲۶ آذر ۱۳۹۷
»   اعلام مناقصه  »   عدم رغبت پیمانکاران بابل برای شرکت در مناقصه
۱۲ اسفند ۱۳۹۶ , ساعت ۹:۳۲

عدم رغبت پیمانکاران بابل برای شرکت در مناقصه

نماینده مردم بابل – حسین نیازآذری با اشاره به اینکه شاخص توزیع اعتبارات شهرستان ها در قانون بودجه مشخص است افزود: هیچ شهرستانی خارج از روال قانونی بودجه نمی گیرد و سهم بری شهرستان بابل از بودجه استانی ۱۳/۴۹درصد اعتبارات استان است.

وی با تاکید بر اینکه طرح های عمرانی یاد شده بدون در نظر گرفتن طرح های عمرانی شهرداری ها می باشد که از منابع دولتی برخوردار نیستند، افزود: بابل ۱۶ ردیف اعتباری ملی و فرا شهرستانی دارد که بیشتر مربوط به دانشگاه های شهرستان و بقیه در فصل راه ، آب و فاضلاب قراردارد که اتمام این طرح ها هم ده ها میلیارد تومان هزینه دارد که در بودجه های سنواتی تامین اعتبار خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: از طریق مکاتبات ، پیگیری های مستمر میدانی با جلسات فشرده و با بهره گیری از ظرفیت های نظارتی و پارلمانی تلاش می کنیم از منافع حوزه انتخابیه صیانت نماییم که در برخی شرایط توفیقاتی کسب می کنیم و جاهایی هم  نتیجه نمی گیریم و  کمبود اعتبار پروژه های عمرانی باعث زمان بر شدن آنها شده و از لحاظ فنی ، اقتصادی و اجتماعی مشکلاتی را ایجاد کرده است.

عضو هیئت رییسه کمیسیون عمران مجلس با اعلام اینکه طرح های ملی عمرانی شهرستان بویژه دربخش آب ، فاضلاب و راه سازی شتاب بیشتری گرفته است خاطرنشان کرد:  فاز اول بزرگترین تصفیه خانه آب شرب شمال کشوردر سال آینده به بهره برداری می رسد.

نیازآذری  همچنین گفت دولت بشدت با مشکل نقدینگی مواجه هست و به همین دلیل پیمانکاران رغبتی برای شرکت در مناقصه ها را ندارند اما با این شرایط تمام تلاش بنده با همه سوابق اجرایی این است که ار ظرفیت پارلمانی حداکثر استفاده را برای جذب و تخصیص اعتبار انجام دهم تا دستگاه های اجرایی فعالیت خود را عملیاتی نمایند.

نماینده بابل یادآور شد بسیاری ازابنیه و تاسیساتی که از اول انقلاب درمحلات و  روستاها ساخته شده اند مستهلک شدند و بازسازی و بهسازی آنها منابع کافی می خواهد که خودش یک مشکل اساسی فراروی اجرای طرح های عمرانی هست از طرفی با توجه به رشد جمعیت و گسترش فضای کالبدی شهرها و روستاها نیازهای جدیدی بوجودآمد که ضرورت دارد برای آنها نیزبرنامه ریزی شود.

مطالب مرتبط با موضوع اعلام مناقصه

طبیعت سبز کاسپین برنده مناقصه نگهداری فضای سبز ناحیه 3 منطقه شهرداری منطقه 7 شد. مبلغ نهایی قراردارد (ریال) 13,799,999,630 که در تاریخ 1397/09/28 منعقد شد. مدت قرارداد 1سال و روش انتخاب پیمانکار بصورت مناقصه عمومی بوده...
 و بر اساس گزارش ایلنا، ریس کل بانک مرکزی نوشت: «آنچه امروز در بازار ارز شاهد آن هستیم روند طبیعی تعدیل تدریجی قیمت ارز در مسیر واقعی شدن آن است. بانک مرکزی به دور از هیجانات غیر ضرور و با...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 97 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها