دوشنبه, ۲۶ آذر ۱۳۹۷
»   اعلام مناقصه  »   فراخوان جذب ایده برتر طراحی پایانه مسافری هوایی ایران شهر
۱۶ اسفند ۱۳۹۶ , ساعت ۸:۱۷

فراخوان جذب ایده برتر طراحی پایانه مسافری هوایی ایران شهر

مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی حضرت امام با بیان اینکه این فرودگاه بین المللی دروازه ورودی به کشورمان است بنابراین به نوعی نماد کشور شناخته می‌شود، اظهار داشت: از این رو برای طراحی هر چه بهتر فرودگاه امام شرکت شهر فرودگاهی در نظر دارد دستیابی به ایده‌های برتر برای طراحی پایانه مسافری هوایی بین‌المللی ایرانشهر را از طریق فراخوان عمومی به مرحله اقدام بگذارد این فراخوان به منظور جلب مشارکت همه علاقه‌مندان و صاحبان اندیشه و نظر صورت می‌گیرد.

شهرام آدم‌نژاد با تاکید بر اینکه فرودگاه امام به عنوان نقطه آغاز و پایان سفر به ایران می‌تواند لحظات بسیار شیرین یا تلخی را برای مسافران به جا بگذارد، گفت: بنابراین برای اینکه مسافران خارجی و داخلی خاطره خوبی را از کشورمان به یاد داشته باشند پس از موضوع و اصل ایمنی بر این فرودگاه موضوع طراحی ترمینال را در دستور کار قرار دادیم.

وی تاکید کرد: تمام مردم کشورمان این حق را دارند که انتظارات و خواسته‌های خود را از نحوه طراحی فرودگاه امام اعلام کنند و قطعا نظرات مردم در هر سطحی چه مردم عام و چه طراحان برتر در قالب‌های مختلف می‌تواند در این پروژه ملی تاثیرگذار باشد. سهم همه ایرانی‌ها در نحوه طراحی ترمینال ایرانشهر محفوظ است.

وی ادامه داد: این فراخوان از  ۱۵ اسفند شروع و تا ۲۰ فروردین سال آینده ادامه خواهد داشت و ۱۵ ایده برتر انتخاب می‌شود و این ۱۵ ایده به طراحان داخلی و بین المللی برای اجرا واگذار خواهد شد. قرار بر این است که ۱۰ ایده برتر از میان ایده‌های ایرانی و ۵ ایده برتر از میان ایده‌های برتر خارجی انتخاب شود.

وی تاکید کرد: نقش کسانی که ایده‌ها را ارائه کردند حذف نمی‌شود و آن ایده به نام آنها ثبت خواهد شد.

آدم‌نژاد همچنین درباره آخرین وضعیت مناقصه تامین مالی پروژه ترمینال ایران‌شهر اظهار داشت: ترمینال ایران شهر سومین ترمینال فرودگاه امام است که اکنون در مرحله مطالعاتی قرار دارد این پایانه در فاز اول احداث توانایی پذیرش ۲۵ میلیون مسافر در سال را خواهد داشت و در فاز دوم ظرفیت آن به ۶۳ میلیون مسافر و در فاز آخر به ۱۰۰ میلیون مسافر خواهد رسید.

وی تاکید کرد: موضوع مناقصه در این ترمینال مطرح نیست بلکه به دنبال تامین مالی توسعه فرودگاه هستیم.

وی درباره میزان هزینه تامین مالی برای توسعه فرودگاه ایران شهر گفت: ۲.۵ میلیارد یورو برای کل فاز ترمینال ایران شهر با ظرفیت ۶۳ میلیون نفر نیاز است.

وی تاکید کرد: پس از برگزاری فراخوان جذب ایده برتر، کلنگ طراحی این ابرپروژه در سال ۹۷ به زمین می‌خورد.

مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی حضرت امام خمینی با اشاره به نحوه ارائه ایده‌ها برای طراحی ترمینال ایران شهر اظهار داشت: با هدف آزادسازی ظرفیت‌های خلاقانه فکری و طراحی محدودیتی در قالب و سبک ارائه برای ایده‌ها وجود ندارد بنابراین نحوه ارائه ایده توضیحات درباره آن و روش انتقال صحیح مفهوم برعهده شرکت‌کننده است. شرکت‌کننده‌ها می‌توانند ایده‌های خود را از طریق وبسایت www.myairport.ir یا ایستگاه‌های جذب ایده در فرودگاه‌های منتخب کشور و یا به شماره فکس ۸۹۷۷۸۰۷۰ ارسال و کد رهگیری دریافت کنند.

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اعلام مناقصه

طبیعت سبز کاسپین برنده مناقصه نگهداری فضای سبز ناحیه 3 منطقه شهرداری منطقه 7 شد. مبلغ نهایی قراردارد (ریال) 13,799,999,630 که در تاریخ 1397/09/28 منعقد شد. مدت قرارداد 1سال و روش انتخاب پیمانکار بصورت مناقصه عمومی بوده...
 و بر اساس گزارش ایلنا، ریس کل بانک مرکزی نوشت: «آنچه امروز در بازار ارز شاهد آن هستیم روند طبیعی تعدیل تدریجی قیمت ارز در مسیر واقعی شدن آن است. بانک مرکزی به دور از هیجانات غیر ضرور و با...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 97 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها