یکشنبه, ۰۱ مهر ۱۳۹۷
»   اجتماعی  »   قیمت بلیط مترو در سال آینده چگونه خواهد بود؟
۱۴ اسفند ۱۳۹۶ , ساعت ۹:۲۹

قیمت بلیط مترو در سال آینده چگونه خواهد بود؟

سید حسن رسولی در پنجاهمین جلسه شورای شهر  در در جریان بررسی لایحه تعیین قیمت بلیت متروی تهران در سال ۱۳۹۷ سه پیشنهاد از سوی کمسیون ارایه داد که هر سه پیشنهاد به تصویب رسید.

رسولی بابیان اینکه انتظار می‌رفت این لایحه پیش از ارائه در صحن برای بررسی به کمیسیون برنامه‌وبودجه شورای شهر تهران ارجاع داده می‌شد، اظهار کرد: بااین‌حال در هشتم اسفند کمیسیون به این لایحه ورود کرد و ضمن موافقت با نظرات کمیسیون عمران و حمل‌ونقل، پیشنهاد‌هایی نیز دارد.

وی بابیان اینکه عرفا دولت موظف است تا یک‌سوم یارانه بلیت متروی را تأمین کند، تأکید کرد: در این زمینه دو قانون مصوب وجود دارد که دولت را به پرداخت یارانه بلیت مترو موظف کرده است. بند ۸ قانون هدفمند کردن یارانه مصوب سال ۸۸، دولت را موظف کرده تا از محل منابع عمومی به بنگاه‌ها و سازمان‌هایی مجری همچون شهرداری ما بدالتفاوت یارانه را پرداخت کند.

نائب رئیس کمیسیون برنامه‌وبودجه شورای شهری تهران ادامه داد همچنین بر اساس ماده ۹۰ در قانون برنامه چهارم دولت ملزوم به پرداخت یارانه شده اما تاکنون اقدام نکرده است ازاین‌رو کمیسیون برنامه‌وبودجه پیشنهاد دارد این تبصره به این عنوان که شهرداری تهران مکلف است نسبت به پیگیری در خصوص وصول حق السهم دولت از محل یارانه بلیت مترو اقدام کند و گزارش را هر سه سال به شورای شهر تهران ارائه کند.

رسولی بابیان اینکه در جلسه مشترک اعضای شورای شهر تهران با معاون رئیس به این موضوع نیز پرداخته شد، گفت: پیشنهاد دوم ما این است که زمان اجرای این لایحه اول اردیبهشت‌ماه سال ۹۷ باشد تا با دولت هم‌زمانی داشته باشد.

وی درباره اقشار و مسافرانی که به‌صورت مستمر از مترو استفاده می‌کنند نیز پیشنهادی را اعلام کرد و افزود: به‌منظور ترویج فرهنگ استفاده از مترو و حمایت از اقشاری که به‌صورت مستمر از مترو استفاده می‌کنند، شرکت بهره‌برداری متروی تهران موظف است نسبت به انتشار بلیت‌های مدت‌دار مترو در مقاطع سالانه، شش‌ماهه و فصلی باارزش ریالی موردنظر متقاضی در محدوده‌ی کف و سقفی که متضمن بهره برداری منصفانه باشد با تخفیف ۲۵ درصد مازاد بر سایر تخفیفات اقدام کند.

در ادامه هر سه پیشنهاد با رای اکثریت اعضای شورا به تصویب رسید.

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی

رییس سازمان غذا و دارو درباره برچسب‌گذاری محصولات ارگانیک، گفت: طبیعتا هر کسی که ادعا می‌کند محصولش ارگانیک است، باید ارگانیک بودن محصولش محرز شده و سپس بر روی محصولش برچسب ارگانیک را نصب کند. وی افزود: باید توجه کرد که تولید محصول...
رئیس‌جمهور حسن روحانی در آیین بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی جدید که در دبیرستان دخترانه نمونه دولتی عترت منطقه ۹ تهران برگزار شد. پرسش مهر سال تحصیلی ۹۸-۹۷را به موضوع مهارت آموزی اختصاص داد و از دانش آموزان سوال کرد: در...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 96 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها