چهارشنبه, ۳۰ آبان ۱۳۹۷
»   بین الملل  »   مذاکرات برگزیت بعد از ظهر امروز در بروکسل برگزار شد
۲۹ خرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۱۶:۳۲

مذاکرات برگزیت بعد از ظهر امروز در بروکسل برگزار شد

به نقل از یورو نیوز، مذاکرات نماینده انگلیس با اتحادیه اروپا در مورد برگزیت در بروکسل آغاز شد.

«دیوید دیویس» به نمایندگی از انگلیس و «میشل بارنیه»  به نمایندگی از اتحادیه اروپا در این مذاکرات حضور دارند.

دیوید دیویس پیش از سفر به بروکسل با انتشار بیانیه‌ای، هدف از این مذاکرات را مشارکت‌ و همکاری عمیق میان بریتانیا و اتحادیه اروپا جهت دست یافتن به یک توافق بی‌نظیر دانست.

در این نشست در خصوص موضوعاتی همچون حقوق شهروندان کشورهای اروپایی در بریتانیا، حقوق شهروندان بریتانیا در اروپا و مساله مرز ایرلند بحث و گفت‌وگو خواهد شد.

همچنین مساله تعهدات مالی بریتانیا در قبال اتحادیه اروپا از دیگر محورهای این گفت‌وگو مطرح شده است که چیزی حدود ۱۰۰ میلیارد یورو ارزیابی می‌شود.

کشورهای اروپایی معتقدند بحث درباره روابط بریتانیا با اتحادیه اروپا باید پس از پیشرفت مذاکرات و نتیجه‌گیری درباره سه محور اصلی در دستور نشست بروکسل صورت بگیرد.

این مذاکرات در سایه نگرانی کشورهای اروپایی از تضعیف دولت «ترزا می»  نخست وزیر انگلیس، در بریتانیا و برهم خوردن معادلات در این کشور انجام می‌شود.

می که قصد داشت با برگزاری انتخابات پیش از موعد و با تکیه بر پیروزی قاطع در انتخابات جایگاه خود در مذاکرات را بهبود ببخشد، با عدم دستیابی به آن‌چه که در نظر داشت موجب نگرانی دو طرف در مذاکرات شده است.

ر اساس تصمیمات اتحادیه اروپا در اولین دور مذاکرات برگزیت که تا پایان سال جاری میلادی به طول خواهد انجامید تنها به مسئله شرایط جدایی پرداخته خواهد شد و موضوع مورد درخواست انگلیسی ها درباره روابط آینده لندن – بروکسل مورد مذاکره قرار نخواهد گرفت. در این مذاکرات مسئله حقوق حدود ۳ میلیون شهروند اتحادیه اروپا که در حال حاضر در انگلیس کار و زندگی می کنند و همچنین حدود یک میلیون انگلیسی ساکن در اتحادیه اروپا مطرح خواهد شد.

یک راه حل سخاوتمندانه در حالت پایبندی به وضع موجود  تحت نظارت دادگاه عدالت اروپا برای بارنیر اولویت دارد. اینکه لندن با چنین تعهداتی بدون شرط موافقت کند با وجود فشارهای بالا بر نخست وزیر این کشور قابل انتظار نیست. در هر صورت یک توافق قابل تصور است.

دونالد تاسک، رئیس شورای اروپایی نیز بر لزوم محدود کردن آسیب های وارده در جریان برگزیت تاکید کرده و گفت: وقتی بازگشت انگلیسی ها از این مسیر غیر واقع بینانه به نظر می رسد ما می خواهیم حداقل از شکست گفتگوها اجتناب کنیم. برگزیت به خودی خود به اندازه کافی همه را مجازات کرده است.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع بین الملل

  این مساله می‌تواند روی تبادلات بانکی در کشور اثر مستقیم بگذارد به این صورت که در صورت قطع دسترسی بانک‌های ایرانی به سوئیفت عملا هیچ تبادلی با بانک‌های بین‌المللی امکان‌پذیر نیست. پیش از این احتمال قطع سوئیفت برای بانک‌های ایرانی...
 بر اساس گزارش ایسنا، در این انتخابات میان‌ دوره‌، تمامی ٤٣٥ کرسی‌ مجلس نمایندگان کنگره آمریکا به رأی گذاشته شد. رأی‌گیری برای انتخاب یک‌سوم کرسی‌های مجلس سنا (۳۵ سناتور) هم هم‌زمان در برخی ایالت‌ها برگزار شد.بر اساس تازه‌ترین گزارش‌ها و...

مطالب مرتبط با برچسب

سومین سمینار عالی‌رتبه همکاری‌های صلح‌آمیز هسته‌ای ایران و اتحادیه اروپا 5 و 6 آذرماه در بروکسل برگزار می‌شود.  این سمینار اولین نشست همکاری‌های هسته‌ای ایران و اروپا بعد از خروج آمریکا از برجام و بازگشت تحریم‌های یک‌جانبه این کشور علیه ایران...
به نقل از وال استریت ژورنال، مقامات آنتی تراست اتحادیه اروپا تصمیم دارند گوگل را جریمه کنند. مبلغ این جریمه کلان ممکن است حتی به ۱۰درصد درآمد سالانه این شرکت برسد. دلیل این جریمه نیز آن است که مقامات اتحادیه اروپا...
خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 97 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها