پنجشنبه, ۰۲ اسفند ۱۳۹۷
»   اجتماعی  »   مردم برای مهار آتش سوزی به کمک منابع طبیعی بیایند
۱ تیر ۱۳۹۶ , ساعت ۱:۱۰

مردم برای مهار آتش سوزی به کمک منابع طبیعی بیایند

عزت الله بهشتی فرد گفت: آتش سوزی ها جنگلهای منطقه “بیدگره موگر” بخش مارگون از توابع شهرستان بویراحمد هنوز ادامه دارد اما نیروهای منابعی طبیعی، نیروهای مردمی و نیروهای برخی ادارات در حال تلاش برای خاموش و مهار کردن آتش سوزی هستند.

 وی بیان کرد: وزش باد باعت کندی عملیات مهار و خاموش کردن آتش سوزی شده است.

به نقل از ایسنا، مدیرکل منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: از ابتدای سالجاری تا روز سه شنبه، ۳۰ خرداد ماه ۳۷ فقره آتش سوزی در جنگلها و مراتع این استان رخ داده که ۱۸۵ هکتار از منابع طبیعی طعمه حریق شد.

بهشتی فرد تصریح کرد: در مدت مشابه سال گذشته ۱۷ فقره آتش سوزی رخ داده بود که ۳۰۰هکتار از جنگلها و مراتع این استان در آتش سوخته بودند.

وی ادامه داد: در صورتی که رسانه ها اطلاع رسانی کنند که نیروهای مردمی و ادارات در مواقع آتش سوزی پای کار بیایند و همکاری و کمک کنند بخش زیادی از کارها زودتر انجام می شود و هر چه هر چه آتش سوزی سریعتر مهار شود قطعا خسارات وارد کمتر خواهد شد.

مدیرکل منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: امسال کارکنان منابع طبیعی کار اداری را تعطیل کردند و در بیشتر اوقات در حال مهار و خاموش کردن آتش سوزی جنگلها هستند.

بهشتی فرد تاکید کرد: ادارات، سازمانها و دستگاه‌های لشکری و کشوری طبق تبصره ذیل ماده ۴۷ قانون حفاظت که مهار آتش سوزی جنگلها را وظیفه همه دانسته، به هنگام آتش سوزی جنگلها به کمک ما بیایند چراکه تعداد آتش سوزی ها زیاد و نیروها کم است بنابراین برای مهار و خاموش کردن آتش سوزی ها باید همه دست به دست هم دهیم تا بتوانیم از نابودی این منابع ملی و سرمایه آیندگان استان و حتی کشور جلوگیری کنیم.

وی اضافه کرد: از مسئولان کشوری حمایت مالی و امکانات و تجهیزاتی انتظار داریم. البته وضعیت اعتبارات ملی ما نسبت به استانی بهتر بود و تجهیزاتی از محل اعتبارات ملی خریداری شده اما باز هم جا دارد که برای حفاظت و نگهداری از این سرمایه ملی(جنگلها) کمک و حمایت های بیشتر صورت گیرد.

به نقل از ایسنا، طی امروز، چهارشنبه، ۳۱ خرداد ماه ۹۶  سه فقره آتش سوزی در جنگلها و مراتع مناطق “طسوج”،” دنای شرقی”، و “مارگون” استان کهگیلویه وبویراحمد رخ داده است.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی

مراسم نکوداشت علاءالدین میرمحمدصادقی با حضور مقامات عالی‌رتبه کشور در اتاق ایران برگزار شد. غلامحسین شافعی رئیس اتاق ایران در این نشست با تاکید بر این موضوع که امروز با برگزاری این مراسم اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران...
جنوب ایران دارای پتانسیل گردشگری و تفریحی بسیاری است که بسیاری از گردشگران ، این خطه از کشورمان را مقصد گردشگری خود قرار می دهند. کیش یکی از سرسبزترین جزایر خلیج فارس که در دو دهه اخیر بیش از دو هزار هکتار از...

مطالب مرتبط با برچسب

به نقل از رویترز ; روز سه شنبه آتش سوزی هتلی در دهلی نو پایتخت کشور هند ، جان 9 نفر را گرفت. اکثر قربانیان در هنگام آتش سوزی خواب بودند و در میان آنها یک زن و یک کودک وجود داشت...
یکی از واحدهای مجتمع پتروشیمی آبادان در ساعات اولیه بامداد امروز پنج شنبه دچار آتش سوزی شد. رئیس آتش نشانی شهرستان آبادان با بیان این مطلب به خبرنگاران، از تلاش یگان های امداد برای اطفای حریق و نجات مصدومان خبر داد. به...
خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 97 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها