یکشنبه, ۲۵ آذر ۱۳۹۷
»   اجتماعی  »   مردم برای مهار آتش سوزی به کمک منابع طبیعی بیایند
۱ تیر ۱۳۹۶ , ساعت ۱:۱۰

مردم برای مهار آتش سوزی به کمک منابع طبیعی بیایند

عزت الله بهشتی فرد گفت: آتش سوزی ها جنگلهای منطقه “بیدگره موگر” بخش مارگون از توابع شهرستان بویراحمد هنوز ادامه دارد اما نیروهای منابعی طبیعی، نیروهای مردمی و نیروهای برخی ادارات در حال تلاش برای خاموش و مهار کردن آتش سوزی هستند.

 وی بیان کرد: وزش باد باعت کندی عملیات مهار و خاموش کردن آتش سوزی شده است.

به نقل از ایسنا، مدیرکل منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: از ابتدای سالجاری تا روز سه شنبه، ۳۰ خرداد ماه ۳۷ فقره آتش سوزی در جنگلها و مراتع این استان رخ داده که ۱۸۵ هکتار از منابع طبیعی طعمه حریق شد.

بهشتی فرد تصریح کرد: در مدت مشابه سال گذشته ۱۷ فقره آتش سوزی رخ داده بود که ۳۰۰هکتار از جنگلها و مراتع این استان در آتش سوخته بودند.

وی ادامه داد: در صورتی که رسانه ها اطلاع رسانی کنند که نیروهای مردمی و ادارات در مواقع آتش سوزی پای کار بیایند و همکاری و کمک کنند بخش زیادی از کارها زودتر انجام می شود و هر چه هر چه آتش سوزی سریعتر مهار شود قطعا خسارات وارد کمتر خواهد شد.

مدیرکل منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: امسال کارکنان منابع طبیعی کار اداری را تعطیل کردند و در بیشتر اوقات در حال مهار و خاموش کردن آتش سوزی جنگلها هستند.

بهشتی فرد تاکید کرد: ادارات، سازمانها و دستگاه‌های لشکری و کشوری طبق تبصره ذیل ماده ۴۷ قانون حفاظت که مهار آتش سوزی جنگلها را وظیفه همه دانسته، به هنگام آتش سوزی جنگلها به کمک ما بیایند چراکه تعداد آتش سوزی ها زیاد و نیروها کم است بنابراین برای مهار و خاموش کردن آتش سوزی ها باید همه دست به دست هم دهیم تا بتوانیم از نابودی این منابع ملی و سرمایه آیندگان استان و حتی کشور جلوگیری کنیم.

وی اضافه کرد: از مسئولان کشوری حمایت مالی و امکانات و تجهیزاتی انتظار داریم. البته وضعیت اعتبارات ملی ما نسبت به استانی بهتر بود و تجهیزاتی از محل اعتبارات ملی خریداری شده اما باز هم جا دارد که برای حفاظت و نگهداری از این سرمایه ملی(جنگلها) کمک و حمایت های بیشتر صورت گیرد.

به نقل از ایسنا، طی امروز، چهارشنبه، ۳۱ خرداد ماه ۹۶  سه فقره آتش سوزی در جنگلها و مراتع مناطق “طسوج”،” دنای شرقی”، و “مارگون” استان کهگیلویه وبویراحمد رخ داده است.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی

محمد اسلامی گفت: مدیران دستگاه های اجرایی و خدماتی مجری قوانین هستند و نباید با تفسیر های شخصی از اجرای آن سرباز زنند. وی تاکید کرد: مصوبات شورای گفت و گو نباید در حد فرمایشی باقی بماند و اجرای آن مخدوش...
اصلاح و تصویب اساسنامه، انتخاب اعضا اصلی و علی البدل، استماع گزارش هیات مدیره و بازرس از دیگر بخشهای مختلف این مجمع را به خود اختصاص داد. ایجاد بستری مناسب برای تبادل دانش فنی و تجربیات اعضا به یکدیگر ، هماهنگی...

مطالب مرتبط با برچسب

یکی از واحدهای مجتمع پتروشیمی آبادان در ساعات اولیه بامداد امروز پنج شنبه دچار آتش سوزی شد. رئیس آتش نشانی شهرستان آبادان با بیان این مطلب به خبرنگاران، از تلاش یگان های امداد برای اطفای حریق و نجات مصدومان خبر داد. به...
عصر چهارشنبه منشأ دود عظیم در شمال بزرگراه یادگار امام اعلام شد که با گزارش آتش سوزی در مراتع اطراف خیابان دشت بهشت در شمال بزرگراه یادگار امام بلافاصله آتش نشانان به محل حادثه اعزام شدند. به نقل از ایسنا، سخنگوی...
خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 97 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها