پنجشنبه, ۰۲ اسفند ۱۳۹۷
»   مسکن و عمران  »   مقاوم سازی خوابگاه های دانشگاه تهران
۲ تیر ۱۳۹۷ , ساعت ۹:۴۹

مقاوم سازی خوابگاه های دانشگاه تهران

معاون دانشجویی دانشگاه تهران از نیاز این دانشگاه به بیش از ۸ میلیارد تومان اعتبار برای مقام‌سازی خوابگاه‌ها خبر داد و گفت: در تابستان امسال ۶ خوابگاه این دانشگاه مقاوم سازی می‌شوند. دکتر حسین به‌نژاد اظهارکرد: یکی از اقدامات اساسی دانشگاه تهران در حوزه خوابگاه‌ها، این است که پروژه مقاوم‌سازی ساختمان‌های خوابگاه‌ها در تابستان امسال ادامه پیدا کند و امیدوار هستیم بتوانیم از کمک‌های صندوق رفاه دانشجویان در این زمینه بهره‌مند شویم.

وی در ادامه تصریح کرد: در حال حاضر ۶ خوابگاه در دانشگاه تهران وجود دارد که به طور اساسی به مقاوم‌سازی نیاز دارد و در صورت حمایت صندوق رفاه دانشجویان امیدوار هستیم بتوانیم امسال کار بازسازی و مقام‌سازی این ساختمان‌ها صورت بگیرد.

معاون دانشجویی دانشگاه تهران تاکید کرد: در سال جاری ۷۰۰ میلیون تومان برای تعمیر و تجهیز خوابگاه‌ها اعتبار اختصاص می‌دهند بیش از ۸ میلیارد تومان برای مقاوم‌سازی ساختمان‌های خوابگاهی دانشگاه به بودجه نیاز داریم.

دکتر به‌نژاد با بیان اینکه بیش از ۱۰ هزار دانشجوی خوابگاهی در دانشگاه تهران وجود دارد، گفت: اگر میزان مبلغ تخصیصی به حوزه خوابگاه‌های دانشگاه تهران را در تعداد دانشجویان ساکن در این خوابگاه‌ها تقسیم کنیم، مشاهده می‌کنیم اعتبار هر دانشجو ۷۰ هزار تومان می‌شود. در واقع با این بودجه محدود امکان انجام هیچ عملیات بازسازی برای خوابگاه‌ها وجود ندارد و فقط می‌توانیم هزینه‌های جاری را تامین کنیم.

وی افزود: سال گذشته حدود ۹ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان برای تامین و تجهیز خوابگاه‌ها هزینه کردیم و امیدواریم بتوانیم امسال نیز البته با مبلغ پایین‌تر این اقدامات را ادامه بدهیم.

معاون دانشجویی دانشگاه تهران خاطرنشان کرد: در حال حاضر یک مجتمع خوابگاهی دخترانه با ظرفیت ۲۵۰ دانشجو در دست ساخت است. امیدواریم این خوابگاه طی دو سال آینده به بهره‌برداری برسد.

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع مسکن و عمران

   و بر اساس  گزارش ایرنا ، آرام حلیم  در همایش دهیاران شهرستان مشگین شهر گفت: امسال هزار و ۲۵۰ میلیارد ریال از محل تسهیلات ارزان قیمت اشتغال روستایی و ۴۰۰ میلیارد ریال دیگر نیز از محل اعتبارات بنیاد علوی برای...
 و بر اساس گزارش ایسنا، حبیب‌الله طاهرخانی در یک برنامه تلویزیونی با عنوان «راهکارهای رونق بازار مسکن» که چهارشنبه شب - پنجم دی - برگزار شد، اظهار کرد: دولت عرضه ۴۰۰ هزار واحد مسکونی را تا دو سال و نیم...

مطالب مرتبط با برچسب

مراسم یادبود و تکریمی به مناسبت شهادت حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمهدی تقوی رئیس سابق سازمان فعالیت‌های قرآنی دانشگاهیان کشور و مدیرعامل سابق خبرگزاری ایکنا (سازمان‌های وابسته به جهاد دانشگاهی) و شهید علی توده فلاح همسر یکی از جهادگران، روز چهارشنبه (24...
بررسی یک نظام رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۶ نشان می دهد که دانشگاه های ایران در پژوهش بهتر از فناوری و در فناوری بهتر از آموزش عمل کرده اند و ۹ دانشگاه ایرانی در جمع برترینها قرار گرفتند. به...
خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 97 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها