دوشنبه, ۰۴ تیر ۱۳۹۷
»   اعلام مناقصه  »   مناقصات فاز 11 پارس جنوبی نهایی می شود
۱۷ اسفند ۱۳۹۶ , ساعت ۸:۴۹

به زودی

مناقصات فاز ۱۱ پارس جنوبی نهایی می شود

مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس از طرح های درحال توسعه پارس جنوبی گفت: سکوی فاز٢٢ پارس جنوبی پنج شنبه از یارد صدرا در بوشهر بارگیری می شود.

محمد مشکین فام با اعلام اینکه زمستان امسال بطور مستمر، روزانه ۵۵٠ میلیون متر مکعب گاز از پارس جنوبی تولید شده، افزود: تا اواسط سال ٩٧ روزانه حدود دومیلیارد فوت مکعب به ظرفیت تولید گاز ترش از میدان پارس جنوبی افزوده می شود.

وی با بیان اینکه سکوهای فازهای ١٣،١۴ و٢٢ تا٢۴ با فاصله یک ماهه از هم آماده بارگیری و نصب می شوند، افزود: پیش بینی شده تا پایان اسفندماه و یا اوایل سال آینده، ١۴.٢ میلیون متر مکعب گاز از سکوی ١۴A و متعاقب آن در فواصل زمانی دو تا سه ماهه، سکوی دیگر این فاز (١۴c) و سکوهای فازهای ١٣ و٢٢ تا٢۴ هر کدام با ظرفیت۵٠٠ میلیون فوت مکعب(١۴،٢) به بهره برداری برسند.

به گفته مشکین فام، با بهره برداری از فاز اول این طرح ها تا اواسط سال ٩٧، حدود دو میلیارد فوت مکعب معادل تقریبی ۵۶میلیون مترمکعب گاز ترش غنی به ظرفیت تولید پارس جنوبی افزوده می شود.

مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس همچنین از پایان مرحله نخست مناقصه‌های طرح توسعه فاز ١١ پارس جنوبی و انتخاب پیمانکاران فرعی این فاز خبر داد و گفت: به‌زودی نتیجه این مناقصات از سوی توتال به کارفرما اعلام و جمع‌بندی نهایی به منظور آغاز فعالیت‌های اجرایی انجام می‌شود.

وی با یادآوری این‌که مطابق گفته وزیر نفت، اجرای قرارداد این طرح طبق برنامه و بدون وقفه پیش می‌رود، افزود: هم اکنون بسته‌های مناقصه‌ها پیمان‌های اجرایی از سوی توتال درحال بررسی نهایی است.

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اعلام مناقصه

فرماندار شهرستان جم در نشست با شوراها و دهیاران بخش مرکزی با تاکید بر نقش و جایگاه شوراها و دهیاران در انسجام بخشی امور روستاها و ایجاد ارتباط موثر میان مردم و دولت اظهار داشت: شوراها و دهیاران در راستای ایجاد...
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شیراز با تاکید براینکه کمبود آب در شیراز جدی است، گفت: در ماه های تیر و مرداد به دلیل شدت گرما، شاهد افزایش مصرف آب هستیم و با توجه به میزان تولید، کمبود آب در...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 96 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها