دوشنبه, ۲۶ آذر ۱۳۹۷
»   اعلام مناقصه  »   مناقصه اصلاح و توسعه شبکه آب شرب شهر کندر خراسان رضوی
۹ اسفند ۱۳۹۶ , ساعت ۱۰:۱۰

مناقصه اصلاح و توسعه شبکه آب شرب شهر کندر خراسان رضوی

رئیس آبفای شهری خلیل‌آباد با بیان اینکه حفر و تجهیز چاه آب شرب شماره دو شهر خلیل‌آباد شامل حفاری، لوله‌گذاری و تجهیز مجدد چاه با اعتباری بالغ بر ۴ میلیارد و ۱۰۰میلیون ریال به بهره‌برداری رسیده است،افزود: با توجه به کاهش بارندگی و افت آب‌های زیرزمینی نیاز به حفاری مجدد و افزایش عمق و مهندسی مجدد تأسیسات وجود داشت، زیرا عمق حفاری از ۱۸۰ به ۲۸۰ متر و دبی آب از ۱۵ به ۳۵ لیتر بر ثانیه نیز رسیده است.

رئیس آبفای شهری خلیل‌آباد با تأکید بر این‌که آبفای شهری علاوه بر شهر خلیل‌آباد، تأمین آب شرب ۱۳ روستا را بر عهده دارد، عنوان کرد: اولویت آبفا در آینده نیز بحث جداسازی منابع آب شهری از روستایی برای آب‌رسانی به ۱۳ روستا است.

اولیایی با بیان این‌که حدود ۵۰۰۰ رأس دام سبک و سنگین در روستاهای پایین‌دست وجود دارد، عنوان کرد: وجود این حجم دام، مشکلاتی را برای تأمین آب شرب این روستاها در پیک مصرف تابستان به وجود آورده است.

وی تأکید کرد: با افزایش دبی که از حفاری مجدد چاه شماره دو حاصل شد، امیدواریم در تابستان سال آینده مشکل خاصی وجود نداشته باشد، به‌ویژه آن‌که خلیل‌آباد جزء ۲۷ شهر بحرانی استان محسوب می‌شود.

رئیس آبفای شهری خلیل‌آباد همچنین به بهره‌برداری از پروژه آب‌رسانی به خلیل‌آباد اشاره و اظهار کرد: پروژه آب‌رسانی خلیل‌آباد در فاز یک با اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد و ۷۶۰ میلیون ریال شامل حفاری، لوله‌گذاری و تجهیز چاه شماره هفت به بهره‌برداری رسید.

اولیایی با بیان این‌که با توجه به محدودیت منابع آبی و رعایت حریم چاه‌های منطقه، پروژه مطالعاتی آب شرب خلیل‌آباد حدود ۱۰ کیلومتر به سمت کندر است، بیان کرد: فاز اول پروژه شامل حفرچاه، برق‌رسانی، خرید تجهیزات و منصوبات، حصارکشی و محوطه‌سازی و اجرای سه کیلومتر خط انتقال که از دو سال قبل شروع شده به پایان رسید و فاز دوم که تکمیل خط انتقال و اتصال به مخزن است با انتخاب پیمانکار از ماه آینده شروع خواهد شد.

وی گفت: اصلاح و توسعه شبکه آب شرب نیز از دیگر پروژه‌هایی است که از محل درآمدهای تبصره سه و منابع داخلی امور حدود ۲.۵ کیلومتر انجام شده که در این راستا اصلاح شبکه فرسوده و دو کیلومتر توسعه شبکه با اعتباری بالغ بر ۱ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال انجام گرفته است.

اولیایی افزود: پروژه‌های آب‌رسانی شهر کندر با توجه به تک منبع بودن این شهر و اولویت تأمین آب و پایداری آن، شامل حفر و تجهیز و برق‌رسانی و احداث ابنیه و حصارکشی و محوطه‌سازی و اجرای حدود دو کیلومتر خط انتقال از سال گذشته آغاز شده و تقریبا ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و امید است تا دوماه آینده به بهره‌برداری خواهد رسید و با بهره‌برداری از آن از نظر تأمین آب در شهرکندر در تابستان ۹۷ دغدغه و نگرانی نخواهیم داشت.

رئیس آبفای شهری خلیل‌آباد اظهار کرد: این پروژه با توجه به فرسوده بودن شبکه‌های فرعی شهر کندر، اجرای پروژه اصلاح و توسعه شبکه آب شرب با تخصیص ۱۰۰ میلیون تومان اعتبار و خرید چهار کیلومتر لوله در مرحله مناقصه است و در صورت تأمین و تحویل لوله‌ها توسط امور بازرگانی استان پروژه به فاصله ۴۸ ساعت آغاز خواهد شد.

مطالب مرتبط با موضوع اعلام مناقصه

طبیعت سبز کاسپین برنده مناقصه نگهداری فضای سبز ناحیه 3 منطقه شهرداری منطقه 7 شد. مبلغ نهایی قراردارد (ریال) 13,799,999,630 که در تاریخ 1397/09/28 منعقد شد. مدت قرارداد 1سال و روش انتخاب پیمانکار بصورت مناقصه عمومی بوده...
 و بر اساس گزارش ایلنا، ریس کل بانک مرکزی نوشت: «آنچه امروز در بازار ارز شاهد آن هستیم روند طبیعی تعدیل تدریجی قیمت ارز در مسیر واقعی شدن آن است. بانک مرکزی به دور از هیجانات غیر ضرور و با...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 97 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها