چهارشنبه, ۲۸ شهریور ۱۳۹۷
»   اعلام مناقصه  »   مناقصه نوسازی باند اصلی فرودگاه اردبیل
۳۰ بهمن ۱۳۹۶ , ساعت ۹:۴۳

در سال آینده برگزار می شود

مناقصه نوسازی باند اصلی فرودگاه اردبیل

مدیرکل فرودگاه‌های استان اردبیل گفت: سال آینده و با انتخاب پیمانکار عملیات بهسازی و نوسازی باند اصلی فرودگاه اردبیل به شکل مدرن و با ۱۸ ماه مدت قرارداد اجرای پروژه آغاز می‌شود. سیدفخرالدین هاشمی اظهار کرد: با توجه به اینکه باند اول فرودگاه دهه ۶۰ اجرا شده به طوری که عرض این باند ۶۰ متر و طول آن ۳ هزار و ۴۰۰ متر است و به دلیل شرایط سردسیری منطقه و بهره‌برداری طی ۳۶ سال گذشته با پیگیری‌هایی که داشتیم قرار است باند اصلی فرودگاه اردبیل بهسازی و تعمیر شود.

وی خاطرنشان کرد: برای این کار با اخذ مجوز و برگزاری مناقصه و انتخاب پیمانکار قرار است از سال آینده و در یک مدت زمان ۱۸ ماهه کل باند اصلی فرودگاه اردبیل تعمیر و اصلاح شود تا با فراهم کردن یک زیرساخت مناسب و حتی نصب چراغ‌های مدرن و ارتقای ILS بتوانیم در مجموع با ۱۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری این باند را مجهز و نوسازی کنیم .

مدیر کل فرودگاه‌های استان اردبیل بیان کرد: البته در کنار اشتغالزایی و سرمایه‌گذاری کلان در این پروژه و مدت زمان تعیین شده قطعا اجرای برنامه‌های پروازی با تعطیل شدن باند اول دچار برخی فراز و نشیب‌ها خواهد بود که ما در اجرای این پروژه ریسک بزرگی را پذیرفته‌ایم اما امیدواریم با بهسازی باند اول با کیفیت و استفاده از مصالح استاندارد بتوانیم بزرگترین پروژه فرودگاهی را در موعد مقرر انجام داده و به سرانجام برسانیم .

هاشمی با بیان اینکه پروژه‌های متعددی در حوزه عمران و آبادانی فرودگاه اردبیل و پارس‌آباد در حال اجراست، تصریح کرد: سال آینده ترمینال حج و خارجی فرودگاه اردبیل در ۸ هزار و ۱۰۰ مترمربع افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسد تا این فرودگاه با داشتن سه ترمینال بتواند خدمات مناسبی را به هموطنان ارائه کند .

وی پیشرفت ۹۶ درصدی ترمینال حج و خارجی فرودگاه اردبیل را یادآور شد و افزود: سالن مستقبلین فرودگاه اردبیل نیز در ۲ هزار و ۳۰۰ مترمربع به هموطنان ارائه خدمات می‌کند .

این مسئول در ادامه از رایزنی‌ها برای تقویت پروازهای داخلی و برقراری پروازهای خارجی در صورت استقبال سرمایه‌گذاران در صنعت هوایی خبر داد و گفت: امیدواریم با رایزنی‌هایی که شروع کردیم هم افزایش پروازهای داخلی و هم برقراری پروازهای خارجی را از فرودگاه اردبیل شاهد باشیم.

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اعلام مناقصه

سید مهران عالم زاده-شهردار کرمان  در خصوص آسفالت معابر شهر کرمان بیان کرد: با توجه به محدودیت منابع مالی در بحث آسفالت حدود ۴۰ میلیارد تومان از محل فاینانس و تامین مالی توسط پیمانکار در بودجه دیده شده است. وی ادامه داد:...
حسن بهرام نیا -نماینده مردم نهاوند در مجلس گفت: به منظور ادامه اجرای عملیات ۸ کیلومتر دیگر از محور نهاوند- آورزمان از سه راهی عشوند تا سه راهی آورزمان با انتخاب پیمانکار استانی و با ۲۰ میلیارد تومان اعتبار درخواست...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 96 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها