چهارشنبه, ۲۸ شهریور ۱۳۹۷
»   اعلام مناقصه  »   مناقصه پروژه بندر خشک گلستان در آینده نزدیک
۲۹ بهمن ۱۳۹۶ , ساعت ۹:۰۹

مناقصه پروژه بندر خشک گلستان در آینده نزدیک

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گلستان با بیان اینکه با دست و دلبازی یک هزار و ۲۵۰ هکتار از اراضی گلستان را به راه آهن جمهوری اسلامی ایران واگذار کرده ایم، افزود: هم اکنون افق روشنی از برنامه ریزی برای اجرای این پروژه و اعتبار ۹۵۴ میلیارد تومانی آن و بازه زمانی اجرای پرژه بندر خشک در گلستان وجود ندارد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گلستان با بیان اینکه ابهامات زیادی در خصوص اجرای بندر خشک گلستان وجود دارد، تاکید کرد: باید شرایط برنامه ریزی و تزریق اعتبارات و … اجرای بندر خشک در گلستان مشخص شود.

وی ادامه داد:  بندرخشک گلستان اردیبهشت سال گذشته کلنگ ‌زنی شد و با توجه به وضعیتی که می ‌تواند در بهبود اقتصادی ایجاد کند پس از گلستان سه استان دیگر هم به دنبال ایجاد بندرخشک هستند.

پیش قدم با بیان اینکه اعتبارات ویژه ای در دست راه آهن هست اما تاکنون اعتباری به بندرخشک گلستان اختصاص نداده است، گفت: تاکنون ۱۱ میلیارد تومان از اعتبارات استان به این پروژه اختصاص یافته و ۱۱۰ میلیارد تومان هم در آینده نزدیک به مناقصه گذاشته می شود.

وی از بندرخشک به عنوان پروژه محوری حوزه اقتصادی استان نام برد و تصریح کرد: در روزهای آینده سومین محموله کانتینری از چین با ۱۴ کانتینر وارد استان می ‌شود و ما باید ذهن تجار و بازرگانان را به این مسئله معطوف کنیم اینچه برون کوتاه ترین مسیر ریلی از چین به ایران است.

پیش قدم با یادآوری اینکه مسیر چین به ایران از مسیر اینچه برون دو هفته ای طی می شود، تاکید کرد: گلستان دارای مرز زمینی، ریلی و هوایی به تهران است و ایجاد بندر خشک می تواند استان را به توسعه اقتصادی برساند

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اعلام مناقصه

سید مهران عالم زاده-شهردار کرمان  در خصوص آسفالت معابر شهر کرمان بیان کرد: با توجه به محدودیت منابع مالی در بحث آسفالت حدود ۴۰ میلیارد تومان از محل فاینانس و تامین مالی توسط پیمانکار در بودجه دیده شده است. وی ادامه داد:...
حسن بهرام نیا -نماینده مردم نهاوند در مجلس گفت: به منظور ادامه اجرای عملیات ۸ کیلومتر دیگر از محور نهاوند- آورزمان از سه راهی عشوند تا سه راهی آورزمان با انتخاب پیمانکار استانی و با ۲۰ میلیارد تومان اعتبار درخواست...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 96 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها