شنبه, ۰۵ خرداد ۱۳۹۷
»   اعلام مناقصه  »   مناقصه 20 کیلومتر از مسیر دهلران به اندیمشک
۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ , ساعت ۹:۳۸

مناقصه ۲۰ کیلومتر از مسیر دهلران به اندیمشک

معاون وزیر راه و شهرسازی – خیرالله خادمی در بازدید از پروژه راهسازی مسیر دهلران به اندیمشک اظهار کرد: ۱۲ کیلومتر از این مسیر با پیشرفت مناسبی در حال اجراست و حدود ۲۰ کیلومتر دیگر نیز در آینده نزدیک عملیاتی می شود.
وی با اشاره به باقی ماندن ۹۰ کیلومتر دیگر از مسیر دهلران به اندیمشک و ۱۲۰ کیلومتر مسیر دهلران به مهران افزود: پنج هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال برای تکمیل این پروژه نیاز است که تلاش می کنیم به مرور زمان از طریق اعتبارات دولتی و استفاده از منابع نفتی عملیاتی شود، هر چند از بخش خصوصی نیز پیشنهاداتی داشته ایم که بتوانیم از طریق فاینانس داخلی یا اعمال ماده ۵۶ قانون برنامه آنرا اجرایی کنیم.
معاون وزیر راه و شهرسازی اجرای پروژه های چهار خطه کردن محور دهلران به اندیمشک و مهران و تونل کبیرکوه را راهبردی توصیف کرد و یادآور شد: هر ۲ پروژه فعال هستند اما برای سرعت بخشیدن به عملیات اجرایی نیازمند تزریق اعتبار هستیم.
خادمی از مناقصه ۲۰ کیلومتر دیگر از مسیر دهلران به اندیمشک خبر داد و اضافه کرد: برای تسریع در عملیات اجرایی تونل کبیرکوه ۲ هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال نیاز است که امیدواریم با همکاری مسئولان استانی، نمایندگان مجلس و تصمیات مرکز این اعتبار تامین شود.
فرماندار دهلران نیز با اشاره به پرتردد بودن محور دهلران به اندیمشک و مهران از طریق قرار گرفتن در مسیر تردد زائرین به سمت مرز مهران و در آینده مرز چیلات گفت: برای عملیات اجرایی چهار خطه کردن ۱۲ کیلومتر از محور دهلران به اندیمشک که دارای ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی است ۱۲۰ میلیارد ریال هزینه می شود.
سید حسینعلی موسوی بر ضرورت تسریع در عملیات اجرایی این پروژه تاکید کرد و گفت: امیدواریم با رایزنی ها و پیگیری ها در آینده نزدیک فاز دوم این پروژه به طول ۲۰ کیلومتر نیز کلنگ زنی و عملیاتی شود.
مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام نیز گفت: از پنج محور اربعین که برای استان پیش بینی شده یکی از آنها محور دهلران به مهران و اندیمشک است.
سید کمال الدین میرجعفریان افزود: بر اساس توافق انجام شده برای چهار خطه کردن محور دهلران به اندیمشک ۷۵ درصد اعتبارات آنرا وزارت راه و شهرسازی و ۲۵ درصد را وزارت نفت تامین می کند که امیدواریم با همکاری وزارت نفت و تخصیص بموقع شاهد تسریع در عملیات اجرایی این پروژه باشیم.
وی از اختصاص ۲ هزار تن قیر یارانه ای برای پروژه های استان خبر داد و افزود: برای اجرای فاز دوم چهار خطه کردن محور دهلران به اندیمشک بطول ۲۰کیلومتر مناقصه آن در حال انجام است و ۴۴۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

مطالب مرتبط با موضوع اعلام مناقصه

شهردار کرمانشاه گفت : با 2 منبع مالی جدید قرار است وضعیت آسفالت شهر دچار یک تحول مثبت شود. یکی از این منابع، کمک دولت به مبلغ 210 میلیارد ریال از محل اعتبارات سال 96 است که به تازگی ابلاغ شده...
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان گفت: سالانه 450 میلیون متر مکعب فاضلاب وارد پیکره آبی این استان می شود که از این میزان، 310 میلیون متر مکعب در سال فاضلاب ورودی به کارون است.صادق حقیقی پور در نشست شورای...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 96 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها