یکشنبه, ۲۸ بهمن ۱۳۹۷
»   اجتماعی, اقتصادی  »   هدف اول صادرات اشتغال است / تجلیل از ۳۶ صادرکننده نمونه مازندران
۲۶ دی ۱۳۹۷ , ساعت ۸:۳۶

هدف اول صادرات اشتغال است / تجلیل از ۳۶ صادرکننده نمونه مازندران

همایش تجلیل از صادرکنندگان نمونه مازندران با حضور مدیران ارشد استان به همت اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی و سازمان صنعت، معدن و تجارت در قالب کارگروه توسعه صادرات استان در سالن همایش بانک صادرات استان برگزار و از ۳۶ صادرکننده نمونه استان در سال های ۹۶ و ۹۷ تجلیل شد.

مهاجر دارابی با اشاره به آمار صادرات استان گفت: ظرفیت صادرات استان مازندران در برنامه ششم توسعه سه میلیارد دلار است و رسیدن به این اهداف قابل تحقق خواهد بود.

وی افزود: بخش خصوصی در حوزه های مختلف پیشنهادات و راهکارهایی به دستگاه های مختلف برای توسعه صادرات داده است و در سال گذشته برنامه های خود را به استانداری اعلام کرده ایم و برای صادرات باید به بخش ها و حوزه های مختلف توجه داشته باشیم و اگر از همه ظرفیت ها استفاده کنیم به نتیجه خواهیم رسید و در حال حاضر از همه ظرفیت ها بهره نمی بریم.

وی افزود: در سال جاری میزان صادرات استان نسبت به مدت ۹ ماه سال قبل ۱۳ درصد رشد یافته است و در سال قبل ۴۲۰ هزار تن کالا از مازندران صادر شده است که ۳۰۰ میلیون دلار مربوط به ۹ ماه سال قبل بود ولی امسال در ۹ ماهه ۳۴۰ هزار تن کالا صادر شده است.

میزان صادرات مرکبات در مازندران ۱۱۰۰ درصد رشد یافت

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران هم در این همایش گفت: میزان صادرات مرکبات استان در ۹ ماه امسال هزار و ۱۰۰ درصد رشد یافته است.

محمد محمدپور عمران با اشاره به رشد ۱۳ درصدی میزان صادرات سال جاری در استان اظهار داشت: میزان صادرات استان به ۳۴۰ میلیون دلار رشد یافته و این درحالی که ۱۰۰ میلیون دلار مرکبات و کیوی از دیگر گمرکات کشور صادر شده است.

وی خواهان تثبیت و منطقی شدن قیمت ارز شد و گفت: ارز نیز باید تثبیت باشد و عدم تثبیت به آن معنا است که به واردات یارانه پرداخت کرده ایم و این امر به ضرر صادرات و تولیدات داخل خواهد بود.

وی هدف اول صادرات را اشتغال بیان کرد و گفت: آوردن ارز هدف اصلی صادرات نیست و باید به اشتغال توجه اساسی شود.

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی  , اقتصادی

   ورود به بازار و صنعت غذا، تصمیمی مهم اما چالش برانگیز است چون، بر اساس گزارشات رسیده، بسیاری از کسانی که وارد بازار فست فود کشور شده اند، متاسفانه در همان سال اول کارخود، شکست سختی  را به چشمان...
رئیس کمیسیون آب وکشاورزی اتاق کرمان در رابطه با پروژه سرمایه‌گذار روس برای سرمایه‌گذاری در سیرجان در رابطه با ضدعفونی موادغذایی، دامی و کشاورزی با استفاده از اشعه، تصریح کرد: باید این طرح در ابعاد مختلف بررسی و برای تصمیم...

مطالب مرتبط با برچسب

تبادلات تجاری با کشوری های همسایه یکی از اولویت های اصلی پارلمان بخش خصوصی برای ارزآوری و افزایش صادرات استان مازندران است. متولیان این بخش برای ایجاد ارتباط با بازار های این کشورها برنامه های زیادی را در دستور کار...
عبداله مهاجر دارابی در جلسه شورای برنامه ریزی استان با اظهار اینکه بیشتر میزان تولید برنج در استان سنتی است گفت: همچنین شالیکوبی های استان سنتی است و سبب افزایش ضایعات می شود. وی زنجیره تولید برنج در استان را امری...
خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 97 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها