پربازدید های شنبه, ۲۶ مرداد ۱۳۹۸

شنبه, ۲۶ مرداد ۱۳۹۸
»   اجتماعی, اقتصادی  »   هدف اول صادرات اشتغال است / تجلیل از ۳۶ صادرکننده نمونه مازندران
۲۶ دی ۱۳۹۷ , ساعت ۸:۳۶

هدف اول صادرات اشتغال است / تجلیل از ۳۶ صادرکننده نمونه مازندران

همایش تجلیل از صادرکنندگان نمونه مازندران با حضور مدیران ارشد استان به همت اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی و سازمان صنعت، معدن و تجارت در قالب کارگروه توسعه صادرات استان در سالن همایش بانک صادرات استان برگزار و از ۳۶ صادرکننده نمونه استان در سال های ۹۶ و ۹۷ تجلیل شد.

مهاجر دارابی با اشاره به آمار صادرات استان گفت: ظرفیت صادرات استان مازندران در برنامه ششم توسعه سه میلیارد دلار است و رسیدن به این اهداف قابل تحقق خواهد بود.

وی افزود: بخش خصوصی در حوزه های مختلف پیشنهادات و راهکارهایی به دستگاه های مختلف برای توسعه صادرات داده است و در سال گذشته برنامه های خود را به استانداری اعلام کرده ایم و برای صادرات باید به بخش ها و حوزه های مختلف توجه داشته باشیم و اگر از همه ظرفیت ها استفاده کنیم به نتیجه خواهیم رسید و در حال حاضر از همه ظرفیت ها بهره نمی بریم.

وی افزود: در سال جاری میزان صادرات استان نسبت به مدت ۹ ماه سال قبل ۱۳ درصد رشد یافته است و در سال قبل ۴۲۰ هزار تن کالا از مازندران صادر شده است که ۳۰۰ میلیون دلار مربوط به ۹ ماه سال قبل بود ولی امسال در ۹ ماهه ۳۴۰ هزار تن کالا صادر شده است.

میزان صادرات مرکبات در مازندران ۱۱۰۰ درصد رشد یافت

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران هم در این همایش گفت: میزان صادرات مرکبات استان در ۹ ماه امسال هزار و ۱۰۰ درصد رشد یافته است.

محمد محمدپور عمران با اشاره به رشد ۱۳ درصدی میزان صادرات سال جاری در استان اظهار داشت: میزان صادرات استان به ۳۴۰ میلیون دلار رشد یافته و این درحالی که ۱۰۰ میلیون دلار مرکبات و کیوی از دیگر گمرکات کشور صادر شده است.

وی خواهان تثبیت و منطقی شدن قیمت ارز شد و گفت: ارز نیز باید تثبیت باشد و عدم تثبیت به آن معنا است که به واردات یارانه پرداخت کرده ایم و این امر به ضرر صادرات و تولیدات داخل خواهد بود.

وی هدف اول صادرات را اشتغال بیان کرد و گفت: آوردن ارز هدف اصلی صادرات نیست و باید به اشتغال توجه اساسی شود.

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی  , اقتصادی

صرافی ملی قیمت دلار را برای شنبه بیست و ششم مرداد بدون تغییر نسبت به نرخ‌های پایانی پنج‌شنبه ، ۱۱ هزار ۷۰۰ تومان اعلام کرد. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۱۱ هزار و ۶۰۰ تومان خریداری کرد. براساس...
نمایشگاه صنایع کوچک تبریز 98 تاریخ شروع:چهارشنبه 98/06/13 (09/04/2019) تاریخ پایان:شنبه 98/06/16 (09/07/2019) نوع نمایشگاه:داخلی وب...

مطالب مرتبط با برچسب

عبداله مهاجر دارابی در همایش تجلیل هفته صنعت و معدن استان با اظهار اینکه بخش تولید و صنعت همچنان زمینگیر است افزود: در حال حاضر هزینه‌های تولید سه برابر شده است. وی ادامه داد: یکی از مشکلات جدی در حوزه تولید...
عبداله مهاجر دارابی برای دومین بار رییس اتاق شد با برگزاری نخستین جلسه هیأت نمایندگان، اعضای هیأت رئیسه اتاق بازرگانی مازندران مشخص شدند. نخستین جلسه هفتمین دوره هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی مازندران با دستور کار انتخاب هیأت رئیسه...
خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 97 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها