پنجشنبه, ۰۲ اسفند ۱۳۹۷
»   اجتماعی  »   پخش بازی های آتی تیم ملی در جام جهانی در استادیوم ۱۰۰ هزار نفری
۲۷ خرداد ۱۳۹۷ , ساعت ۹:۵۹

پخش بازی های آتی تیم ملی در جام جهانی در استادیوم ۱۰۰ هزار نفری

رییس کمیسیون فرهنگی مجلس از پیگیری کمیسیون متبوعش برای پخش بازی های آتی تیم ملی در جام جهانی در یک فضای عمومی همانند استادیوم ۱۰۰ هزار نفری یا ورزشگاه ۱۲ هزار نفره آزادی خبر داد. احمد مازنی با اشاره به حضور خانوادگی مردم در فضاهای عمومی و سینماها برای تماشای بازی فوتبال ایران و مراکش، گفت: وزارت ورزش و جوانان، شهرداری ها و مسئولان انتظامی و امنیتی کشور باید به عنوان مسئول شرایطی را فراهم کنند که خانواده ها بتوانند فوتبال را در بوستان ها و مراکز عمومی تماشا کنند. نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، افزود: صرف اینکه ممکن است در فضای باز و بسته برای تماشای بازی فوتبال مفسده ای رخ داده و مشکلی ایجاد شود، دلیل مناسبی برای برای سلب این امکان از مردم نیست؛ لذا با توجه به اشراف نیروی انتظامی و امنیتی و مسئولان اجتماعی می توان از رفتار عده ای قلیل اخلالگر پیشگیری کرد و شرایط را برای شادی مردم در کنار یکدیگر فراهم کرد.

وی با اشاره به لغو پخش بازی فوتبال ایران و مراکش در ورزشگاه آزادی، ادامه داد: مسئول یکی از موسساتی که مجری طرح پخش فوتبال در استادیوم آزادی است با بنده تماس گرفته و عنوان کرد که قصد داشته و دارد که در استادیوم ۱۰۰ هزار نفری آزادی و یا استادیوم مسقف ۱۲ هزار نفری شرایطی را فراهم کند که خانواده ها به صورت مشترک بر روی مانیتور بزرگ از یکی از شبکه های سیمای جمهوری اسلامی بازی های ایران در جام جهانی را تماشا کنند.

رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در تشریح دلایل لغو پخش بازی فوتبال ایران و مراکش در ورزشگاه آزادی، یادآور شد: براساس بررسی ها مشخص شد که مسئولان ذیربط دغدغه ها و نگرانی هایی درباره پخش مسابقه از این ورزشگاه دارند، لذا کمیسیون فرهنگی در حال پیگیری و رایزنی بوده که با رفع این دغدغه ها و نگرانی ها شرایطی فراهم شود تا خانواده ها در یک فضای جمعی همانند استادیوم آزادی بازی های آتی ایران را تماشا کنند، چراکه این موضوع می تواند شرایط شادی و نشاط بین مردم را فراهم کند.

وی افزود: اتفاقات پس از برد ایران در برابر مراکش در سطح شهر نشان داد که جوانان ایرانی چه میزان ظرفیت بالایی دارند و با یک اتفاق فوتبالی خوشحال شده و به صورت خودجوش وارد فضای شهر شده و با پرچم جمهوری اسلامی ایران شادی و نشاط خود را نشان می دهند.

مازنی با بیان اینکه جامعه ایران به صورت تاریخی از قبل از اسلام مذهبی بوده است، ادامه داد: در تمام برهه های حساس باورهای مذهبی سبب پیروزی ایرانیان شده است، لذا نباید مردم را از یکدیگر جدا کرده و دو قطبی مذهبی و غیرمذهبی ایجاد کرد.

وی اظهار داشت: اگر زمانی که موردی از وضعیت نامناسب پوشش خانم ها و یا آقایان در جشن و شادی های جمعی گزارش شده با تغافل برخورد شود این افراد بیشتر جذب ارزش ها و باورها می شوند.

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی

در خصوص اجرای تصویبنامه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی (50432 مورخ 31 تیر 1396) مبنی بر ممنوعیت حسابرسی 10 ساله سازمان تامین اجتماعی تصویب شد: الف- با توجه به عدم اجرای کامل تصویب نامه شماره ذکر شده ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در...
نخستین نشست اندیشکده انرژی کرمان با حضور رئیس و جمعی از اعضاي هیات نمایندگان و رئیس مرکز مطالعات و پژوهش های اقتصادی اتاق کرمان، رئیس و معاون دانشگاه صنعتی شریف، استاد تمام گروه مهندسی سیستم های انرژی دانشگاه صنعتی خواجه...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 97 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها