یکشنبه, ۲۸ بهمن ۱۳۹۷
»   اقتصادی  »   کارت های بازرگانی یک بار مصرف وجود خارجی ندارند
۲۴ بهمن ۱۳۹۷ , ساعت ۹:۰۸

کارت های بازرگانی یک بار مصرف وجود خارجی ندارند

«کارت های بازرگانی»، ابزار مهم و اساسی فعالان اقتصادی برای انجام امور تجاری‌شان به شمار می آید. اما در ماه های گذشته و به موازات تغییرات مکرر در بخشنامه ها و آیین نامه های تجاری، بحث های متفاوتی در خصوص نحوه استفاده از این کارت های مهم مطرح می شود.

«کارت های بازرگانی یک بار مصرف»، «کارت های بازرگانی اجاره ای» و… نمونه ای از عناوینی هستند که به بهانه تغییر در روندها و رویه های صادراتی و وارداتی، در رسانه ها تولید می شوند. حتی در هفته های گذشته، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس مدعی شد که؛«کارت های یکبار مصرف بازرگانی به دلیل بی‌هویت بودنشان ۳۰ هزار میلیارد تومان از منابع مالیاتی کشور را غیر قابل وصول کرده‌اند.»

علیرضا عزیزی، سرپرست خدمات بازرگانی اتاق مشهد گفت : کارت های بازرگانی یک بار مصرف وجود خارجی ندارند. در واقع کارت های بازرگانی صادرشده، دارای حداقل یک سال اعتبار بوده و در این بازه، صاحبان آن ها می توانند چندین بار فرآیند صادرات و واردات را به انجام برسانند.

وی ادامه می دهد: همچنین واحدهای تولیدی (دارای پروانه بهره برداری) می توانند برای کارت های بازرگانی خود بین یک تا حداکثر ۵سال، تقاضای اعتبار ارائه نمایند.

عزیزی یادآور می شود: در رسانه ها بعضا از تعبیر «کارت های بازرگانی یکبار مصرف» استفاده می شود و این طور تلقی می نمایند که کارتی برای تنها یک مرحله فعالیت تجارتی صادر شده و بعد دور انداخته می شود اما این مفهوم به هیچ وجه درست نیست و مدعای مذکور صحت ندارد.

 

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی

   ورود به بازار و صنعت غذا، تصمیمی مهم اما چالش برانگیز است چون، بر اساس گزارشات رسیده، بسیاری از کسانی که وارد بازار فست فود کشور شده اند، متاسفانه در همان سال اول کارخود، شکست سختی  را به چشمان...
رئیس کمیسیون آب وکشاورزی اتاق کرمان در رابطه با پروژه سرمایه‌گذار روس برای سرمایه‌گذاری در سیرجان در رابطه با ضدعفونی موادغذایی، دامی و کشاورزی با استفاده از اشعه، تصریح کرد: باید این طرح در ابعاد مختلف بررسی و برای تصمیم...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 97 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها