چهارشنبه, ۲۸ شهریور ۱۳۹۷
»   اجتماعی  »   کنترل بازار شب عید با وارد کردن گوشت، مرغ و تخم مرغ
۲۸ بهمن ۱۳۹۶ , ساعت ۱۰:۳۲

کنترل بازار شب عید با وارد کردن گوشت، مرغ و تخم مرغ

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس – یوسف داوودی گفت : در حال حاضر با موضوع تب برفکی مواجه هستیم، این بیماری دام در برخی از استان‌ها شیوع پیدا کرده و این انتظار می‌رود که گسترش یابد بنابراین احتمال کاهش گوشت قرمز در شب عید وجود دارد.

نماینده مردم سراب در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تعادل عرضه و تقاضا عنوان کرد: از آنجایی که عرضه به دلیل تب برفکی کاهش پیدا می‌کند و تقاضا به دلیل افزایش مصرف در شب عید بالا می رود احتمال افزایش قیمت گوشت در شب عید بسیار زیاد است.

وی گفت: سال گذشته قیمت گوشت قرمز بین کیلویی۲۵ تا ۳۰ هزار تومان بود، امسال این رقم به بالای ۴۰ هزار تومان خواهد رسید بنابراین نیاز داریم که برای کنترل قیمت واردات گوشت قرمز صورت گیرد.

داوودی تأکید کرد: از سوی دیگر شاهد معدوم شدن طیور به دلیل شیوع آنفلوانزا بودیم بنابراین جز واردات راهی برای کنترل بازار شب عید وجود ندارد.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: از آنجایی که قیمت دلار نیز افزایش پیدا کرده است و تأثیر آن را روی اقلام اساسی زندگی مردم شاهد خواهیم بود پیشنهاد می‌کنیم دولت برای تنظیم بازار واردات انجام دهند.

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی

مدیرکل بهزیستی استان تهران از پرداخت کمک هزینه تحصیلی و دانشجویی به حدود ۶ هزار مددجوی تحت پوشش خبر داد و تصریح کرد: براساس برنامه ریزی های انجام شده بهزیستی در راستای توانمندسازی مددجویان تحت پوشش و ایجاد اشتغال برای آنها برنامه...
رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر  در مورد پوشش مراسم تاسوعا و عاشورا اظهار کرد: امسال تیم پزشکی ۳۹ نفری به عراق اعزام می‌شوند و در ایام تاسوعا و عاشورا به همه زائران از جمله زوار ایرانی و...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 96 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها