چهارشنبه, ۰۵ تیر ۱۳۹۸
»   اجتماعی  »   گردش مالی میلیاردی لباس فرم مدارس
۱۷ شهریور ۱۳۹۷ , ساعت ۱۲:۵۸

گردش مالی میلیاردی لباس فرم مدارس

دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس وزارت ارشاد با بیان اینکه گردش مالی لباس فرم مدارس بیش از هزار میلیارد تومان است، گفت: آموزش و پرورش باید اجازه دهد بچه ها با لباس بومی به مدارس بیایند.

حمید قبادی دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس وزارت ارشاد در برنامه تلویزیونی پرسشگر که با موضوع «چالش های پوشش مدارس شامگاه گذشته روی آنتن شبکه آموزش‌ رفت با بیان اینکه لباس در تمام ساعات به عنوان عنصر اساسی همراه ماست و در روح و روان و احساسات و ارتباطات ما تاثیر دارد، گفت: نقش پوشش در حوزه یادگیری و آموزش چندبرابر است و نامناسب بودن لباس از حیث جنس و کیفیت و مدل می‌تواند در اندیشه و تعقل تاثیر منفی بگذارد. طبعا دامنه آموزش و پرورش گسترده است و مخاطبان بسیار دارد و می طلبد به این مقوله نیز توجه مضاعفی صورت گیرد.

قبادی با بیان اینکه قانون این امکان را فراهم کرده تا به این امر در کارگروه مد و لباس که آموزش و پرورش نیز عضو آن است توجه ویژه داشته باشیم، اضافه کرد: شاید به علت کثرت مسائل در آموزش و پرورش،در حوزه ساماندهی پوشش مدارس کم کاری صورت گرفته باشد.

دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس وزارت ارشاد بیان کرد: مبنای ما قانون ساماندهی مد و لباس است که به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده است. در ماده ۷ آیین نامه اجرایی این قانون وظایف دستگاه ها روشن شده و یکی از اعضای مهم این کارگروه وزارت آموزش و پرورش است تا به اقتضای جمعیتی، سنی، جنسیتی و جغرافیایی برای طراحی و تهیه فرم لباس مدارس اقدام کند.

وی با اشاره به اینکه دو سه ماه است اخیرا کاری با همکاری استانداران استانهای هرمزگان، کرمانشاه و سیستان و بلوچستان شروع و این امکان فراهم شده است که کارمندان در محیط‌های اداری و… با لباس بومی حضور یابند، اظهار کرد: آموزش و پرورش هم باید این اجازه را بدهد که بچه ها با لباس بومی به مدارس بیایند.

قبادی با بیان اینکه ما در حوزه تخصصی ساماندهی مدولباس باید تلاش همه جانبه تری داشته باشیم گفت: بیش از صد جلسه درباره پوشش در مدارس داشته ایم. یکی از مشکلات احصا شده در این جلسات به واگذاری انتخاب پوشش به شورای مدرسه برمی‌گردد و اولیا و مربیان به علت هزینه های مدرسه و عدم تحمیل هزینه مازاد بر خانواده ها ترجیح می دهند لباس ارزانتری تهیه کنند و به دنبال لباس با قیمت مناسب می گردند و لزوما مدل و کیفیت مناسب در اولویت های بعدی است.

دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس وزارت ارشاد با بیان اینکه رعایت اصل طراحی در پوشش دانش آموزان بسیار مهم است، تصریح کرد: به مدیران مدارس پیشنهاد می کنم از طراحان لباس استفاده کنند. حاضریم برای هر مدرسه یک تا سه طراح معرفی کنیم تا قبل از سفارش به تولیدکننده لباس های مناسب طراحی کنند. همچنین آمادگی داریم نمایشگاه لباس مدارس را برگزار کنیم.

قبادی در پاسخ به اینکه مدیران مدارس چگونه میتوانند از طراحان لباس مناسب برای طراحی لباس فرم مدارس استفاده کنند، بیان کرد: ۶۶۷۲۳۸۱۱ شماره تماس دفتر بنده است. هر طرحی انتخاب شود در هزینه آن هم مساعدت می کنیم. در همین تهران هم مدارسی داریم که طراحان موفق را به کار گرفته اند.

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی

این بخشنامه از تاریخ 13 خرداد 98 بمدت 3ماه لازم الاجرا است. طبق این بخشنامه کلیه جرایم تا 29 اسفند 98 مشمول این بخشودگی خواهد بود. همچنین اخذ تاییدیه ستاد تسهیل و کارگروه های استانی علاوه بر دیگر دلایل ابرازی جهت...
با امضای تفاهم نامه ای بین کمیسیون گردشگری، فرش و صنایع دستی اتاق کرمان و خانواده گردشگری لطیفی، جاذبه های گردشگری کرمان به مردم استان های مختلف کشور معرفی می شوند. این خانواده با خودروی گردشگری خود ضمن سفر به نقاط...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 97 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها