دوشنبه, ۲۶ آذر ۱۳۹۷
»   اعلام مناقصه  »   یرگزاری مناقصه انتقال آب خرم‌آباد تا پایان اسفندماه
۱۴ اسفند ۱۳۹۶ , ساعت ۹:۲۹

یرگزاری مناقصه انتقال آب خرم‌آباد تا پایان اسفندماه

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان با بیان اینکه در سال‌های گذشته شش پروژه مهم سد و شبکه آبیاری و زهکشی داشتیم که این پروژه‌ها در سال‌های ۹۵ و ۹۶ از اولویت وزارت نیرو خارج شده بود و فقط ردیف اعتبار یک میلیون ریالی داشتند، افزود: با توجه به اینکه در سال‌های گذشته منابع آبی غنی در حوضه استان با تعداد پروژه‌ها همخوانی ندارد پیگیر اجرایی شدن این پروژ‎ه‌ها شدیم و طی یک سال گذشته تاکنون از همه ظرفیت‌ها از جمله استاندار و مجمع نمایندگان استان استفاده کردیم و توانستیم این پروژه‌ها را از فریز خارج کنیم.

دکتر رضا میرزایی با بیان اینکه تخصیص اعتبار به این پروژه‌ها موفقیتی بزرگ و کم‌نظیر برای استان است، تصریح کرد: برای سد «مخملکوه» شش میلیارد تومان، برای شبکه آبیاری و زهکشی «کاکارضا» شش میلیارد، برای ساختمان سد و شبکه آبیاری و زهکشی «زیبامحمد» هفت میلیارد، برای سد «شهید بروجردی» پنج میلیارد و برای «تاج امیر» پنج میلیارد تومان اعتبار پیش‌بینی شده است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان با اشاره به اینکه براساس آمار شبکه باران‌سنج شرکت آب منطقه‌ای لرستان میزان بارش‌ها از ابتدای سال آبی جاری (مهرماه) تاکنون معادل ۲۵۰ میلی‌متر بوده که نسبت به دوره مشابه سال قبل ۳۱ درصد کاهش داشته است، بیان کرد: این میزان بارش نسبت به آمار میانگین بلندمدت (۶۰ ساله) ۳۰ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان با بیان اینکه حجم آب پشت سدها تا امروز صبح (۱۲ اسفند) معادل ۷۹.۷ میلیون مترمکعب بوده که نسبت به دوره مشابه سال قبل که ۱۳۰ میلیون مترمکعب بوده است ۴۰ درصد کاهش را نشان می‌دهد، ادامه داد: با توجه به حجم مخازن سدهای ما که تاکنون آبگیری کردند معادل ۲۰۸ میلیون مترمکعب است.

میرزایی با تأکید بر اینکه ۶۲ درصد از حجم مخازن سدهای ما هنوز خالی است که با این وضعیت پیش‌بینی می‌کنیم در فصول خشک در حوضه شرب شهری روستایی و امور عشایری ۴۰ میلیون مترمکعب کمبود آب شرب داشته باشیم، بیان کرد: در رودخانه‌ها، چشمه، چاه و قنوات به همین نسبت کاهش داشتیم که امید می‌رود با روند بارش‌هایی که در بهمن و اسفندماه داشتیم مقداری این وضعیت بهبود پیدا کند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان درباره تأمین آب کارخانه لاستیک در شهرک صنعتی شماره سه خرم‌آباد بیان کرد: مطالعات فاز یک و دو این کارخانه تمام شده است و اسناد مناقصه جهت انتقال آب از تصفیه‌خانه خرم‌آباد به کارخانه لاستیک‌سازی تهیه کردیم که تا پایان اسفندماه سال جاری پس از انتخاب پیمانکار عملیات اجرایی آن در ابتدای سال ۹۷ شروع خواهد شد.

میرزایی عنوان کرد: بر اساس طرح اولیه، آب موردنیاز این کارخانه ۵۰ لیتر در ثانیه است که برای خط انتقال و ایستگاه پمپاژ ۸۰ لیتر در ثانیه پیش‌بینی کردیم تا علاوه بر لاستیک‌سازی آب موردنیاز شرکت صنعتی شماره سه تأمین شود.

وی اعلام کرد: بر اساس مطالعات انجام شده برای تأمین آب کارخانه لاستیک‌سازی و شهرک صنعتی شماره سه خرم‌آباد به ۱۵ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

مطالب مرتبط با موضوع اعلام مناقصه

طبیعت سبز کاسپین برنده مناقصه نگهداری فضای سبز ناحیه 3 منطقه شهرداری منطقه 7 شد. مبلغ نهایی قراردارد (ریال) 13,799,999,630 که در تاریخ 1397/09/28 منعقد شد. مدت قرارداد 1سال و روش انتخاب پیمانکار بصورت مناقصه عمومی بوده...
 و بر اساس گزارش ایلنا، ریس کل بانک مرکزی نوشت: «آنچه امروز در بازار ارز شاهد آن هستیم روند طبیعی تعدیل تدریجی قیمت ارز در مسیر واقعی شدن آن است. بانک مرکزی به دور از هیجانات غیر ضرور و با...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 97 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها