جمعه, ۲۸ خرداد ۱۴۰۰
»   اجتماعی, اقتصادی, بین الملل, سیاسی  »   آشنایی با استراتژی قیمت گذاری محصول در بازار
۲۰ خرداد ۱۴۰۰ , ساعت ۱۲:۲۳

دکتری اقتصاد در وبینارآموزشی تخصصی طرح ملی مشاغل خانگی :

آشنایی با استراتژی قیمت گذاری محصول در بازار

دکتر مهدی مقدم گفت: در بازار حراج، فروشنده کالاهای خود را به بالاترین قیمت پیشنهادی از طرف پیشنهاددهنده به‌فروش می‌رساند.

دکتر مهدی مقدم گفت:بازارهای فیزیکی،بازارهای غیرفیزیکی/بازارهای مجازی،بازار حراج یا مزایده،بازار کالاهای واسطه،بازار سیاه،بازار علم ودانش و بازار مالی انواع بازارها هستند که بازار فیزیکی مکانی است که خریداران می‌توانند به‌صورت فیزیکی با فروشندگان دیدار کنند و کالاهای مورد نظر را از آن‌ها در ازای مبلغی پول خریداری کنند. مراکز خرید، فروشگاه‌های بزرگ و فروشگاه‌های خرده‌فروشی نمونه‌هایی از بازارهای فیزیکی هستند.

در چنین بازاری، خریداران و فروشندگان به‌طور فیزیکی با یکدیگر دیدار نمی‌کنند و با یکدیگر تعاملی ندارند، در عوض تراکنش از طریق اینترنت انجام می‌شود. مثال‌ها شامل خرید از ‌ردیف، ای بی و غیره است.

در بازار کالاهای واسطه نیز کالای خام مورد نیاز برای تولید نهایی کالاهای دیگر به‌فروش می‌رسد.

بازار علم و دانش نیز  مکانی است که در آن اطلاعات و محصولات مبتنی بر دانش مبادله می‌شود.

بازار مالی نیر بازاری که در آن دارایی‌های سیال (پول) مبادله می‌شود، بازار مالی نامیده می‌شود.

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی  , اقتصادی  , بین الملل  , سیاسی

به نقل از اقتصاد آنلاین،برخی از این شرکت ها عبارتند از: «شراز»، «شبریز» و «شبندر»: شرکت‌های پالایش نفت شیراز، تبریز و بندرعباس از تغییر نرخ نفت خام و فرآورده‌ها در اسفند ۹۸ خبر دادند. «غگل»: شرکت شرکت گلوکوزان اطلاعات حاصل از برگزاری...
به نقل از ایلنا ، تبلیغات گوگل ادز یا به اصطلاح قدیمی گوگل ادوردز  یکی از کاربردی ترین راه های بازاریابی اینترنتی است. این نوع تبلیغ شما را وادار می کند که خدمات یا محصول خود را در بالای صفحه‌های...

مطالب مرتبط با برچسب