پنجشنبه, ۲۹ مهر ۱۴۰۰
»   فرهنگ و هنر  »   آغاز استحکام بخشی ایوان غربی تخت سلیمان
۲ مهر ۱۳۹۷ , ساعت ۱۵:۰۱

آغاز استحکام بخشی ایوان غربی تخت سلیمان

مدیر پایگاه جهانی تخت سلیمان با اعلام خبر آغاز استحکام بخشی ایوان غربی این مجموعه گفت: این عملیات بر اساس یکی از مفاد تفاهم نامه منعقده بین دانشگاه درسدن آلمان و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری صورت می‌گیرد و شامل تزریق ملات و اقدامات حفاظتی در راستای استحکام بخشی ضلع شرقی دیوار شمالی ایوان غربی است.

مظفر عباس زاده افزود: سنگفرش جاده منتهی به تخت سلیمان از سه راه بندی به طول ۴۰۰ متر ، مستند نگاری و تهیه نقشه های وضع موجود با فتوگرامتری، استحکام بخشی اندودها و تزئینات وابسته به معماری مجموعه را از دیگر اقداماتی برشمرد که همزمان در تخت سلیمان در حال اجراست.

به گفته این عضو هیات علمی دانشگاه ارومیه مستند نگاری و تهیه نقشه وضع موجود دروازه شمالی و دروازه جنوب شرقی در مراحل پایانی است و فنس کشی عرصه  و محوطه زندان سلیمان واقع در مجموعه جهانی تخت سلیمان  نیز تاپایان مهر ماه به اتمام خواهد رسید.

عباس زاده تجهیز، نوسازی و توسعه اقامتگاه‌های کارشناسان مجموعه در قالب ۴ سوئیت در فضایی به وسعت ۲۰۰ متر مربع و احداث سرویس بهداشتی در محوطه زندان سلیمان مجموعه را از جمله فعالیت‌های پایان یافته طی ۶ ماهه نخست سالجاری در این مجموعه جهانی عنوان کرد.

 

مطالب مرتبط با موضوع فرهنگ و هنر

به نقل از ایرنا، نقاشی خودویرانگر دختری با بادکنک (Girl With Balloon) از بنکسی در حراجی ساتبیز لندن بالای ۱۸ میلیون و ۵۰۰ هزار پوند (۲۵ میلیون و ۳۰۰ هزار دلار) چکش خورد و رکورد جدیدی برای این هنرمند سرشناس...
به نقل از خبرگزاری ایرنا - رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آران و بیدگل با اشاره به نامزدی کاروانسرای مرنجاب برای ثبت در میراث جهانی و بازدید نهایی ارزیابان سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد (یونسکو)...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها