سه شنبه, ۰۵ مهر ۱۴۰۱
»   اقتصادی  »   آغاز سرشماری نفوس و مسکن حضوری/ تمدید سرشماری اینترنتی
28 مهر 1395 , ساعت 8:47

آغاز سرشماری نفوس و مسکن حضوری/ تمدید سرشماری اینترنتی

ستاد سرشماری کشور اعلام کرد : ثبت نام حضوری سرشماری نفوس و مسکن از امروز در سراسر کشور آغاز شده و ثبت نام اینترنتی نیز تا ساعت 24 روز جمعه 30 مهرماه تمدید شده است.

هشتمین دوره سرشماری نفوس و مسکن به‌طور کامل متفاوت از هفت دوره قبلی، در حال انجام است. بر این اساس، شیوه آمارگیری از تعداد و کیفیت جمعیت خانوارها، واحدهای مسکونی و سایر مولفه‌های مورد تاکید در قالب ۲۹ سوال آماری از خانوارها، در هشتمین دوره سرشماری نفوس و مسکن با حذف کامل عملیات ثبت سنتی – آمارگیری روی کاغذ – در دو مرحله زمانی و دو شیوه مختلف در حال انجام است. در مرحله اول سرشماری، که از سوم مهر آغاز شده برای اولین بار امکان آمارگیری اینترنتی از طریق خوداظهاری خانوارها و ثبت آنلاین پاسخ برای ۲۹ سوال طراحی و به‌منظور به روز رسانی اطلاعات پایه آماری فراهم شد.

ستاد سرشماری کشور در اطلاعیه‌ای اعلام کرد:  به منظور پاسداشت و ارج نهادن به مشارکت بی نظیر ، مدت سرشماری اینترنتی به صورت همزمان با مرحله دوم سرشماری حضوری تا ساعت ۲۴ جمعه ۳۰ مهرماه تمدید شد.

لازم به ذکر است خانوارهایی که ثبت نام اینترنتی انجام داده اند باید در مرحله دوم سرشماری که از امروز آغاز شد، کدهای رهگیری را به مامور آمارگیر تحویل دهند.

پایان خبر – ف م

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی

نشست عمومی شورای اسلامی شهر کرمان در چهارم مهرماه ماه ۱۴۰۱ محل بحث و گفت‌وگو پیرامون موضوع رسیدگی به جبران خسارت‌های اموال عمومی، توجه به برگزاری تئاترها و رویدادهای فرهنگی و توجه بیش‌از پیش به هفته گردشگری بود. بررسی خسارات‌...
 عدم اشتغالزایی و تولید مناسب و عدم تحقق وعده‌های مالک کارخانه آزمایش مرودشت، این کارخانه را پس از سال‌ها آزمون و خطاهای بی‌پایان در مسیر مزایده چندباره قرار داده است؛ تا جایی که مشخص نیست این کارخانه چه زمانی به...

مطالب مرتبط با برچسب

پاسخ دهید

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 1401 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها