چهارشنبه, ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱
»   اقتصادی  »   آغاز سرشماری نفوس و مسکن حضوری/ تمدید سرشماری اینترنتی
۲۸ مهر ۱۳۹۵ , ساعت ۸:۴۷

آغاز سرشماری نفوس و مسکن حضوری/ تمدید سرشماری اینترنتی

ستاد سرشماری کشور اعلام کرد : ثبت نام حضوری سرشماری نفوس و مسکن از امروز در سراسر کشور آغاز شده و ثبت نام اینترنتی نیز تا ساعت 24 روز جمعه 30 مهرماه تمدید شده است.

هشتمین دوره سرشماری نفوس و مسکن به‌طور کامل متفاوت از هفت دوره قبلی، در حال انجام است. بر این اساس، شیوه آمارگیری از تعداد و کیفیت جمعیت خانوارها، واحدهای مسکونی و سایر مولفه‌های مورد تاکید در قالب ۲۹ سوال آماری از خانوارها، در هشتمین دوره سرشماری نفوس و مسکن با حذف کامل عملیات ثبت سنتی – آمارگیری روی کاغذ – در دو مرحله زمانی و دو شیوه مختلف در حال انجام است. در مرحله اول سرشماری، که از سوم مهر آغاز شده برای اولین بار امکان آمارگیری اینترنتی از طریق خوداظهاری خانوارها و ثبت آنلاین پاسخ برای ۲۹ سوال طراحی و به‌منظور به روز رسانی اطلاعات پایه آماری فراهم شد.

ستاد سرشماری کشور در اطلاعیه‌ای اعلام کرد:  به منظور پاسداشت و ارج نهادن به مشارکت بی نظیر ، مدت سرشماری اینترنتی به صورت همزمان با مرحله دوم سرشماری حضوری تا ساعت ۲۴ جمعه ۳۰ مهرماه تمدید شد.

لازم به ذکر است خانوارهایی که ثبت نام اینترنتی انجام داده اند باید در مرحله دوم سرشماری که از امروز آغاز شد، کدهای رهگیری را به مامور آمارگیر تحویل دهند.

پایان خبر – ف م

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی

مدیریت ارتباطات شهرداری ساری، عباس غفوری رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری ، با اعلام اینکه از ابتدای طرح تفکیک زباله از مبدا تاکنون بیش از 2847 تن زباله خشک در این طرح جمع‌آوری شده است، گفت: پیش‌بینی ما برای جمع‌آوری...
، دکتر «حجت‌الله عبدالملکی» در آئین تجدید میثاق جامعه کار و تلاش کشور با آرمان‌های امام راحل به مناسب آغاز هفته کارگر با بیان اینکه در عرصه اقتصاد مقاومتی، کارگران باز هم در خط مقدم ایستاده اند، بیان کرد: در...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 1401 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها