سه شنبه, ۳۰ شهریور ۱۴۰۰
»   اقتصادی  »   آغاز عملیات لوله‌گذاری 96 کیلومتری فاز ۱۳ پارس جنوبی
۲۱ خرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۸:۳۲

آغاز عملیات لوله‌گذاری ۹۶ کیلومتری فاز ۱۳ پارس جنوبی

مجری طرح توسعه فاز ۱۳ پارس جنوبی گفت: عملیات لوله‌گذاری فاز ۱۳ پارس جنوبی به طول ۹۶ کیلومتر آغاز شد.

به نقل از مهر، پیام معتمد اظهار داشت: در راستای توسعه بخش‌های مختلف فاز ۱۳ پارس جنوبی تلاش‌های بسیار خوبی صورت گرفته است و این پالایشگاه به خط ششم سراسری متصل شده است.

وی با اشاره اینکه این اتصال با هدف انتقال گاز شیرین تولیدی در پاییز امسال صورت گرفته است، ادامه داد: تا پایان فصل تابستان امسال، واحدهای یوتیلیتی پالایشگاه به صورت کامل راه‌اندازی خواهد شد.

مجری طرح توسعه فاز ۱۳ پارس جنوبی با بیان اینکه دو ماه پس از راه‌اندازی ردیف اول پالایشگاه، ردیف دوم نیز راه‌اندازی می شود، اضافه کرد: پروژه خشکی طرح توسعه فاز ۱۳ دارای بیش از ۸۷ درصد پیشرفت فیزیکی است.

وی از آغاز عملیات لوله‌گذاری نخستین خط دریایی این فاز خبر داد و بیان کرد: این خط لوله به طول ۹۶ کیلومتر از سکوی بی فاز ۱۳ تا پالایشگاه خشکی آغاز شده است و طی ۷۵ روز انجام می‌شود.

معتمد افزود: خط لوله ۱۸ اینچی بین سکوی اصلی B و اقماری D نیز بلافاصله پس از اتمام عملیات این خط لوله انجام می‌شود و امکان انتقال روزانه یک میلیارد فوت مکعب گاز ترش را فراهم خواهد کرد.

طرح توسعه فاز ۱۳ پارس جنوبی با هدف استخراج روزانه ۵۶ میلیون مترمکعب گاز احداث می‌شود و دارای چهار سکوی دریایی است و روزانه دو هزار و ۹۰۰ تن گاز مایع، ۴۰۰ تن گوگرد، ۷۵ هزار بشکه میعانات گازی و دو هزار و ۷۵۰ تن اتان تولید می‌کند.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی

پیروز کرمی گفت:سرانه دانش آموزی در مدارس  کهگیلویه و بویراحمد ۸.۲ درصد بوده که نسبت به متوسط کشور که تقریبا ۵.۲ می باشد سرانه آموزشی نسبتا خوبی را در استان داریم.  در سال گذشته ۱۷۴ کلاس درس توسط سازمان نوسازی مدارس کهگیلویه...
دکتر پیمان صابریان گفت:پیشرفت های خوب و قابل توجهی را به نظر امکانات نرم افزاری و سخت افزاری داشتیم و دکتر کولیوند زحمات زیادی داشتند.  هدفمان این است که بتوانیم خدمات و امکانات با کیفیتی به مردم ارائه کنیم.  با تامین بودجه،...

مطالب مرتبط با برچسب