پنجشنبه, ۰۹ تیر ۱۴۰۱
»   اقتصادی  »   آغاز نخستین سمپوزیم گل های زینتی در رامسر
30 فروردین 1396 , ساعت 12:02

رئیس انجمن گل و گیاه زینتی کشور خبر داد

آغاز نخستین سمپوزیم گل های زینتی در رامسر

رئیس انجمن گل و گیاه زینتی کشور از آغاز نخستین سمپوزیم گل های زینتی در رامسر خبرداد.

 پژمان آزادی در نشست خبری سمپوزیوم بین المللی گل و گیاهان زینتی بومی ایران و اولین نمایشگاه بین المللی گل و گیاه رامسر اظهار کرد: این سمپوزیوم با ۲۵ مهمان خارجی و ۱۰۰ نفر شرکت کننده داخلی از اساتید و دانشجویان و محققین برجسته کشور از ۱۱ تا ۱۴ اردیبهشت برگزار می شود.

وی افزود: هدف این سمپوزیوم ایجاد تعامل سازنده میان دانشجویان ایرانی و محققین برجسته خارجی و روان سازی مسیر همکاری های علمی بین کشورهای بین المللی  است.

آزادی تصریح کرد: گل و گیاهان زینتی در ارز آوری نقش موثری دارد و بررسی ها نشان داده است بیش از ۱ میلیارد دلار ظرفیت صادرات گل و گیاهان زینتی کشور است.

رییس انجمن گل و گیاهان زینتی گفت: شمال کشور قطب اصلی تولید گل و گیاهان زینتی است و رتبه اول گیاهان در فضای باز کشور را دارد و سهم آن در صادرات ۳۰۰ میلیون دلار است.

وی افزود: در حوزه گل و گیاهان زینتی باید کارهای بیشتری صورت گیرد تا با بکار گیری روش های نوین در حوزه صادرات کمک موثری به منطقه داشته باشد. هدف از سمپوزیوم مسیرهای روش های نوین را باز کرده و همزمانی نمایشگاه گل و گیاهان زینتی با این سمپوزیوم ما را به هدف نزدیکتر کند.

آزادی تصریح کرد: رویداهای علمی باید به عرصه بازار و تولید برسد و نیازمند ایجاد و شناسایی ظرفیت آن است.

پایان خبر – ف م

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی

علی محمد چوپانی رییس اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی گرگان، گفت : در گذشته کشاورزان ما به دولت یارانه می دادند و اخیرا هرچه قیمت جهانی است در دلار نیمایی ضرب می شود و قیمت خرید تضمینی محصولات کشاورزی...
نشست بررسی ظرفیتهای مازندران و استرالیا جهت برقراری تعاملات تجاری بین دو طرف، با حضور سفیر استرالیا در تهران، رییس و نایب رییس اتاق بازرگانی مازندران و رییس نمایندگی امورخارجه در مازندران در سالن کنفرانس اتاق برگزار شد. رییس اتاق بازرگنی...

مطالب مرتبط با برچسب

پاسخ دهید

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 1401 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها