سه شنبه, ۲۷ مهر ۱۴۰۰
»   اقتصادی  »   واگذاری 1000 هکتار از زمین های تصفیه‌خانه ارس
۱ مرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۸:۱۶

واگذاری ۱۰۰۰ هکتار از زمین های تصفیه‌خانه ارس

معاون فنی و زیربنایی سازمان منطقه‌ آزاد ارس از آماده سازی ۱۰۰۰ هکتار از زمین های دیگر تصفیه‌خانه صنعتی منطقه آزاد ارس برای واگذاری خبر داد.

جعفر احمدی با بیان این‌که تصفیه‌خانه صنعتی منطقه‌ آزاد ارس با پیشرفت فیزیکی ۹۸ درصد تقریباً به اتمام رسیده و در حال تحویل موقت است، گفت: تنها ۱۰۰ متر از خط لوله‌ی انتقال این تصفیه‌خانه باقی مانده که با تکمیل آن، مورد بهره‌برداری قرار گرفته و پساب‌های واحدهای صنعتی تصفیه خواهد شد.

وی با اشاره به پروژه تکمیل سایت ۲۶۰ هکتاری فاز دو، خاطرنشان کرد: این پروژه با اعتبار هشت میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان از اواخر سال ۹۵ با برگزاری مناقصه و انتخاب پیمانکار استارت خورده و هم‌اکنون با سرعت پیش می‌رود که با اتمام کل سایت فاز دو و قسمتی از فاز سه، زمین‌هایی برای واگذاری به سرمایه‌گذاران آماده می‌شوند.

به گفته‌ی احمدی، در منطقه‌ آزاد ارس سه فاز صنعتی پاک و سایت ۱۴۰۰ هکتاری برای صنایع سنگین هم‌چون پالایشگاه که از نظر زیست محیطی مشکل دارند، پیش‌بینی شده است و پالایشگاه‌ها و کارخانجات بزرگ در سایت صنایع سنگین مستقر هستند که اخیراً مجوز دو کارخانه برای تولید پتوهای سرامیکی و فیلترهای کاغذی نیز صادر شده است.

وی با بیان این‌که معبر شرق به غرب سایت صنایع سنگین به جاده‌ی اصلی «مرند – جلفا» متصل می‌شود، خاطرنشان کرد: تنها بخش اندکی از این پروژه باقی مانده که در حال تملک اراضی و تکمیل آن هستیم، هم‌چنین زیرساخت‌هایی نظیر برق و گاز برای صنایع سنگین ایجاده شده و اخیراً پیمانکار انتقال آب به آن منطقه مشخص شده و برای ایجاد فیبر نوری و خطوط تلفن با مخابرات قرارداد منعقد کرده‌ایم، در کل حدود ۴۰۰ هکتار از سایت صنایع سنگین آماده بوده و زمین‌هایی واگذار شده است و در حال آماده‌سازی ۱۰۰۰ هکتار دیگر برای واگذاری‌های مجدد هستیم.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی

معاون فنی و عمرانی شهردار کرج گفت: تا ماه آینده مناقصه پیمانکار مشخص و مسئله طرح روشنایی پل حصارک رفع می‌شود. به نقل از خبرگزاری مهر علی اصغر همتی در خصوص خاموشی پل چند سطحی شهدای حصارک اظهار کرد: وقتی معابر،...
سرپرست باشگاه پرسپولیس گفت: امیدوارم در لیگ قهرمانان آسیا قهرمان شویم و حالا حالاها خبر خوب داشته باشیم. به نقل از خبرگزاری مهر، مجید صدری قبل از اعزام کاروان تیم فوتبال پرسپولیس به کشور عربستان برای تقابل با الهلال در لیگ...

مطالب مرتبط با برچسب