یکشنبه, ۲۳ مرداد ۱۴۰۱
»   اقتصادی, امور زیربنایی  »   آمادگی بندر شهیدبهشتی چابهار برای پهلوگیری کشتی های پهن پیکر
6 بهمن 1395 , ساعت 11:06

آمادگی بندر شهیدبهشتی چابهار برای پهلوگیری کشتی های پهن پیکر

سعیدنژاد، مدیرعامل سازمان بنادر و کشتیرانی در حاشیه همایش بین المللی معرفی فرصت های سرمایه گذاری در بندر چابهار  از آمادگی بندر شهیدبهشتی چابهار برای پهلوگیری کشتی های پهن پیکر خبر داد و با اشاره به بهره برداری قطعی این بندر در سال جاری گفت: تاسیسات زمینی این بندر کاملا آماده شده است و تجهیزات موردنیاز نیز خریداری شده اند و یا در حال خرید هستند.

وی به تجهیزات مورد نیاز در دریا برای این بندر مانند لایروبها، یدک کش ها و راهنما برها نیز اشاره کرد و افزود: از آنجایی که آبشخور این بندر ۱۶ و نیم متر است تمامی خطوط کشتیرانی می توانند در این بندر پهلوگیری کنند.

به نقل از ایسنا، مدیرعامل سازمان بنادر و کشتیرانی گفت: این بندر می تواند در آینده در زمینه ورود و خروج کالا و ترانزیت در ردیف بزرگترین بنادر کشور قرار بگیرد.

سعیدنژاد همچنین از راه اندازی خط مسافربری دریایی مسقط – چابهار هم حمایت کرد و افزود: ما این آمادگی را داریم تا این خط را در بنادر دیگری مانند گوادر و کراچی پاکستان و سایر بنادر منطقه راه اندازی کنیم.

مدیرعامل سازمان بنادر و کشتیرانی در ادامه گفت: موضوع راه اندازی کشتی مسافربری در بندر چابهار به اندازه راه اندازی ترمینال کانتینری برای ما اهمیت دارد. زیرا مردم استان و منطقه بلوچستان اکثراً با مردم کشور عمان  روابط خوبی دارند و در آن کشور زندگی می کنند.

سعیدنژاد افزود: امیدواریم این حرکت زمینه برقراری روابط دو کشور در زمینه های تجاری و سرمایه گذاری و سایر بخشها را فراهم کند.

وی همچنین گفت: از سرمایه گذاران این طرح  نیز در ماه‌های اول برای جبران خسارت کمبود مسافر حمایت می کنیم.

سعیدنژاد همچنین به نقش بنادر استان در بحث صادرات نیز اشاره کرد و افزود: صادرات از طریق استان سیستان و بلوچستان به کشورهای عمان، چین، هند و کشورهای حوزه خلیج فارس و اقیانوس هند صورت گرفته است.

مدیرعامل سازمان بنادر و کشتیرانی تاکید کرد: بندر راهبردی و اقیانوسی چابهار نقش موثر و کلیدی در توسعه محور شرق ایران دارد.

سعید نژاد بیان کرد: دولت توجه ویژه ای به چابهار دارد به همین دلیل زیرساختهای آن به سرعت در حال آماده شدن است.

پایان خبر – ن ش

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی  , امور زیربنایی

مدیرکل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی گیلان اعلام کرد: سرمایه گذار پیشین کاروانسرای شاه عباسی (لات) بنا به دلایل شخصی امکان ادامه همکاری نداشته لذا ، سرمایه گذار این بنای تاریخی به شخص دیگری محول شده است. ولی جهانی روز...
وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه نیروهای بومی هر منطقه در معادن بکارگیری شوند گفت: اگر نیروهای بومی مناطق متخصص نیستند در حین انجام کار، آموزش‌های لازم به آن‌ها ارائه شود تا بتوانند جذب کار شوند و این...

مطالب مرتبط با برچسب

پاسخ دهید

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 1401 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها