پنجشنبه, ۲۹ مهر ۱۴۰۰
»   اقتصادی  »   مناقصه خرید واگن‌های سریع السیر ایران با حضور شرکت آلمانی
۹ مرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۱۱:۴۷

مناقصه خرید واگن‌های سریع السیر ایران با حضور شرکت آلمانی

وزیر راه و شهرسازی از آمادگی شرکت آلمانی «زیمنس» برای حضور در مناقصه خرید واگن‌های سریع السیر ایران خبر داد.

آخوندی در این باره اضافه کرد: در حوزه قطار سریع السیر، ساخت خط تهران ـ قم ـ اصفهان را با چینی‌ها و مسیر قم ـ اراک را با ایتالیایی‌ها امضا کرده و از سویی دیگر برای مسائل فنی از جمله سیگنالینگ و واگن‌ها مذاکراتی با زیمنس و تالس نیز داشته‌ایم.

این مقام مسئول در خصوص حوزه برنامه نوسازی ناوگان ریلی بیان کرد: با توجه به اینکه ۹۰ درصد حمل و نقل در ایران از طریق جاده انجام می‌شود در نظر داریم بخشی از آن را روی ریل منتقل کنیم که در این راه نیاز به سرمایه‌گذاری جدید و عظیمی خواهیم داشت.

وی ادامه داد: از سویی دیگر از شرکت زیمنس نیز درخواست کرده‌ایم مطالعه‌ای را در زمینه حمل و نقل ریلی ایران و تهران انجام دهد چرا که پیشنهاد زیمنس نشان می‌دهد سرمایه‌گذاری در بخش ریلی نیاز بوده و دو خط اکسپرس در دو مسیر به طول ۲۰۰ کیلومتر برای تهران پیشنهاد شده است.

وزیر راه و شهرسازی در ادامه برقی کردن قطار تهران ـ تبریز و تهران ـ مشهد را یکی دیگر از مشکلات موجود در این حوزه دانست و افزود: مذاکرات خیلی خوبی با زیمنس داریم و توافقاتی با این شرکت برای خرید لکوموتیو برقی و دیزل داشته‌ایم که مقرر شده این شرکت در مناقصه خرید واگن‌های سریع السیر شرکت کند.

این عضو کابینه یازدهم تصریح کرد: ما توجه جدی در زمینه همکاری‌های ریلی با آلمان داریم چراکه توسعه خطوط ریلی در سطوح مختلف ایران (دولت و مجلس) مورد توجه و حمایت قرار گرفته است.

زیمنس، شرکت خوشه‌ای آلمانی و چندملیتی است، که در سال ۱۸۴۷ در شهر برلین تاسیس شد. امروزه شرکت زیمنس در زمینه تولید تجهیزات مخابراتی و نورپردازی، لوازم خانگی، انواع قطار، تجهیزات تولید برق، سیستم‌های خودکارسازی،اتوماسیون صنعتی، تجهیزات پزشکی و سامانه‌های اعلام حریق فعالیت می‌کند.

دفتر مرکزی این شرکت در شهر مونیخ، آلمان قرار دارد.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی

معاون فنی و عمرانی شهردار کرج گفت: تا ماه آینده مناقصه پیمانکار مشخص و مسئله طرح روشنایی پل حصارک رفع می‌شود. به نقل از خبرگزاری مهر علی اصغر همتی در خصوص خاموشی پل چند سطحی شهدای حصارک اظهار کرد: وقتی معابر،...
سرپرست باشگاه پرسپولیس گفت: امیدوارم در لیگ قهرمانان آسیا قهرمان شویم و حالا حالاها خبر خوب داشته باشیم. به نقل از خبرگزاری مهر، مجید صدری قبل از اعزام کاروان تیم فوتبال پرسپولیس به کشور عربستان برای تقابل با الهلال در لیگ...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها