یکشنبه, ۲۸ شهریور ۱۴۰۰
»   اعلام مناقصه  »   آمادگی شهرداری برای مناقصه ساخت 1600 واگن دولت
۱۵ تیر ۱۳۹۶ , ساعت ۱۳:۵۶

آمادگی شهرداری برای مناقصه ساخت ۱۶۰۰ واگن دولت

مدیرعامل شرکت مترو  اعلام کرد این شرکت برای ساخت ۱۶۰۰ واگن سفارشی آمادگی دارد.

هابیل درویش امروز چهارشنبه در بازدید از کارخانه واگن‌سازی شهرداری تهران با بیان اینکه روزگاری نه چندان دور بخش زیادی از تجهیزات ثابت و متحرک متروی تهران را از کشورهای دیگر وارد می‌کردیم، گفت: حالا با کمک توان داخلی به مرحله‌ای رسیدیم که در بخش تجهیزات ثابت ۸۰ درصد و در بخش تجهیزات متحرک نیز حدود ۴۵ درصد خودکفا شده‌ایم.

وی با بیان اینکه امکان ساخت صددرصد واگن در کشور وجود دارد، افزود: امروز در شرایطی قرار داریم که قریب به اتفاق کارخانجات واگن‌سازی در کشور یا تعطیل شده‌اند و یا در آستانه تعطیلی قرار دارند اما این کارخانه با تمام ظرفیت خود فعال است.

مدیرعامل شرکت مترو با بیان اینکه ۷۰ واگن در حال تولید است که تا پایان سال وارد چرخه ناوگان حمل و نقل عمومی می‌شود، گفت: این شرکت توانایی تامین قطار سایر شهرها را نیز دارد به گونه‌ای که ۲۰ رام قطار برای مشهد و دو رام قطار نیز برای کرج تولید کرده و در حال رایزنی با مسئولان قم و اهواز هستیم.

درویش با بیان اینکه ۲۰۰ تولیدکننده داخلی و قطعه‌ساز با شرکت مترو همکاری می‌کنند، ادامه داد: بسیاری از قطارهای متروی تهران به مرحله اورهال رسیده‌ است و باید به سرعت از ناوگان خارج و مورد تعمیر قرار گیرند.

وی با بیان اینکه سرعت بازسازی کامل قطارها را در دستور کار قرار داده‌ایم به گونه‌ای که سالانه بیش از ۱۰۰ واگن را می‌توانیم اورهال کنیم، گفت: در کارخانه واگن‌سازی هیچ وقت کم فروشی نکرده‌ایم.

مدیرعامل شرکت مترو با بیان اینکه قطار با تعداد واگن‌های مختلف در این کارخانه تولید شده است، تصریح کرد: قطارهای سه واگنه جدید را تولید کردیم که در برخی خطوط که نقاط کور حمل و نقلی پایتخت محسوب می‌شوند می‌توانیم از آنها استفاده کنیم. به عنوان مثال در خط توسعه‌ای تجریش ـ اقدیسه به دلیل شیب موجود می‌توانیم از این قطارهای سه واگنه استفاده کنیم.

درویش با بیان اینکه دولت متعهد شده است که ۱۶۰۰ دستگاه واگن به مترو تزریق کند، افزود: دولت در حال برگزاری مناقصه است و حرف ما این است که کارخانه ما توان و ظرفیت این را دارد که سفارش دولت را در حداقل زمان ممکن تامین کند و پیشنهاد می‌کنیم دولت گزینه ساخت واگن‌ها توسط شرکت واگن‌سازی تهران را مدنظر قرار دهد.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اعلام مناقصه

دکتر حبیب‌الله مسعودی فرید  گفت:اورژانس اجتماعی از سوی سازمان بهزیستی به صورت مناقصه و پیمانکاری به بخش خصوصی واگذار می‌شود و برخی از کلینیک‌های خصوصی هر کسی نمی‌تواند این امتیاز را بگیرد زیرا یکی از طرح‌های به اصطلاح «تپل» بهزیستی...
سیدمرتضی نیرومنداسکویی گفت:پروژه‌ی زیرسازی خیابان‌های فاز توسعه‌ی شهرک صنعتی اهر با بیش از ۲۲ میلیارد ریال از ابتدای سال جاری آغاز شده و در مدت زمان شش ماه به پایان رسید.  هم اکنون زیر اساس و آسفالت خیابان‌های فاز توسعه‌ی این...

مطالب مرتبط با برچسب